Aan een zijden draad Herinneringen van een gedeporteerde

Hans Andriesse

Langue: Néerlandais

PDP.ProductImage.Header
Aan een zijden draad
Aan een zijden draad - back cover
nlBroché978902909491721 avril 2022272 pages

Hans Andriesse

Hans N. Andriesse (1918-1992) werd op zijn vierentwintigste gedeporteerd naar Duitsland en heeft daar tot de bevrijding gewerkt in dwangarbeiderskampen. Hij was een van de weinige Nederlandse overlevenden. Na de oorlog verbleef hij een tijd in Londen. Na terugkomst in Nederland was hij een van de eerste getuigen die door Loe de Jong werden gehoord over hun lotgevallen.
Toutes les oeuvres de Hans Andriesse

Résumé

Een aangrijpend ooggetuigenverslag van het leven in de dwangarbeiderskampen voor Joden in nazi-Duitsland



In 1942 wordt de vierentwintigjarige Joodse Nederlander Hans Andriesse door de nazi’s gedeporteerd. Tweeënhalf jaar leidt hij een onmenselijk leven in verschillende dwangarbeiderskampen voor Joden en in concentratiekampen in Duitsland. Hij vertelt over de interne politiek van de kampen, hoe hij onder het zware lichamelijke werk uit kwam door zijn technische achtergrond, en over de hechte vriendschappen die hij sloot met andere gevangenen, medeslachtoffers van het nazigeweld.


Toen het concentratiekamp waar hij tegen het einde van de oorlog verbleef werd bevrijd door de Russen, betekende dat voor Andriesse niet het einde van de ellende, maar het begin van een slopende tocht tegen het optrekkende Russische leger in, via Polen en Rusland naar Engeland.


Aan een zijden draad is een belangrijk en uniek document dat aangrijpend het lot van de gevangenen laat zien. Het is een fascinerend verslag van de tocht door dwangarbeiderskampen voor Joden en concentratiekampen en de lange weg terug.



In de pers


‘Als ik achterom kijk lijkt het een film die een ander heeft beleefd, zowel de tijd die ik in de kampen doorbracht als mijn avontuurlijke tocht naar de vrijheid. De tijd van toen is nu nog in het heden bij me.’ Hans Andriesse in 1980 in het Nieuw Israelietisch weekblad


‘Een uitstekend weergever van wat hij en zijn medegedeporteerden doorstaan hebben; een scherp geheugen en een goed waarnemer. Zijn relaas draagt van het begin tot eind het stempel van waarachtigheid.’ Dr. Loe de Jong


Spécifications produit

Contenu

Langue
nl
Version
Broché
Date de sortie initiale
21 avril 2022
Nombre de pages
272
Illustrations
Avec illustrations

Informations sur le fabricant

Informations sur le fabricant
Les informations du fabricant ne sont actuellement pas disponibles

Autres spécifications

Hauteur de l'emballage
28 mm
Hauteur du produit
28 mm
Largeur d'emballage
141 mm
Largeur du produit
141 mm
Livre d‘étude
Non
Longueur d'emballage
215 mm
Longueur du produit
215 mm
Poids de l'emballage
441 g
Édition
1

EAN

EAN
9789029094917

Sécurité des produits

Opérateur économique responsable dans l’UE

Vous trouverez cet article :

Livre, ebook ou livre audio ?
Periode

Commentaires

Pas encore d'avis

Choisissez la version souhaitée

Choisissez votre version
Informations sur les prix et commandeLe prix de ce produit est de 22 euros et 99 cents.
En stockSelect
Commandé avant 23:00 heure, livré demain
Vendu par bol
  • Le prix comprend les frais de livraison, vendu par bol

  • Retrait possible dans un point-relais bol

  • 30 jours de réflexion et retour gratuit

  • Garantie légale via bol

  • Service client 24h/24

Voir les conditions de retour

Options de livraison

  • Jour de livraison au choix

Articles sponsorisés

Desnoods met wapens

Het donkerste donker

Desnoods met wapens

Na de oorlog

Vooruit kijken - boek

Het verscholen dorp

D'autres ont aussi regardé

Een land in verzet

Demain chez vous

Houd je maar flink

Demain chez vous

Desnoods met wapens

Demain chez vous

Waar ik me voor schaam

Le prix de vente conseillé est de 22 euros et 99 cents.
Demain chez vous

Het donkerste donker

Demain chez vous

Desnoods met wapens

Na de oorlog

Demain chez vous

Moffenmeiden

Verzetsvrouwen

Demain chez vous
Voir la liste complète

Souvent achetés ensemble

Hier is het gebeurd

Vendu par
bol

De kinderen van Putten

Na de oorlog

Vendu par
bol

Het geheime netwerk dat Josef Mengele liet verdwijnen

Vendu par
bol

'Ik weet me geen raad'

Vendu par
bol

Verdwenen stad

Vendu par
bol
Voir la liste complète