Een recept voor geluk Laura's familie dreigt uit elkaar te vallen. Kunnen de familierecepten hen weer samenbrengen?

Uitgever: Boekerij

Auteur: Veronica Henry
  • Nederlands
  • Paperback
  • 03 september 2019
  • 384 pagina's
Alle productspecificaties

Veronica Henry

"Veronica Henry (born 1963) is a British writer of Romance novels, TV script writer and journalist. In 2014, her novel A Night on the Orient Express won the Romantic Novel of the Year Award by the Romantic Novelists' Association.

(Bron: Wikipedia. Beschikbaar onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen.)"

Samenvatting

‘Een aangrijpend familiedrama, maar ook met de nodige humor… plezier gegarandeerd.’ Woman & Home

Nu haar kinderen het ouderlijk huis hebben verlaten, bereidt Laura Griffin zich voor op het legenestsyndroom. Het idee dat het in Lark Hill nummer 11 stil zal zijn waar het normaal gesproken bubbelt en bruist van het geluid, waar altijd wel vrienden binnen komen vallen en waar de gezellige keuken altijd naar heerlijke gerechten geurt, is bijna ondenkbaar. Toch hoopt Laura dat ze daardoor meer tijd voor zichzelf en voor haar relatie met haar man Dom heeft.

Maar wanneer een oud geheim het huwelijk van Laura en Dom op zijn grondvesten doet schudden, heeft Laura het gevoel dat niet alleen haar heden, maar ook haar verleden op losse schroeven staat. Ze richt zich, totaal verloren, op haar grootste troost: het receptenkistje van haar grootmoeder, dat ze tijdens de Tweede Wereldoorlog vulde met recepten zodat haar gezin ook in moeilijke en angstige tijden samen kon genieten van lekker eten. Laura wordt geïnspireerd door het lef dat haar grootmoeder in de oorlog toonde en krijgt een idee dat haar een nieuw doel geeft. Ze begint vastberaden met het volgen van haar eigen weg. Maar zelfs de dapperste vrouw heeft mensen nodig die van haar houden, en zij hebben haar net zo hard nodig.


De pers over Een recept voor geluk

‘Een roerend mooi feelgoodboek, perféct voor de zomer.’ ***** Daily Express

‘Een sfeervol en knus boek. Boeiend tot de laatste bladzijde.’ Sunday Express

‘Puur genieten!’ Jill Mansell

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
Paperback
Oorspronkelijke releasedatum
03 september 2019
Aantal pagina's
384
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Hoofdauteur
Veronica Henry
Hoofduitgeverij
Boekerij

Vertaling

Eerste Vertaler
Willeke Lempens
Originele titel
A Family Recipe

Overige kenmerken

Editie
1
Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
538 g
Product breedte
140 mm
Product hoogte
35 mm
Product lengte
215 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
140 mm
Verpakking hoogte
35 mm
Verpakking lengte
215 mm

EAN

EAN
9789022587317

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Gemiddelde van 3 reviews
5,0

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

3
0
0
0
0
  • Top, echt top!
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Geschreven bij Een recept voor geluk

    Hier heb ik echt van genoten. Mooi warm verhaal met goedhartige, sterke, personages.
    Hoe de twee verhalenlijnen mooi in elkaar vloeien ... vlot lezend, hunkerend naar meer, nog een bladzijde, nog een hoofdstuk.

    Het vertelt het verhaal over Bath Blitz 1942 hoe de jonge Jilly door dit Duits verwoestende bombardement op slag haar beide liefhebbende ouders verliest maar ze de kracht vindt mede dankzij haar immer beste vriendin Ivy die bij haar intrekt in het mooie statige huis met de enorme geteelde tuin om door te gaan, want haar ouders ( schooljuf en voorname dokter) zouden dit zeker gewild hebben. Jilly had tijdens het bombardement een stiekem afspraak met een knappe jongeman waar ze uiteindelijk zwanger van was. Ze kreeg een dochtertje Catherine - naar haar overleden moeder. Helaas stierf haar dochter door een verkeersongeval op de leeftijd van 30. Ze was een single mama en haar dochter Laura werd toen plots grootgebracht bij haar oma Kanga - Jilly ...

    In de verhaallijn Bath Blitz 1942 - 1945 zien we Jilly en Ivy, jonge twintigers die door de oorlog plots volwassen geworden zijn. Jilly beslist om een moeder met 3 kinderen die dakloos werden door de bombardementen op te vangen door hen een voorlopige thuis aan te bieden. Het huis was groot genoeg en de 2 zolderkamers deden prima dienst. Er ontstond een warme band tussen hen - alsof het huis hen allen verbond. Na de oorlog kreeg het gezin een woning toegewezen. Opnieuw waren de zolderkamers vrij en Jilly besloot ze mooi op te smukken voor verdere verhuur. Haar eerste betalende gast werd uiteindelijk haar echtgenoot.

    De andere verhaallijn is het heden waar onze 2 jonge vrouwen intussen 93 jaar zijn, reeds overgrootmoeder zijn maar nog steeds kranig, sterk en zelfstandig zijn.
    In deze verhaallijn speelt meer Laura de hoofdrol - de kleindochter van Jilly .
    Samen met haar man Dom wonen ze in het statige huis dat eerder van Jilly was ( zij woont in het mooie achterhuis op dezelfde grond.).
    Ze hebben hun eigen huiselijke problemen - maar ondanks de misstap van Dom en bijhorende hartaanval komen ze er wel uit en komt alles goed. Hun 2 dochters zijn beiden het grote huis uit en dan begint het legenestgevoel van Laura. Dit weet ze op te vullen door de 2 leegstaande zolderkamers in te richten en te verhuren. Laura haar eerste gast is een alleenstaande knappe man die ze als prima partner ziet voor haar beste vriendin Sadie.
    Ook vindt ze de familiereceptjes en gaat ze aan de slag om de zelfgekweekte fruit en groenten te bereiden volgens de familiegerechtjes en verkoopt ze deze op de plaatselijke markt.

    Jilly en kleindochter Laura bezitten dezelfde krachten ... ze groeien doorheen het verhaal en worden door hun eigen omstandigheden sterk en zijn ze vastberaden om door te gaan, ze zijn beiden erg gul en zorgzaam, vergevingsgezind en zijn echte familiemensen.
    Het huis staat centraal in de beide verhaallijnen en het huis zorgt telkens voor warmte, bescherming, samenhorigheid, vriendschap en liefde. Het huis en de tuin zijn een soort van zachte lijm doorheen het verhaal. De marmelade, de jam, de chutney...

    Het is een prachtig verhaal - een echte aanrader - een traan - een lach - voor mij een 5 sterren boek.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • voor fans van Sophia Kinsella, Jill Mansell en Katie Fforde
    • Grappig
    • Goede verhaallijn

    heb echt super genoten van dit boek!!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Feelgood
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Wat een heerlijk boek om te lezen!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
20 -
Uiterlijk 5 oktober in huis
Verkoop door bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol.com
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen