Auteur: Fiona Cummins
  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789026333002
  • Druk: 1
  • september 2018
  • 359 pagina's
Alle productspecificaties

Fiona Cummins

Fiona Cummins was journalist voor de Daily Mirror en volgde de schrijversopleiding aan de Faber Academy. Ze debuteerde in 2017 met de enthousiast onthaalde thriller De Verzamelaar. De Opvolger is haar tweede thriller.

Samenvatting

Fiona Cummins combineert in De opvolger op fenomenale wijze een gevoelige pen met een ijzingwekkende plot. Voor de fans van Lee Child, Val McDermid en Sophie Hannah.

In de thriller De opvolger van Fiona Cummins woont de negenjarige Jakey Frith met zijn ouders aan de Engelse zuidkust. Hij is ternauwernood ontsnapt uit de klauwen van een macabere seriemoordenaar. Maar de Bottenverzamelaar loopt nog altijd vrij rond en wacht het moment af om alsnog toe te slaan. Clara, het meisje dat nog door hem wordt vastgehouden, klampt zich vast aan de gedachte dat ze ooit gered zal worden. De Bottenverzamelaar heeft ondertussen een leerling gevonden, die hij klaarstoomt om zijn bottenmuseum over te nemen. Maar hij kan Jakey en de detective die zijn dromen doorkruiste niet uit zijn hoofd zetten en zint op de ultieme wraak.

Fiona Cummins toont in De opvolger op fenomenale wijze haar vermogen om de lezer koude rillingen te bezorgen en tegelijkertijd te ontroeren. Los te lezen vervolg op De verzamelaar. Aanbevolen door o.a. Lee Child, Val McDermid en Sophie Hannah.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
september 2018
Afmetingen
23,1 x 15,1 x 3 cm
Aantal pagina's
359 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Fiona Cummins
Uitgever
Ambo|Anthos

EAN

EAN
9789026333002

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
546 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
151 mm
Verpakking hoogte
30 mm
Verpakking lengte
231 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Gemiddelde van 7 reviews
4,4

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

4
2
1
0
0
  • Superaanrader!!!
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goed plot

    Fiona Cummins heeft, met dit vervolg, niet ingeboet aan vaart en originaliteit die ze met het eerste deel bereikte. Het alomtegenwoordige thrillergenre geeft ze opnieuw vorm en hoe. Ze hoort duidelijk bij de top in het genre.

    Etta Fitzroy is nog steeds een uitstekende politievrouw die kampt met problemen van een werk-privébalans. Verzwaard met het falen van de vorige keer om de bottenverzamelaar te grijpen, moet Fitzroy nog harder werken om de zaak niet opnieuw te verprutsen.

    Cummins biedt hier een aantal goede redenen om de voorliefde voor botten en moord van de bottenverzamelaar te begrijpen. De lezer krijgt hierdoor een prachtig inzicht in de moordenaar.

    Het verhaal is net zo sterk als het vorige deel, zo niet sterker.

    Je glijdt doorheen de hoofdstukken boordevol informatie en cliffhanger-momenten. Door het gebruiken van datum en tijd aan het begin van ieder hoofdstuk krijgt de lezer meer context en laat het de lezer zien dat Clara nog steeds ontbreekt. Deze kilte gaat niet verloren bij de oplettende lezer, die zich afvraagt ​​wat het slachtoffer, dat de levens van vele personages in dit boek heeft aangeraakt, te wachten staat.

    Cummins verricht fantastisch werk door zo veel spanning in haar verhaal te injecteren, waardoor dingen blijven hangen en ze de lezer dwingt om meer te smeken.

    Ik kijk alvast enorm uit naar het volgende boek.

    Superaanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • Spannend!
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goed plot

    Door het krantenbericht aan het begin van het boek krijg je mooi even een terugblik op de gebeurtenissen in het vorige deel, heel fijn gedaan!
    Het verhaal greep me meteen weer en greep me ook meteen weer áán, dat arme meisje! En wat volgt na de korte terugblik aan het begin is een race tegen de klok. In maar een paar dagen gebeurt er een heleboel spannends…

    Het verhaal leest heerlijk vlot en de korte tijdspanne zorgt er ook zeker voor dat je niet kunt stoppen met lezen, want de volgende uren, de volgende dag kan het maar zo zijn dat er weer een flinke ontwikkeling plaatsvindt! Ook door de wisselende perspectieven van o.a. Fitzroy, de Bottenverzamelaar en de Opvolger zijn er een hoop lijntjes waarvan je je afvraagt hoe het gaat lopen.
    Ik vond De Opvolger een zeer bevredigend vervolg, weer heel spannend en meeslepend!

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Verdienstelijke middenmoter

    Brian Howley, die zich tegenwoordig uitgeeft als meneer Silver, heeft een geheim museum, waarvoor hij afwijkende botten en skeletten verzamelt. Zijn vader startte er mee en Brian zet het voort. Hij zoekt een opvolger en meent deze gevonden te hebben in Saul Anguish. Saul is een kwetsbare en makkelijk beïnvloedbare jongen die geen vader meer heeft en meer dan genoeg heeft van de capriolen van zijn moeder die altijd dronken is. Ondertussen houdt Howley het jonge meisje Clara nog gegijzeld. Rechercheur Etta Fitzroy onderzoekt de zaak.

    Na ‘De verzamelaar’ is ‘De opvolger’ het tweede deel in de ‘Bottenverzamelaar-serie’ van Fiona Cummins. Hoewel de delen los van elkaar te lezen zijn, is het raadzaam de delen wel na elkaar te lezen. Zo zijn er veel personages die niet echt geïntroduceerd worden, maar al wel in het eerste deel aan bod kwamen. Het maakt het boek daarom in het begin moeilijk te lezen en de karakters en gebeurtenissen lastig te plaatsen.

    Gespeend van emoties
    De geschiedenis van enkele personages, zoals Saul en Brian worden prima uitgewerkt, maar de overige personages blijven aan de oppervlakte in het verhaal. Sowieso blijven de karakters gespeend van voelbare emoties. Zo is er Jakey die in de loop van het boek op het punt staat een heldendaad te verrichten, maar nergens blijkt dat hij last heeft van zenuwen en spanningen.

    Het is lastig jezelf te vereenzelvigen met welk personage dan ook, iets wat vaak bijdraagt aan het tot leven laten komen van een personage in de fantasie van de lezer. De belangrijkste karakters zijn namelijk hele jonge kinderen, een altijd dronken moeder, een rechercheur die een bescheiden rol speelt, een psychopaat, slechte vaders, etc. Zelfs Saul, die goede dingen doet, heeft een donker verleden.

    Niet beeldend
    Cummins noemt de gebeurtenissen, maar beschrijft ze niet beeldend. Dit kan door sommigen als een gemis worden ervaren, maar hoewel de gebeurtenissen in het boek gruwelijk te noemen zijn, is daardoor een sterke maag tijdens het lezen niet per se nodig.

    Spanningsopbouw
    Cummins neemt in het verhaal regelmatig een loopje met wat realistisch kan zijn. De vijfjarige Clara bijvoorbeeld denkt en redeneert als een volwassene wanneer het gaat over haar ontvoering en mogelijke bevrijding. Hetzelfde geldt voor de belevenissen van Jakey en Saul naar het einde van het verhaal toe. Het maakt ‘De opvolger’ minder geloofwaardig, maar doet niets af aan de spanning van het verhaal. Het is goed opgebouwd, de gebeurtenissen volgen elkaar steeds sneller op en worden steeds zenuwslopender. Dit weet Cummins stilistisch goed te bereiken door de steeds kortere hoofdstukken en snellere perspectiefwisselingen naarmate de ontknoping volgt.

    Conclusie
    Al met al is ‘De opvolger’ een erg spannend verhaal met een originele insteek en een prima spanningsopbouw, maar daar staat tegenover dat de karakters helaas aan de oppervlakte blijven en dat niet echt beeldend wordt verteld. De slotsom kan niet anders luiden dan dat ‘De opvolger’ een verdienstelijke middenmoter is.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Beloofd veel spannende leesuurtjes!
    • Goede kwaliteit

    Superspannende thriller en ontzettend goed geschreven! Aanbevolen voor de stevige thrillerliefhebber!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Slecht voor nagelbijters
    • Goede kwaliteit

    Lekker vervolg op eerste boek , spannend

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Goede opvolger
    • Spannend

    Geschreven bij De opvolger

    Het eerste boek van deze schrijfster vond ik al erg goed dus ik was benieuwd naar het vervolg. Nou dat viel zeker niet tegen. Eigenlijk net zo spannend als het eerste deel. Goed verhaal en prettig geschreven. Ik hoop dat deze schrijfster gewoon doorgaat met schrijven van thrillers.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Goed
    • Voordelige koop

    Geschreven bij De opvolger

    Als pluspunt zou ik zeggen: voordelige koop.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    6
12 50
Op voorraad
Select
Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis
Verkoop door bol.com
  • Gratis verzending door bol.com vanaf 20 euro
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen