De hofdame EBOOK Mijn bijzondere leven in de schaduw van de Britse kroon

De hofdame
De hofdame
Auteur: Anne Glenconner
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026352287
  • Druk: 1
  • augustus 2020
  • 301 pagina's
  • Adobe ePub
Alle productspecificaties
  • bol.com Kobo LeesappEbooks lezen is heel makkelijk. Na aankoop zijn ze direct beschikbaar op je Kobo e-reader en op je smartphone of tablet met de gratis bol.com Kobo app.

Samenvatting

In De hofdame vertelt Anne Glenconner over haar tragische leven in een gouden kooi als de hofdame van de Britse prinses Margaret. Voor de fans van Netflix' The Crown.

De hofdame van Anne Glenconner: unieke memoires van de hofdame van prinses Margaret, voor alle fans van The Crown en Downton Abbey.

De hofdame vertelt het verhaal van het bijzondere leven van Anne Glenconner, maid of honour tijdens de kroning van koningin Elizabeth en de hofdame van prinses Margaret. Ze is een unieke getuige van de recente Britse koninklijke geschiedenis en geeft in haar memoires niet alleen een kijkje achter de schermen van het koningshuis, maar schetst ook een beeld van een generatie aristocratische vrouwen die gevangen zat in een wereld vol sociale verwachtingen. Ze was voor haar vader een ‘grote teleurstelling’ omdat ze geen jongen was en ze werd niet genoemd in het testament van haar eigen man, die zijn fortuin naliet aan een van zijn werknemers.

Anne Glenconner, inmiddels achtentachtig jaar oud, schrijft in De hofdame met humor, openheid en moed over haar tragische leven in een gouden kooi, haar vriendschap met prinses Margaret en de vrijheid waarvan ze nu pas kan genieten.

'De memoires van de hofdame van prinses Margaret geven een smakelijk inkijkje in het Britse koningshuis.' - LINDA.nl

'Als u echt versteld wilt staan van hoe de allerhoogste Britse adel de dag zoal doorkomt, dan kunt u dit najaar terecht bij de memoires van Anne Glenconner.' - Trouw

*'*Ik heb het boek in één adem uitgelezen. Wat een verhaal. En dan te bedenken dat Anne dit werkelijk allemaal heeft meegemaakt!' - Irene Smit van Franska.nl

'Vol humor, soms tragisch, en ontwapenend eerlijk. De hofdame zit vol wijsheid en is zonder rancune geschreven, maar is bovenal inspirerend.' – The Times

'Ongelooflijk. Als je mond elk hoofdstuk niet minstens drie keer openvalt, heb je niet goed opgelet.' – The Sunday Times

Lees de eerste pagina's

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
E-book
Druk
1
Verschijningsdatum
augustus 2020
Aantal pagina's
301 pagina's
Ebook formaat
Adobe ePub
Illustraties
Met illustraties

Betrokkenen

Auteur(s)
Anne Glenconner
Uitgever
Ambo|Anthos

Vertaling

Vertaald door
Marja Borg Marja Borg
Originele Titel
Lady in Waiting

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Overige e-reader | Overige e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)
Ebook formaat
Adobe ePub

EAN

EAN
9789026352287

Overige kenmerken

Studieboek
Nee

Je vindt dit artikel in

Boek, ebook of luisterboek?
Ebook
Land
Engeland
Periode
ca. 1950-1999

Reviews

10 reviews
3,8
van de 5
5
1
1
3
0
  • Interessant

    Geschreven bij De hofdame

    Prinses Margaret stond en staat nog altijd hoog op mijn lijst van favoriete royals. Vandaar dat ook het boek van Anne Glenconner mijn aandacht trok. Interessant verhaal van een van de hofdames van prinses Margaret. Het verhaal heeft een gemoedelijke sfeer, je hebt als lezer het gevoel dat de auteur het verhaal tegen je persoonlijk vertelt.

    Het boek heet “De Hofdame”, maar dat is maar een periode die beschreven wordt. Het boek bevat veel meer. We leren Anne Glenconner vanaf haar geboorte eigenlijk kennen en beleven haar leven mee. Van geluksmomenten tot droevige momenten. Het komt allemaal voorbij.

    Het boek bevat enkele intrigerende inzichten over Koningin Elizabeth II, haar zus Prinses Margaret, haar moeder die liefkozend over the Queen Mum genoemd werd en echtgenoot Prins Philip, maar vooral heel onthullend over hoe de aristocratie leeft. Het was prinses Margaret die Anne Glenconner het beste kende, dus in wezen is het een boek over haar. Het gedeelte over de kroning van de koningin ( de huidige Koningin Elizabeth II) is ook een must voor iedereen die in de Royals geïnteresseerd is.

    Het verhaal wat Anne Glenconner vertelt, is openhartig en eerlijk. Ze spreekt open over zaken die nogal in de taboe sfeer hebben gezeten of nog steeds zitten zoals Aids en drugsverslaving. Anne heeft het allemaal van heel dichtbij meegemaakt. Het boek is moeilijk weg te leggen als je er eenmaal in begonnen bent.

    Ik heb dan ook buitengewoon genoten van deze autobiografie van Anne Glenconnor. Wat een buitengewoon en bewogen leven heeft ze geleid – Maid of Honor bij de kroning van de koningin, Lady in Waiting zoals dat dan zo mooi in de UK heet van Prinses Margaret, een leven tussen het Verenigd Koninkrijk en Mustique, Privé de nodige pieken en dalen. En toch klinkt door het hele verhaal heen de tevredenheid over haar lot en haar leven.

    Het boek “De Hofdame” leest lekker vlot weg, het is interessant en nogmaals iedereen die geïnteresseerd is in de koninklijke familie zal er zeker van genieten. Zeker een aanrader!

  • Heerlijk verhaal
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal

    Geschreven bij De hofdame

    Een boek vol prachtige anekdotes. Ik luisterde zelf het luisterboek, dat een enorme meerwaarde heeft omdat GlenConner het zelf vertelt.

  • Geweldig boek!
    • grotere letters. makkelijk te lezen daardoor

    Geschreven bij De hofdame

    Mijn moeder van 92 had hem in een paar dagen uit. Ze vindt het fantastisch!

  • Misleidende titel
    • interessant
    • beeldvorming 20ste eeuw
    • Geen diepgang

    Geschreven bij De hofdame

    Het boek geeft wel een inkijkje in de wereld van mensen rondom de Britse royals, maar het beschrijft vooral het leven van de schrijfster zèlf. Maar een klein deel ervan gaat over haar werk als hofdame. Ik begrijp wel dat de titel een pakkende is, maar ik vind niet dat deze de lading van het boek dekt. Beetje teleurstellend.

  • Geweldig!
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal

    Geschreven bij De hofdame

    Wat een leven heeft deze vrouw gehad. Haar beschrijvingen spreken enorm tot de verbeelding, waardoor het boek leest als een vlotte roman. Ideaal voor fans van The Crown of Downton Abbey.

  • geen aanrader

    Geschreven bij De hofdame

    is meer een opsomming van feiten, geen vloeiende verhaallijn

  • Super titel wordt vervolgd
    • ziet er keurig uit.

    Geschreven bij De hofdame

    Het verhaal op de cover sprak me aan, maar er liggen hier nog heel wat boeken die ik ook nog wil lezen.

  • Zeer goed
    • goed geschreven fictie gebaseerd op ware gebeurten

    Geschreven bij De hofdame

    Pluspunt van dit artikel: goed geschreven fictie gebaseerd op ware gebeurten

  • Titel slaat nergens op
    • las makkelijk
    • titel slaat nergens op
    • sprong heen en weer in tijd

    Geschreven bij De hofdame

    Gaat voor 3/4 over haat eigen leven af en toe kwam prinses Margaret voorbij 1/4 ging over haar leven als hofdame.
    Vaak ook heen en weer in tijd.

  • Oninspirerende tentoonspreiding van adellijke privileges
    • wekt nieuwsgierigheid op
    • Geen diepgang

    Geschreven bij De hofdame

    Ik heb het boek helemaal uitgelezen omdat het lekker wegleest en het ‘smeuïge’ stof is om te lezen maar eigenlijk vond ik het vooral een oninspirerende tentoonspreiding van aristocratische privileges en netwerken waar ik een nare bijsmaak van kreeg...

10 99
Direct beschikbaar
Verkoop door bol.com
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen

Vaak samen gekocht

  • Waar wil je dit mee vergelijken? Je kan in totaal vijf artikelen kiezen. Er is nog plaats voor andere artikelen. ander artikel.