Het verhaal van Nederland 1 - Het verhaal van Nederland Onze geschiedenis van de prehistorie tot nu

Afbeeldingen

Inkijkexemplaar

Artikel vergelijken

  • Nederlands
  • Hardcover
  • 9789046828687
  • 01 februari 2022
  • 272 pagina's
Alle productspecificaties

Florence Tonk

Florence Tonk is schrijver. Ze bewerkte de scripts, expertinterviews en de uitvoerige research van de tv-serie Het verhaal van Nederland tot dit boek.

Samenvatting

Bekend van tv

Met een voorwoord van Daan Schuurmans


Het verhaal van Nederland vertelt het verhaal van het land waarin we wonen, vanaf het moment dat de eerste bewoners zich er vestigden. Niet eerder is onze geschiedenis, en hoe die ons heeft gemaakt tot wie we nu zijn, op deze manier verteld.

Het verhaal van Nederland vertelt heel toegankelijk de nieuwste wetenschapplijke inzichten over onze geschiedenis. Het is een verhaal over gouden bergen en zwarte bladzijden, en doorkruist alle provincies en alle gelederen van de samenleving. Van De Bello Gallico van Julius Caesar tot de Tachtigjarige Oorlog. Van de Friese koning Radbod tot de Patriottentijd. En van de slavenhandel in de zeventiende eeuw tot aan de strafkolonie in Veenhuizen.

· Een spectaculair boek, in kleur en met vele afbeeldingen en kaarten
· De meest recente wetenschappelijke inzichten heel begrijpelijk verteld
· Overzichtelijke tijdbalken, kaders en rubrieken
· Veel aandacht voor onderbelicht gebleven onderwerpen
· Voor de lezers van Gouden Jaren en Van Nul Tot Nu
· Naast dit boek bestaat Het verhaal van Nederland uit een tiendelige tv-serie, een podcast en een podwalk

Boordevol tips om historische plekken te bezoeken:
Alkmaar, Anloo, Brielle, Den Haag, Deventer, Dokkum, Hattem, Hoorn, Leiden, Muiden, Nijmegen, Texel, Veenhuizen, Vught, Zuid-Limburg en nog veel meer!

'Een lekker boek dat net als de tv-serie een mooi tableau neerzet van de Nederlandse geschiedenis. De hoeveelheid details en kleine feiten is echt prijzenswaardig. Die zetten je ook aan het denken.'
NRC Handelsblad

'Onze geschiedenis wordt in dit boek helder en kleurrijk verteld.' Boekhandel Broese, Utrecht

'Ik zit keihard te genieten van Het verhaal van Nederland.' Raven van Dorst

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
Hardcover
Oorspronkelijke releasedatum
01 februari 2022
Aantal pagina's
272
Illustraties
Met illustraties

Betrokkenen

Hoofdauteur
Florence Tonk
Hoofduitgeverij
Nieuw Amsterdam

Overige kenmerken

Editie
1
Product breedte
175 mm
Product hoogte
25 mm
Product lengte
244 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
175 mm
Verpakking hoogte
25 mm
Verpakking lengte
244 mm
Verpakkingsgewicht
818 g

EAN

EAN
9789046828687

Reviews

Gemiddelde van 41 reviews
37
4
0
0
0
  • Leerzaam boek bij een topserie

    Positieve punten

    • Ziet er mooi uit
    • Toegankelijk
    • Losse rubrieken, geen lappen tekst

    Wat een mooi en interessant boek! Perfecte aanvulling op de geweldige serie ‘Het verhaal van Nederland’.
    Achtergrondinformatie, nieuwe feiten, tijdlijnen, leuke rubrieken, veel illustraties en foto’s. Echt leerzaam op een leuke en toegankelijk manier.
    Blij mee!

    Vond je dit een nuttige review?
    12
    0
  • Mooi naslagwerk

    Positieve punten

    • Toegankelijk
    • Illustraties
    • Beknopt overzicht

    Negatieve punten

    • Hier en daar wat slordig (schrijfstijl)

    Mooi boek dat op een toegankelijke manier, beknopt, een groot aantal markante aspecten (hoogte- en dieptepunten) van de rijke geschiedenis van ons land belicht. Een prachtig naslagwerk bij de tv serie, maar kan ook goed los daarvan worden gelezen. Compleet met verwijzingen naar andere literatuur en bezienswaardigheden.

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    0
  • Aanrader

    Gave TV serie, mooi om alles rustig na te lezen! Aanrader :)

    Vond je dit een nuttige review?
    5
    0
  • Aanrader

    Positieve punten

    • Toegankelijk
    • Mooi vormgegeven
    • Compleet

    Kopen

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Mooi boek

    Positieve punten

    • Toegankelijk
    • Mooi vormgegeven

    Prachtig boek wat goed aansluit bij de serie.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Leerzaam

    Positieve punten

    • Mooi vormgegeven
    • Prijs kwaliteit prima

    Kennissen het boek laten zien

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Mooi en leerzaam!

    Positieve punten

    • Toegankelijk
    • Mooi vormgegeven
    • Compleet

    Erg mooi en belangrijk boek!

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • boek net zo interessant als tv serie

    Positieve punten

    • Toegankelijk
    • Mooi vormgegeven

    Negatieve punten

    • het boek is erg onsamenhangend qua tijdlijn

    mooi boek met dito foto's. op tijd geleverd zonder beschadigingen

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Zeer goed

    Positieve punten

    • Mooi vormgegeven

    Pluspunt van dit artikel: mooi vormgegeven

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • "ons" verhaal

    Positieve punten

    • Mooi vormgegeven

    Een blijvende back-up voor de fantastische TV-serie!

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0

Kies gewenste uitvoering

Prijsinformatie en bestellen

De prijs van dit product is 24 euro en 99 cent.
Op voorraad
Select
Voor 23:59 uur besteld, dinsdag in huis
Verkoop door bol
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol
  • Ophalen bij een bol afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Over de serie Het verhaal van Nederland

Vaak samen gekocht

Lijst met gekozen artikelen om te vergelijken

Vergelijk artikelen