One Second After

Afbeeldingen

Artikel vergelijken

  • Engels
  • Paperback
  • 9780765356864
  • 26 april 2011
  • 511 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

A post-apocalyptic thriller of the after effects in the United States after a terrifying terrorist attack using electromagnetic pulse weapons.

New York Times best selling author William R. Forstchen now brings us a story which can be all too terrifyingly real...a story in which one man struggles to save his family and his small North Carolina town after America loses a war, in one second, a war that will send America back to the Dark Ages...A war based upon a weapon, an Electro Magnetic Pulse (EMP). A weapon that may already be in the hands of our enemies.

Months before publication, One Second After has already been cited on the floor of Congress as a book all Americans should read, a book already being discussed in the corridors of the Pentagon as a truly realistic look at a weapon and its awesome power to destroy the entire United States, literally within one second. It is a weapon that the Wall Street Journal warns could shatter America. In the tradition of On the Beach, Fail Safe and Testament, this book, set in a typical American town, is a dire warning of what might be our future...and our end.

The John Matherson Series
#1 One Second After
#2 One Year After
#3 The Final Day

Other Books
Pillar to the Sky
48 Hours

Productspecificaties

Inhoud

Taal
en
Bindwijze
Paperback
Oorspronkelijke releasedatum
26 april 2011
Aantal pagina's
511
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Hoofdauteur
William R Forstchen
Tweede Auteur
William D. Sanders
Hoofduitgeverij
St Martin's Press

Overige kenmerken

Editie
1
Extra groot lettertype
Nee
Product breedte
121 mm
Product hoogte
25 mm
Product lengte
197 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
105 mm
Verpakking hoogte
34 mm
Verpakking lengte
187 mm
Verpakkingsgewicht
555 g

EAN

EAN
9780765356864

Je vindt dit artikel in

Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Taal
Engels
Beschikbaarheid
Leverbaar
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Gemiddelde van 2 reviews
0
1
0
0
1
  • Een republikeinse blik op één van de minst begrepen bedreigingen.

    Positieve punten

    • Meeslepend verhaal
    • Spannend
    • realistisch

    Negatieve punten

    • politiek getint

    John Marterson is een geschiedenis leraar op een school in een rustig stadje in de heuvels van North-Carolina. Hij vestigde zich in de geboorteplaats van zijn vrouw nadat zij ernstig ziek werd.
    Op een kwade dag in de lente valt tijdens een telefoongesprek de elektriciteit uit. Al snel blijkt er meer aan de hand te zijn dan alleen een ‘normale’ stroomstoring. Zo zijn ook bijna alle auto’s stil gevallen. Alles met moderne elektronica doet het niet meer. Enkele oude auto’s en oude buizen radio’s werken nog.
    Amerika is getroffen door een EMP-wapen (Electro Magnetische Puls), met als gevolg dat de samenleving in één seconde is teruggeworpen naar de 19de eeuw.

    Het boek volgt het gezin van Marterson en het stadje Black Mountain in een nieuw leven zonder elektriciteit, weinig voedsel en zonder ordehandhaving.

    John blijkt door zijn militaire ervaring en kennis van (militaire) geschiedenis goede aanvulling op de Raad (Counsil) die alles in goede banen probeert te leiden.
    Kwetsbare mensen als bejaarden en zieken zijn de eerste slachtoffers. De stroom vluchtelingen uit de stad, die naar de heuvels trekken, wordt een probleem. Waarop de Raad besluit de valei af te sluiten en de grenzen met geweld te bewaken.
    Moeilijke beslissingen worden genomen. Hoe wordt de beperkte voorraden, voedsel en medicijnen, verdeeld? Hoe om te gaan met vluchtelingen, dieven en plunderaars?

    Een paar min puntjes zijn: het chauvinistische, conservatieve republikeinse standpunt van de schrijver is goed merkbaar. Zo wordt de aanval erg makkelijk in de schoenen van Iraan en Noord Korea geschoven. Ook het gedram dat de overheid te weinig heeft gedaan om de bevolking te beschermen tegen zo’n aanval, komt over als lobby gepraat. Mijn persoonlijke mening is dat individuele burgers ook een eigen verantwoordelijkheid hebben om zich voor te bereiden op mogelijke rampen.

    Desondanks is een vlot geschreven, spannend boek dat maar moeilijk weg te leggen is. Het verhaal is realistisch, EMP-wapens bestaan en de gevolgen zijn extreem.
    De conclusie kan zijn dat onze samenleving erg afhankelijk is van complexe systemen: elektriciteit voorziening, drinkwater, landbouw mechanisatie en aanvoer van voedsel. Het wegvallen van deze systemen leidt tot massaal afsterven van de slecht voorbereide mensen. Alleen zij die gezond zijn en op een ‘goede’ plek wonen, dwz in de buurt van een drinkwaterreservoir, landbouw, etc, hebben een kans.

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    1
  • weinig diepgang

    Negatieve punten

    • Voorspelbaar plot

    Ik had er meer van verwacht..weinig diepgang.
    Ik ben grote fan van dit genre boeken maar deze heeft weinig fantasie en heel voorspelbaar.
    Een verhaal dat veel beter kan verteld worden.
    Kortom een boek dat je best kan missen.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0

Prijsinformatie en bestellen

De prijs van dit product is 13 euro en 95 cent.
Op voorraad
Select
Voor 23:59 besteld, morgen in huis
Verkoop door bol
  • Gratis verzending door bol vanaf 20 euro
  • Ophalen bij een bol afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis
Bezorgopties
  • Kies zelf de bezorgdag

Alle bindwijzen en edities (5)

  • 7,99
    Direct beschikbaar
  • 22,99
    Direct beschikbaar
  • 13,95
    Op voorraad. Voor 23:59 besteld, morgen in huis Tooltip

  • 2009
    13,99
    Op voorraad. Voor 23:59 besteld, morgen in huis Tooltip

  • 2009
    31,99
    Uiterlijk 2 mei in huis Tooltip

Vaak samen gekocht

Lijst met gekozen artikelen om te vergelijken

Vergelijk artikelen