Uitgever: Xander Uitgevers B.V.

Auteur: Monique Koemans
  • Nederlands
  • Paperback
  • Introductie: 2013-04-10
Alle productspecificaties

Samenvatting

Op de dag dat Koning Willem Alexander in Amsterdam wordt gehuldigd en het volk uitbundig feest viert, fêteert Kika Bentinck in haar herenhuis de Haagse elite. Iedereen die er toe doet is er. Als de eerste gasten binnenstromen, schittert haar man Peter Zwart door afwezigheid en onbereikbaarheid. Dat hij er niet is, lijkt Kika niet te deren. Door een toevallige ontmoeting met haar ex, bohemien Gijs van der Duyn, eerder op de dag twijfelt ze intens over haar elitaire leven. Dat gevoel laat haar niet los en werpt een donkere schaduw vooruit op de dag.

Terwijl het land aftelt naar het koninklijk zwaaimoment, speculeert de inner circle op Kika's borrel over een mogelijke aanslag in Amsterdam. Alles komt in een stroomversnelling als de ceremonie op de Dam ontspoort. Door rivaliteit, nooit vereffende rekeningen en de kloof tussen ons soort mensen en de rest van de wereld, tonen de gasten van Kika nu hun ware gezicht.

Voor de lezers van Arjen Lubach en Charles den Tex.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
Paperback
Oorspronkelijke releasedatum
10 april 2013
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Met illustraties

Betrokkenen

Hoofdauteur
Monique Koemans
Hoofduitgeverij
Xander Uitgevers B.V.

Overige kenmerken

Editie
1
Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
480 g
Product breedte
152 mm
Product hoogte
28 mm
Product lengte
227 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
152 mm
Verpakking hoogte
28 mm
Verpakking lengte
227 mm

EAN

EAN
9789401600361

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken
Select-bezorgopties
Gratis verzending

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Gemiddelde van 12 reviews
3,9

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

4
5
2
0
1
  • Aanrader!!
    • Goede verhaallijn
    • Spannend
    • actueel

    Absolute aanrader. Spannend, goed geschreven boek! Hoop dat snel een volgend boek van deze auteur uitkomt.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • te veel

    Ik heb het boek als zeer onwaarschijnlijk beleefd. Uiteraard, we kunnen van alles verzinnen om een spannend boek te schrijven, maar dit leek mij meer een accumulatie van dingen die in 1 verhaal gepropt moesten worden en zo alles erg ongeloofwaardig maakt. Dan maar liever helemaal fantasie.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • interessant debuut
    • Goede verhaallijn
    • Meeslepend verhaal
    • Spannend
    • dialogen houterig

    Een intrigerend idee, een aanslag tijdens de kroning.
    De schrijfster heeft het op een knappe manier uitgewerkt, het verveelt geen moment, ook al weet je al snel wie de aanslagpleger is.
    Het boek leest als een trein. Is boeiender dan veel andere zg literaire thrillers van NL bodem.
    Intelligenter ook.
    Ze had alleen de personages minder vlak moeten maken. Ze zijn 2dimensionaal, hun motivatie (voor een aanslag bv) is me niet duidelijk. De adellijke personen zijn bijna karikaturen. Jammer.

    Groot minpunt vond ik de epiloog. Die had er niet hoeven zijn, het is echt ongeloofwaardig dat het zo zou aflopen met ... (zal niet verklappen wie) Schrappen bij een eventuele herdruk!

    Maar voor een debuut helemaal niet slecht! Ben benieuwd naar het volgende boek.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Jammer genoeg is Koninginnedag voorbij
    • Spannend
    • Voorspelbaar

    Het is jammer dat Koninginnedag al voorbij is, want het was nog nooit zo spannend. '2013' is een spannende thriller, die nog spannender is wanneer je hem voor de tweede keer leest omdat de kleine details zo veel meer toevoegen aan het plot.
    Persoonlijk vond ik ook het uitgangspunt - de redenen achter de aanslag - erg interessant.
    Ook is het goed geschreven
    Wat ik alleen wel jammer vond was dat het vrij voorspelbaar was en ik er vrijwel meteen al achter was wie de dader was, maar dit heeft eigenlijk geen verdere invloed op het lezen van het verhaal.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Leest lekker weg
    • Goede verhaallijn
    • Spannend

    Een fijn spannend boek, leest lekker, korte hoofdstukken, duidelijke taal. Goed opgebouwd. In één ruk uitgelezen. Kijk nu al uit naar volgende boek. Prima primeur !!!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • 2013
    • Fantasierijk
    • Goede verhaallijn
    • Spannend

    Super sterk geschreven thriller. Een absolute aanrader.spannend tot de laatste bladzijde. Kan niet wachten tot 2de boek.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • 30 april
    • Goede verhaallijn
    • Spannend
    • deskundig

    Een recensie van het boek "2013"

    Een korte maar spannende thriller. Speelt af op 30 april 2013 dat WA tot koning wordt gekroond.
    Die dag blijkt erg warm te zijn 30 graden.

    Kika en haar man Peter de Zwart, wonen met hun dochters Florentine en Emma in Den Haag samen met de aupair Dewi.
    Peter is hoogleraar staatsrecht en heel erg gesteld op status. Hij gebruikt/misbruikt mensen om zo aan info te komen en zijn netwerk te vergroten.
    Heeft met verschillende vrouwen een sexrelatie. Liegt en bedriegt zijn vrouw Kika, zij is precies het tegenovergestelde is van haar man.
    Naarmate de dag vordert loopt de spanning op. Ze zijn bang voor een aanslag, dus iedereen is in opperste staat van paraatheid.
    Er is verwarring bij Kika thuis, alles loopt anders. De personen in het boek doen zich allemaal mooier voor dan ze zijn en vertrouwen is ver te zoeken.
    Het verhaal is goed opgebouwd en de spanning is voelbaar. En dan toch weer een wending die verrassend is.
    Met veel plezier gelezen.
    Het is vreemd om in de toekomende tijd te lezen, over een dag waar iedereen op zijn manier mee bezig is.
    Ik kijk nu anders naar 30 april.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Spannend actueel verhaal.
    • Fantasierijk
    • Spannend
    • actueel

    Een terrorist in het keurige Haagse herenhuis...

    Het debuut van Monique Koemans gaat over de gebeurtenissen die zich afspelen op de dag van de troonwisseling, 30 april 2013. Het verhaal draait vooral om de belevenissen van de 2 hoofdpersonen Kika en Peter. Kika komt uit een oud adelijk geslacht en Peter heeft middels zijn huwelijk een plaatsje veroverd in deze kringen.
    Kika is al tijden niet gelukkig meer in haar huwelijk met Peter en zij heeft het vermoeden dat Peter er diverse buitenechtelijke relaties op na houdt.

    Op 30 april organiseerd Kika een feestelijke borrel in haar Haagse herenhuis waarbij Peter niet aanwezig zal zijn omdat hij uitgenodigd is voor de inhuldiging in Amsterdam. Amsterdam is goed beveiligd maar toch blijft er een dreiging aanwezig. Bestaat de mogelijkheid dat Peter banden heeft met een tereurorganisatie, en is het gevoel van veiligheid een illusie? Naar mate het verhaal vordert blijkt dat er in alle lagen van de bevolking (en in de directe omgeving van Kika) gevaarlijke gekken rondlopen.

    Het debuut van Monique Koemans leest heerlijk weg en is zeer actueel. Het verhaal switched constant tussen de gebeurtenissen in Den Haag en die in Amsterdam. Alle karakters worden goed uitgewerkt en gedurende het hele verhaal blijft er een zekere mate van spanning aanwezig.
    Als ik het boek een cijfer moet geven dan zou ik zeggen: een welverdiende 8!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Tja, dit zou wel eens een groot succes kunnen worden !!
    • Goede verhaallijn
    • Meeslepend verhaal
    • Spannend

    Ik heb het eerste hoofdstuk net uit en moet zeggen dat het nu al een beter debuut is dan alle volgende debuutromans !

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Kan niet wachten!
    • Spannend
    • actueel

    Als ik mag afgaan op eerdere publicaties van deze schrijfster, belooft deze roman heel wat! Zeker omdat het zich afspeelt rond een hyperactuele gebeurtenis, te weten de kroning. Spannend!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
19 95
Op voorraad
Nu besteld, dinsdag in huis
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door --- LIFESTYLE PROVIDERS ---
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Wettelijke garantie via --- LIFESTYLE PROVIDERS ---

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen