Droogte Vijftien jaar zonder alcohol: leren leven in het volle licht

Boek omdraaien
Droogte
Auteur: Ralf Mohren
  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789029092265
  • Druk: 1
  • januari 2021
  • 256 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

Vol humor en met soms schrijnend zelfinzicht schrijft Mohren over zijn huwelijk, zijn werk, zijn kinderen en zijn pogingen te leren leven met zijn nuchtere zelf

Voor de lezers van Elke Geurts en Henk van Straten en Hallo, muur van Erik Jan Harmens

‘Genadeloos eerlijk en pijnlijk grappig, deze spiegel vol barsten.’ Leon Verdonschot

‘Ik las Droogte en ik voelde nattigheid. Een ontroerend, openhartig boek. Dat hakt erin.’ Jack Poels, zanger van Rowwen Hèze

Ralf Mohren drinkt niet meer, al bijna vijftien jaar. Bloemen, veren en slingers! Maar Droogte is geen verkapt juichverhaal over het achter je laten van een verslaving. Drank bedekte jaren alles onder een zware vochtige deken en eenmaal in het volle licht wordt de schade zichtbaar. Bijvoorbeeld zijn huwelijk: hebben de jaren achterstallig onderhoud de fundering voorgoed gesloopt of is liefde ondanks alles genoeg?

Droogte is het eerlijke, schurende verhaal van een man die zich krampachtig vasthoudt aan een dun touw. Maar er is ook lucht, in de taal, in de humor, en er is winst: in kleine dingen die verborgen bleven in het dimlicht en groots blijken te zijn. Er is muziek, er is voetbal, er zijn vrienden, er is de liefde, en boven alles is daar zijn gezin. Mohren schrijft over veel meer dan verslaving. Hij schrijft over het leven zelf, de twijfel hoe daar grip op te krijgen en de verwondering over het stelselmatig mislukken hiervan.

De pers over Tonic

‘Ralf Mohren is Bukowski in de polder. Wat een moedig boek: het bezorgt je een enorme kater en het enige wat gaat helpen is het volgende boek van Ralf Mohren.’ Frank Lammers over Tonic

‘Het zijn maar woorden op papier, zoals het motto van Bukowski luidt, maar jezus, wat hakken die erin.’ LINDA.

‘Dit boek lest alle dorst.’ Myrthe van der Meer, auteur van PAAZ

‘Een van alcohol, introspectie en schrijftalent doordrenkte bekentenisroman.’ Annemarie Oster

‘Mohren schrijft gemakkelijk, in prettige, eigentijdse taal.’ Eindhovens Dagblad

‘Het verhaal van Arthur is levensecht, rauw, indrukwekkend.’ Hebban.nl

Lees de eerste pagina's

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
januari 2021
Afmetingen
Afmeting: 21,1 x 13,5 x 2,2 cm
Aantal pagina's
256 pagina's
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Ralf Mohren
Uitgever
J.M. Meulenhoff

EAN

EAN
9789029092265

Overige kenmerken

Gewicht
352 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
135 mm
Verpakking hoogte
22 mm
Verpakking lengte
211 mm

Je vindt dit artikel in

Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Nieuw of tweedehands
Tweedehands

Reviews

6 reviews
4,8
van de 5
5
1
0
0
0
  • Prachtige eerlijkheid
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    een bewonderenswaardig relaas van de 'afterparty', zoals Ralf het zelf zo krachtig verwoordt. Ik heb me als lezer nooit gerealiseerd dat stoppen het begin is van een ongelooflijk moeilijk proces. Ralf beschrijft dit zo intens, dat ik soms het boek even terzijde moest leggen omdat het als een ongenode gast binnenkwam. Door de humor, zelfspot en soms pijnlijke openhartigheid in zijn pen, kon ik het ook niet lang laten liggen en moest ik verder lezen. Je moet getuige zijn van een dagelijks leven nà de drank om te kunnen begrijpen wat voor een strijd het is. Het maakt de trilogie mooi rond. Grote klasse. Dit boek verdient een groot lezerspubliek!

  • Droogte na drank
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Ralf Mohren beschrijft op soms pijnlijk eerlijke wijze zijn problemen na gestopt te zijn met de alcohol. In tegenstelling tot andere post-alcohol hosanna verhalen is er in dit boek niet alleen maar sprake van euforie. En dat maakt het uitermate interessant om te lezen. Het stemt de lezer ook tot nadenken over zijn eigen leven, omdat Ralf de onderwerpen aansnijdt waar vrijwel elk mens mee te maken heeft: werk, relatie, sociaal gedrag, om maar een greep te doen. En voor de persoon die zelf ook een alcoholverleden heeft, is het lezen van dit boek een therapeutische must!

  • Eerlijk boek over de gevolgen van stoppen met drinken
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal

    "Droogte" is het derde deel van de dranktrilogie van Ralf Mohren. Het pakt de draad op van zijn voorgaande boeken ("Tonic" en "De Hemel is Zwart Vandaag") en beschrijft de vijftien droge jaren van de auteur. De toon is ander dan de twee voorgangers: eerlijker, openhartiger - en ook serieuzer. Zonder zichzelf te sparen beschrijft Mohren de emotionele schade die zijn drankgebruik heeft aangericht aan hemzelf en zijn omgeving. Tegelijkertijd laat het boek met tederheid en humor zien welke nieuwe wereld zichtbaar wordt als de alocoholnevelen zijn weggetrokken. Dit is een ontroerend, geestig boek dat tot denken aanzet.

  • Het vervolg op Tonic - eindelijk!
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Geschreven bij Droogte

    Tonic las ik in middag uit - al moest ik het af en toe opzij leggen want het kwam nogal binnen allemaal. Met dit boek was ik langer zoet. En ik heb van elke pagina genoten! Mohren schrijft grappig, eerlijk, lekker literair en ik voelde de toestanden, het ongemak en de liefde van en voor zijn gezin.

  • Droogte gaat tot op het bot.
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Goudeerlijk, schrijnend en met humor. Een boek dat je bij de keel grijpt.

  • Eerlijk boek
    • goed beschreven

    Goed om ook de minder jubelende herstelverhalen te lezen. Dit is een eerlijk verhaal met zelfspot.

20 -
Op voorraad
Select
Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis
Verkoop door bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol.com
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice

Bezorgopties

  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Vaak samen gekocht

  • Waar wil je dit mee vergelijken? Je kan in totaal vijf artikelen kiezen. Er is nog plaats voor andere artikelen. ander artikel.