De hofdame Mijn bijzondere leven in de schaduw van de Britse kroon

Afbeeldingen

Inkijkexemplaar

Artikel vergelijken

  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789026356582
  • 07 juli 2021
  • 320 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

In De hofdame vertelt Anne Glenconner over haar tragische leven in een gouden kooi als de hofdame van de Britse prinses Margaret. Voor de fans van Netflix' The Crown.

De hofdame van Anne Glenconner: unieke memoires van de hofdame van prinses Margaret, voor alle fans van The Crown en Downton Abbey.

De hofdame vertelt het verhaal van het bijzondere leven van Anne Glenconner, maid of honour tijdens de kroning van koningin Elizabeth en de hofdame van prinses Margaret. Ze is een unieke getuige van de recente Britse koninklijke geschiedenis en geeft in haar memoires niet alleen een kijkje achter de schermen van het koningshuis, maar schetst ook een beeld van een generatie aristocratische vrouwen die gevangen zat in een wereld vol sociale verwachtingen. Ze was voor haar vader een ‘grote teleurstelling’ omdat ze geen jongen was en ze werd niet genoemd in het testament van haar eigen man, die zijn fortuin naliet aan een van zijn werknemers.

Anne Glenconner, inmiddels zevenentachtig jaar oud, schrijft in De hofdame met humor, openheid en moed over haar tragische leven in een gouden kooi, haar vriendschap met prinses Margaret en de vrijheid waarvan ze nu pas kan genieten.

'De memoires van de hofdame van prinses Margaret geven een smakelijk inkijkje in het Britse koningshuis.' – LINDA.nl

'Als u echt versteld wilt staan van hoe de allerhoogste Britse adel de dag zoal doorkomt, dan kunt u dit najaar terecht bij de memoires van Anne Glenconner.' – Trouw

'Ik heb het boek in één adem uitgelezen. Wat een verhaal. En dan te bedenken dat Anne dit werkelijk allemaal heeft meegemaakt!' – Irene Smit van Franska.nl

'Vol humor, soms tragisch, en ontwapenend eerlijk. De hofdame zit vol wijsheid en is zonder rancune geschreven, maar is bovenal inspirerend.' – The Times

'Ongelooflijk. Als je mond elk hoofdstuk niet minstens drie keer openvalt, heb je niet goed opgelet.' – The Sunday Times

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
Paperback
Oorspronkelijke releasedatum
07 juli 2021
Aantal pagina's
320
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Met illustraties

Betrokkenen

Hoofdauteur
Anne Glenconner
Hoofduitgeverij
Ambo|Anthos

Vertaling

Eerste Vertaler
Marja Borg
Tweede Vertaler
Marja Borg
Originele titel
Lady in Waiting

Overige kenmerken

Dyslexievriendelijk
Nee
Editie
1
Extra groot lettertype
Nee
Product breedte
137 mm
Product hoogte
27 mm
Product lengte
214 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
137 mm
Verpakking hoogte
27 mm
Verpakking lengte
214 mm
Verpakkingsgewicht
401 g

EAN

EAN
9789026356582

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Land
Engeland
Periode
ca. 1950-1999

Reviews

Gemiddelde van 14 reviews
9
1
1
3
0
  • Interessant

    Prinses Margaret stond en staat nog altijd hoog op mijn lijst van favoriete royals. Vandaar dat ook het boek van Anne Glenconner mijn aandacht trok. Interessant verhaal van een van de hofdames van prinses Margaret. Het verhaal heeft een gemoedelijke sfeer, je hebt als lezer het gevoel dat de auteur het verhaal tegen je persoonlijk vertelt.

    Het boek heet “De Hofdame”, maar dat is maar een periode die beschreven wordt. Het boek bevat veel meer. We leren Anne Glenconner vanaf haar geboorte eigenlijk kennen en beleven haar leven mee. Van geluksmomenten tot droevige momenten. Het komt allemaal voorbij.

    Het boek bevat enkele intrigerende inzichten over Koningin Elizabeth II, haar zus Prinses Margaret, haar moeder die liefkozend over the Queen Mum genoemd werd en echtgenoot Prins Philip, maar vooral heel onthullend over hoe de aristocratie leeft. Het was prinses Margaret die Anne Glenconner het beste kende, dus in wezen is het een boek over haar. Het gedeelte over de kroning van de koningin ( de huidige Koningin Elizabeth II) is ook een must voor iedereen die in de Royals geïnteresseerd is.

    Het verhaal wat Anne Glenconner vertelt, is openhartig en eerlijk. Ze spreekt open over zaken die nogal in de taboe sfeer hebben gezeten of nog steeds zitten zoals Aids en drugsverslaving. Anne heeft het allemaal van heel dichtbij meegemaakt. Het boek is moeilijk weg te leggen als je er eenmaal in begonnen bent.

    Ik heb dan ook buitengewoon genoten van deze autobiografie van Anne Glenconnor. Wat een buitengewoon en bewogen leven heeft ze geleid – Maid of Honor bij de kroning van de koningin, Lady in Waiting zoals dat dan zo mooi in de UK heet van Prinses Margaret, een leven tussen het Verenigd Koninkrijk en Mustique, Privé de nodige pieken en dalen. En toch klinkt door het hele verhaal heen de tevredenheid over haar lot en haar leven.

    Het boek “De Hofdame” leest lekker vlot weg, het is interessant en nogmaals iedereen die geïnteresseerd is in de koninklijke familie zal er zeker van genieten. Zeker een aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    1
  • Geweldig boek!

    Positieve punten

    • grotere letters. makkelijk te lezen daardoor

    Mijn moeder van 92 had hem in een paar dagen uit. Ze vindt het fantastisch!

    Vond je dit een nuttige review?
    4
    0
  • Heerlijk verhaal

    Positieve punten

    • Grappig
    • Meeslepend verhaal

    Een boek vol prachtige anekdotes. Ik luisterde zelf het luisterboek, dat een enorme meerwaarde heeft omdat GlenConner het zelf vertelt.

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • geen aanrader

    is meer een opsomming van feiten, geen vloeiende verhaallijn

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    1
  • aangenaam lezen

    leuk boek

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Mooi boek

    Snel geleverd, dank.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Zeer goed

    Positieve punten

    • goed geschreven fictie gebaseerd op ware gebeurten

    Pluspunt van dit artikel: goed geschreven fictie gebaseerd op ware gebeurten

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Fantastisch

    Prachtig boek! Nodigt uit om verder te lezen. Het verhaal gaat veel verder dan het leven als hofdame binnen het koningshuis, maar is veel persoonlijker. Aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Leest heerlijk weg

    Positieve punten

    • Grappig
    • Fantasierijk
    • Meeslepend verhaal

    Wat een fantastisch boek over het leven van de hofdame van prinses Margaret. Humor, kwetsbaarheid plus historie. Ik heb erg genoten

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Geweldig!

    Positieve punten

    • Grappig
    • Meeslepend verhaal

    Wat een leven heeft deze vrouw gehad. Haar beschrijvingen spreken enorm tot de verbeelding, waardoor het boek leest als een vlotte roman. Ideaal voor fans van The Crown of Downton Abbey.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0

Prijsinformatie en bestellen

De prijs van dit product is 21 euro en 99 cent.
Op voorraad
Select
Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis
Verkoop door bol
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol
  • Ophalen bij een bol afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Vaak samen gekocht