De Vier Elementen EBOOK Tooltip

De Vier Elementen
De Vier Elementen
Auteur: Robert Pollack
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026351389
  • Druk: 1
  • september 2021
  • 278 pagina's
  • Adobe ePub
Alle productspecificaties
  • bol.com Kobo LeesappEbooks lezen is heel makkelijk. Na aankoop zijn ze direct beschikbaar op je Kobo e-reader en op je smartphone of tablet met de gratis bol.com Kobo app.

Robert Pollack

Robert Pollack (pseudoniem) was partner bij een groot internationaal advocatenkantoor, en als parlementair advocaat adviseerde hij de Tweede Kamer onder meer bij de vernieuwing van de Wet op de parlementaire enquête. Na bijna vijfentwintig jaar in de advocatuur, koos hij voor het schrijverschap. Daarnaast is Pollack raadsheer-plaatsvervanger bij een van de gerechtshoven. Het snijvlak van recht en politiek intrigeert hem al lang.

Samenvatting

In De Vier Elementen van Robert Pollack onderzoekt advocaat Leo Spier of zijn Duitse cliënt naziroofkunst verbergt. Een roman over familiegeheimen, voor de fans van Joël Dicker en Donna Tartt.

De Vier Elementen van Robert Pollack, auteur van De Taak, is een meeslepende roman over naziroofkunst, familiegeheimen en grote liefde.

De Duitse industrieel Bernhard Wenzel wordt ervan beschuldigd dat zijn bedrijf vier kostbare schilderijen verbergt. Deze schilderijen, De Vier Elementen, zijn tijdens de Kristallnacht door de nazi’s van een joodse familie geroofd. Wenzel ambieert een politieke carrière binnen de rechts-nationalistische partij en kan dit schandaal er niet bij hebben. Aan advocaat Leo Spier de taak hem te helpen.

Maar wat is er tachtig jaar geleden gebeurd? Bernhards vader mocht niet kiezen voor de half-joodse vrouw van wie hij hield, omdat de familieonderneming afhankelijk was van de Duitse oorlogsindustrie. Hebben De Vier Elementen toen al een rol gespeeld? Voor advocaat Spier is deze delicate zaak een grote uitdaging, niet alleen vanwege zijn joodse achtergrond, maar ook omdat hij tegenover Christine Lavergne komt te staan, een Franse advocaat met wie hij een verleden heeft.

De Vier Elementen van Robert Pollack is een intrigerend verhaal voor de fans van Joël Dicker en Donna Tartt.

‘Polaks tweede boek is nog beter dan zijn eerste. Hij is een groot verteller die soepeltjes schakelt tussen nazi-Duitsland en het heden, en actuele thema’s als de teruggave van roofkunst en opkomend populisme op geloofwaardige wijze weet te vervlechten.’ – NRC

'Ik heb De Vier Elementen verslonden! Pollack schrijft met vaart en flair. Naziroofkunst is een geweldig onderwerp dat heden en verleden verbindt.' – Nicolien Mizee

'De teruggave van naziroofkunst was vorig jaar nog volop in het nieuws na een wetswijziging. Voor de nazaten van de oorspronkelijke, Joodse eigenaren is het moeilijker geworden hun bezittingen terug te krijgen. Pollakcs tweede thriller haakt daar op uitstekende wijze op in.' – VN Detective & Thriller Gids 2021

Over De Taak

‘Voortreffelijk geschreven, ambitieus van opzet, met een paar fijne karakters en een bevredigende plot.’ – NRC Handelsblad

‘Imponerende vertelkracht. Pollack is er op originele wijze zeer goed in geslaagd verschillende verhaallijnen waarin macht, chantage en geheimen naar voren komen parallel aan elkaar te laten lopen.’ – Mr.

‘Het is dat de Amerikaanse president nooit een boek leest – anders zou je hem van harte Robert Pollacks De Taak willen aanbevelen.’ – de Nederlandse Boekengids

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
E-book
Druk
1
Verschijningsdatum
september 2021
Aantal pagina's
278 pagina's
Ebook formaat
Adobe ePub
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Robert Pollack
Uitgever
Ambo|Anthos

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)
Ebook formaat
Adobe ePub

EAN

EAN
9789026351389

Overige kenmerken

Studieboek
Nee

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
3 reviews
4,3
van de 5

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

1
2
0
0
0
  • Toegankelijk boek over een lastig thema
    • leest lekker weg
    • thema dat aandacht verdient

    Geschreven bij De Vier Elementen

    Makkelijk leesbaar boek over een ingewikkeld thema dat aandacht verdient.
    Boeiende verhaallijn, ik heb mij geen moment verveelt.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Pageturner
    • Spannend

    Geschreven bij De Vier Elementen

    Spannend, met ook voor historisch perspectief en actueel

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Aanrader

    Geschreven bij De Vier Elementen

    Goed boek

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
12 99
Direct beschikbaar
Verkoop door bol.com
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen

Vaak samen gekocht

Vergelijk artikelen
  • Waar wil je dit mee vergelijken? Je kan in totaal vijf artikelen kiezen. Er is nog plaats voor andere artikelen. ander artikel.