De vuurzeevlieg en andere dierenverhalen

Boek omdraaien
De vuurzeevlieg
Auteur: Toon Tellegen
  • Nederlands
  • Hardcover
  • 9789045123776
  • Druk: 1
  • september 2019
  • 80 pagina's
Alle productspecificaties

Toon Tellegen

Toon Tellegen (Brielle, 1941) is dichter, kinderboekenschrijver en schrijver van proza en toneel voor volwassenen. In 1980 verscheen zijn eerste boek, De zin van een liguster, een dichtbundel voor volwassenen. Zijn eerste bundel dierenverhalen, Er ging geen dag voorbij, werd gepubliceerd in 1984. Er volgden nog vele bundels allegorische dierenverhalen; in 1995 verscheen voor het eerst een omvangrijke verzameling daarvan in Misschien wisten zij alles. Onlangs werd die verzameling opgevolgd door een nieuw deel: Iedereen was er.

Voor volwassenen schrijft Tellegen niet alleen poëzie (inmiddels zijn meer dan twintig bundels verschenen), maar ook proza, zoals Twee oude vrouwtjes, Dora, Brieven aan Doornroosje en het voor de Libris Literatuur Prijs genomineerde De trein naar Pavlovsk en Oostvoorne (verhalen die zijn Russische grootvader hem vertelde).

Hij won talloze prijzen met zijn boeken voor kinderen en voor volwassenen. De roman De genezing van de krekel werd in 2000 bekroond met De Gouden Uil. Voor zijn gehele oeuvre ontving Tellegen de Hendrik de Vriesprijs 2006 en de Constantijn Huygensprijs 2007.

In de afgelopen jaren verschenen respectievelijk de dierenromans De genezing van de krekel, Het vertrek van de mier, Het wezen van de olifant en Het geluk van de sprinkhaan.

De dierenverhalen van Tellegen worden onder andere vertaald in Frankrijk, Italië, Spanje, Duitsland, Zweden, Tsjechië, China, Rusland, Polen en Finland. Op bol.com vind je alle boeken van Toon Tellegen, waaronder het nieuwste boek van Toon Tellegen.

Samenvatting

Nieuwe dierenverhalen van Toon Tellegen, schitterend in kleur geïllustreerd door Carll Cneut. In dit prachtboek van twee grootmeesters kan het vuurvliegje veranderen in de vuurzeevlieg, kunnen de steeltjes op het hoofd van de giraf besluiten dat ze heel goed zonder giraf verder kunnen en komt de bizon tot zijn grote schrik op een dag zomaar zichzelf tegen.
Carll Cneut koesterde al langer de wens dierenverhalen van Tellegen te illustreren. Die wens is nu uitgekomen. En hoe!

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Hardcover
Druk
1
Verschijningsdatum
september 2019
Afmetingen
Afmeting: 27,7 x 19,6 x 1,2 cm
Aantal pagina's
80 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Aanbevolen leeftijd
3 - 12 jaar
Illustraties
Met illustraties

Betrokkenen

Auteur(s)
Toon Tellegen
Illustrator
Carll Cneut
Co-illustrator
Carll Cneut
Uitgever
Querido

EAN

EAN
9789045123776

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
476 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
197 mm
Verpakking hoogte
13 mm
Verpakking lengte
278 mm

Je vindt dit artikel in

Categorieën
Leeftijd
vanaf 3 jaar
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Basisschool groep
Groep 1
Soort kinderboek
Voorlees- en zelfleesboeken

Reviews

7 reviews
5,0
van de 5
7
0
0
0
0
  • Rozig mooi!
    • Spannend
    • Grappig
    • Leerzaam
    • Fantasierijk
    • Mooi vormgegeven
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    De vuurzeevlieg en andere dierenverhalen. Tekst: Toon Tellegen en tekeningen: Carll Cneut.

    Tellegen, Cneut én een fikse scheut fuchsia: een boek dat mijn ogen, hart en ziel streelt, beginnende vanaf de cover. Wat een combinatie!

    Blijkbaar was het een wens van Cneut om dierenverhalen van Tellegen te illustreren; ik ben zo blij dat die wens in vervulling mocht komen. De vuurzeevlieg is een pareltje (het verhaal én het boek). Op zichzelf zijn Toon en Carll al een feestje: samen zijn ze een vrolijke verjaardags-vuurzee. Ze tillen elkaar, zo mogelijk, naar een nog hoger niveau.

    De vuurzeevlieg (voorheen het vuurvliegje), de wezel, de pad, ze stalen allemaal mijn hart. Omdat ze ontroerend zijn en inconsequent, omdat ze een spiegel zijn en daarnaast een wijze les. Tellegen slaagt er in om ons keer op keer te verrassen, verbazen en beroeren. Met dieren die verdrietig zijn, boos zijn, niet weten wat ze willen, niet zijn wie ze willen,… Ze schrijven onbesuisde brieven, bakken en eten te veel eikenwortel- en zoete bladeren-taart, klimmen in bomen en vallen er keer op keer uit. Ondertussen hebben ze veel liefde en geduld voor en met elkaar. Ze staan op, gaan weer slapen en ploeteren voort.
    Net als wij, maar ook net iets anders en mooier. Want dat doet Tellegen: hij geeft alles een (weemoedig, hartverwarmend) zilveren randje, Cneut zorgt op zijn beurt voor kleur in donkere dagen.

    Samen zorgen ze voor een schatkist van een boek, vol parels van verhalen, om te blijven koesteren. Of je nu jong bent of oud, met builen of met wratten. ‘Droog je tranen, gooi die spiegel weg en ga een eindje wandelen.’ Naar de boekenwinkel bijvoorbeeld, De Vuurzeevlieg wacht op je.

  • Juweeltje

    Prachtig geillustreerd met mooie verrassende verhalen over dieren of zijn misschien toch mensen? Toon Tellegen en Carll Cneut op hun aller best!

  • Vuurzeevlieg fanntastisch herkenbaar mooi
    • Grappig
    • Leerzaam

    Mooie iluustraties van top Carl Kneut en natuurlijk typisch heerlijk Toon Tellegen

  • Aanrader!
    • Leerzaam

    Mooi geschreven en heel mooie illustraties- een aanrader!

  • Heerlijk boek
    • een absolute aanrader. ook een heerlijk boek om ca

    een heerlijk boek, ook om cadeau te geven.

  • Fijn boek
    • Grappig

    mooie illustraties

  • Zeer goed boek voor liefhebbers van T Tellegen en C Cneut
    • mooi boek voor liefhebbers van toon tellegen en c

    Mooi boek voor liefhebbers van Toon Tellegen en C , dat is wat ik er goed aan vind.

Bindwijze: Hardcover
22 50
Op voorraad
Select
Voor 23:59 besteld, morgen in huis
Verkoop door bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol.com
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice

Bezorgopties

  • Vandaag nog in huis (bestel doordeweeks voor 13:30, bezorging tussen 18:00 en 22:00)
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis
  • Ook zondag in huis (bestel voor za 23:59)

Expert beoordeling

Prjis voor het best geïllustreerde Nederlandse of internationale kinderboek.

Vaak samen gekocht

  • Waar wil je dit mee vergelijken? Je kan in totaal vijf artikelen kiezen. Er is nog plaats voor andere artikelen. ander artikel.