De magie van het parfum Ebook Tooltip

De magie van het parfum
De magie van het parfum

Uitgever: Xander Uitgevers B.V.

Auteur: Cristina Caboni
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789401615303
  • Druk: 1
  • augustus 2021
  • Adobe ePub
Alle productspecificaties
  • bol.com Kobo LeesappEbooks lezen is heel makkelijk. Na aankoop zijn ze direct beschikbaar op je Kobo e-reader en op je smartphone of tablet met de gratis bol.com Kobo app.

Samenvatting

In De magie van het parfum van bestsellerauteur Cristina Caboni vindt Elena in de zoektocht naar het perfecte parfum ook zichzelf. Voor de fans van Lucinda Riley en Anne Jacobs.

Elena woont met haar vriend en dochter in Parijs, waar ze sinds kort een kleine, knusse parfumeriewinkel runt. Het is een droombaan, maar als ze plotseling haar feeling voor parfums kwijtraakt, is ze ten einde raad.

Samen met haar dochter en vriend keert Elena terug naar haar ouderlijk huis in Florence. Maar ook daar lukt het haar niet haar oude zelf terug te vinden. Ze besluit samen met haar moeder een reis te maken die haar naar Japan, India en Saoedi-Arabië leidt. Hier maakt Elena niet alleen kennis met eeuwenoude parfumrituelen, maar leert ze ook nieuwe kanten van zichzelf kennen. Alle indrukken van de prachtige, betoverende en emotionele reis zijn overweldigend, en prikkelen haar oude liefde voor parfum. Haar leven zal voorgoed een andere wending nemen…

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
E-book
Druk
1
Verschijningsdatum
augustus 2021
Ebook formaat
Adobe ePub
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Cristina Caboni

Vertaling

Vertaald door
Esther Schiphorst

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)
Ebook formaat
Adobe ePub

EAN

EAN
9789401615303

Overige kenmerken

Studieboek
Nee

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Ebook
Beschikbaar in Kobo Plus
Beschikbaar in Kobo Plus
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
Gemiddelde van 5 reviews
4,2

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

1
4
0
0
0
  • Een aanrader!

    Geschreven bij De magie van het parfum

    Cristina Caboni schrijft boeken waarin ze je helemaal meetrekt! De magie van het parfum is een vervolg op de dochter van de parfumeur. Ontzettend kleurrijk geschreven waardoor je de geuren bijna ruikt en de emoties van de personages voelt. Ook heb ik altijd het idee in het landschap te zijn wat ze beschrijft en dat allemaal samen zorgt voor wederom een heerlijk boek! Al haar boeken zijn aanraders.

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • Perfecte geuren
    • mooi plot
    • leuke extra informatie
    • goede ontwikkeling personages

    Geschreven bij De magie van het parfum

    In 2014 schreef Cristina Caboni De dochter van de parfumeur, het is de roman die haar, volgens eigen zeggen, een echte schrijfster heeft gemaakt en die een wereld geopend heeft waarvan ze eerst alleen kon dromen. De afgelopen jaren is ze aan de hoofdpersoon, Elena Rossini, blijven denken, hoe zou haar verhaal verdergegaan zijn? ‘Toen rook ik op een zomeravond buiten een geur en ging ik verder met het verhaal. De magie van het parfum is een liefdesverhaal tussen ouders en hun kinderen, mannen en vrouwen, over liefde voor jezelf, voor het leven en de natuur. Het gaat ook over vergeving en herboren worden. Uiteindelijk zijn wijzelf altijd degene die bepaalt wat het beste en het belangrijkste is.’
    Elena Rossini woont in Parijs samen met haar dochtertje Beatrice en haar vriend Caillen McLean. Met vriendin Monique runt ze een parfumerie. Elena is de parfumeur, ze staat bekend om haar zeer persoonlijke creaties die ze voor klanten ontworpen heeft. Maar de laatste tijd lukt dat haar niet echt meer, ze kan op een of andere manier niet bij haar talent, ze blokkeert en dat doet de parfumerie geen goed. Ook in haar relatie met Caillen loopt het niet helemaal zoals het hoort maar beiden kunnen geen vinger op de zere plak leggen. De band met haar moeder Susanna is niet hecht, Elena is dan ook zeer verbaasd wanneer ze door Susanna gevraagd wordt om samen met Beatrice naar Florence te komen. Na een korte aarzeling, stemt Elena toe.
    In Florence komen allerlei bitterzoete herinneringen terug. Elena is hier opgegroeid bij haar oma Lucia. Elena heeft nooit gesnapt waarom haar moeder haar in Florence achterliet en zelf naar Frankrijk toog samen met Maurice, de stiefvader van Elena. Elena is een telg uit een bekende familie van parfumeurs en is door Lucia perfect opgeleid om haar plaats in die traditie in te nemen. Een relatiebreuk én een onverwachte zwangerschap maakten dat Elena jaren geleden op de vlucht sloeg naar Parijs. En nu is ze terug en moet ze de nodige problemen het hoofd bieden. Dat geldt niet alleen voor haar maar ook voor Susanna, die na al die jaren een band wil opbouwen met haar dochter. Maar dan moet er afgerekend worden met geheimen die diep verborgen zijn.
    Moeder en dochter gaan op reis, een reis die hen zal brengen naar Japan, India en Saoedi-Arabië, een herhaling van de reis die Susanna ruim dertig jaar geleden heeft gemaakt. Een emotionele reis die niet alleen Elena laat kennismaken met eeuwenoude parfumrituelen maar ook de ruimte geeft aan beide vrouwen om elkaar én zichzelf beter te leren kennen. Een reis die de rest van hun leven blijvend zal veranderen…
    De schrijfstijl van Cristina Caboni is heel kenmerkend, de natuur speelt altijd een belangrijke rol en natuurlijk de bloemen en vooral de geur van bloemen! Elk hoofdstukje begint met de eigenschappen van een bloem, eigenschappen die ook in een mens herkenbaar zijn. Een fascinerende theorie want dan kun je een parfum ontwikkelen perfect passend bij de persoon voor wie het ontwikkeld wordt. Maar daarvoor moet je de bloem in eenieder leren kennen door te luisteren en te observeren. De auteur geeft dus stof tot nadenken en verpakt dat in een mooi, romantisch verhaal. Ik heb ervan genoten en waardeer het graag met vier dikke sterren.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Lezen!
    • Spannend
    • Fantasierijk

    Geschreven bij De magie van het parfum

    Lezen!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • De magie van het parfum

    Geschreven bij De magie van het parfum

    Deze recensie is eerder verschenen op Koukleum.nl.

    ‘De magie van het parfum’ is het vervolg op ‘De dochter van de parfumeur’. Dit boek schreef Caboni in 2014 en dat boek heeft er, volgens haar eigen zeggen er voor gezorgd dat ze zichzelf auteur mag noemen en er deuren open gegaan zijn, die anders beslist gesloten waren gebleven. Ik heb zelf ‘De dochter van de parfumeur’ niet gelezen, maar naar mijn gevoel heb ik niks gemist, omdat ik dit boek niet gelezen had. Ik heb wel eerder ‘De bloementuin‘ en ‘Het huis met de spiegels‘ van haar hand gelezen. En hierbij viel me wel al haar mooie schrijfstijl op.

    Ieder hoofdstuk begint met een omschrijving van een bloem, die ook naar een mens te herleiden is. Door goed naar een persoon te luisteren en bepaalde karaktertrekken te herkennen, kun je een bepaalde bloem aan die persoon koppelen en zo een specifiek parfum voor die persoon ontwikkelen die perfect bij die persoon past.

    Door de reis die Elena met haar moeder Susanna maakt, komen ze nader tot elkaar, want de band was niet echt hecht. En door deze reis langs het verleden van Susanna leert Elena haar moeder steeds beter kennen en krijgt ze ook steeds meer begrip voor bepaalde beslissingen die zij vroeger gemaakt heeft. Daarnaast herkent ze ook een hoop beslissingen die ze precies hetzelfde gedaan heeft en die zich van generatie op generatie herhalen. Door het inzicht wat ze door deze reis gekregen heeft kan ze hier nu verandering inbrengen en het verloop van de toekomst voor haar dochter Beatrice veranderen, zodat zij niet met dezelfde dingen te maken krijgt, die zij meegemaakt heeft.

    Caboni heeft wederom een verhaal geschreven die je laat nadenken, maar die ook weer zo mooi geschreven is, dat je gewoon verder wilt lezen, omdat je wilt weten hoe het met de hoofdpersonen blijft gaan en of ze vinden wat ze zoeken. Ondanks dat ik geen bijzondere band met parfum heb, heb ik wel genoten van dit boek en heeft het weer voor een aantal zeer aangename leesuurtjes gezorgd.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Parfum als vloeibaar gedicht
    • poëtisch
    • diepzinnig

    Geschreven bij De magie van het parfum

    Als dit boek een film zou zijn, dan was het Arthouse film. Het is geen makkelijk leesbaar verhaal, maar de zinnen vragen om even stil te staan en erover na te denken. Het is zeker een rijk verhaal, dat zich op diverse plaatsen afspeelt.
    Hoofdpersoon Elena komt uit een familie waar parfum een belangrijke rol speelt. Ook zij maakt parfums, maar op een dag is ze haar talent om de geuren tot een uniek product te combineren kwijt. Dan vraagt haar moeder of ze meegaat op reis. Moeder en dochter zijn in een moeizame dans om elkaar heen verwikkeld. Maar door deze reis langs het verleden van Susanna, begint Elena haar te begrijpen en leert ze ook zichzelf beter kennen. En dan blijkt ze niet zo anders dan haar moeder. Generaties van vrouwen die zowel positieve als negatieve eigenschappen doorgeven. Beslissingen die beter niet genomen hadden kunnen worden. Keuzes met vergaande consequenties. De manier waarop parfum hun leven bepaald is heel bijzonder. Elk hoofdstuk begint met de omschrijvingen van een bloem waaraan menselijke eigenschappen worden gekoppeld. Ontzettend knap bedacht. Maar helemaal lyrisch ben ik over hoe de schrijfster woorden geeft aan de geur van een parfum: ‘Het was een geurexplosie van een zonnige ochtend, kindergezang, rennen door de weilanden en blijdschap, gevolgd door een innige omhelzing; vastberadenheid die veranderde in kracht en rust.’ Het zal nooit meer volstaan om te zeggen dat een parfum zoet of fris ruikt. Dit maakt het boek tot een aanrader. Parfum als een vloeibaar gedicht. Ook interessant hoe verschillend andere landen met parfum omgaan. Maar ook als je niets met parfum hebt is dit een mooi boek om te lezen. Het gaat er ook over hoe Elena haar bestemming vindt.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
4 99
Was € 9,99
Je bespaart 50%
Direct beschikbaar
Verkoop door bol.com
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen

Vaak samen gekocht

  • Het huis met de spiegels
    Was 9,99 4,99
    Verkoop door bol.com
  • De bijenkoningin
    Was 9,99 4,99
    Verkoop door bol.com
  • De betoverende antiekzaak
    Was 9,99 3,99
    hoge korting
    Verkoop door bol.com
  • Het strandhuis 2 - Dromen van het strandhuis
    Was 9,99 4,99
    hoge korting
    Verkoop door bol.com
  • De Jasmijnvilla
    9,99
    Verkoop door bol.com
  • De bloementuin
    Was 9,99 4,99
    Verkoop door bol.com

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen