Extremely Loud & Incredibly Close Jonathan Safran Foer

Extremely Loud & Incredibly Close

Uitgever: Penguin Books Ltd

  • Engels
  • Paperback
  • 9780141025186
  • Druk: 1
  • april 2006
  • 368 pagina's
Alle productspecificaties

Jonathan Safran Foer

Jonathan Safran Foer (1977) schreef de zeer succesvolle en bekroonde romans Extreem luid ongelooflijk dichtbij en Alles is verlicht. Na lang wachten verscheen in 2016 zijn nieuwste roman Hier ben ik, een monumentaal verhaal over een man die zijn gezin langzaam kwijtraakt. Foer heeft eveneens het succesvolle non-fictieboek Dieren eten geschreven, over eetgedrag en waarom mensen dieren eten. Het werk van Jonathan Safran Foer is in tientallen talen vertaald en heeft altijd opgeroepen tot veel debat.De Joods-Amerikaanse Foer studeerde filosofie aan Princeton University. Hij woont in Brooklyn, New York.

Samenvatting

Extremely Loud and Incredibly Close is Jonathan Safran Foer's heartrending New York novelIn a vase in a closet, a couple of years after his father died in 9/11, nine-year-old Oskar discovers a key . . .The key belonged to his father, he's sure of that. But which of New York's 162 million locks does it open?So begins a quest that takes Oskar - inventor, letter-writer and amateur detective - across New York's five boroughs and into the jumbled lives of friends, relatives and complete strangers. He gets heavy boots, he gives himself little bruises and he inches ever nearer to the heart of a family mystery that stretches back fifty years. But will it take him any closer to, or even further from, his lost father?Moving, literary and innovative, perfect for fans of Lorrie Moore and Nicole Krauss, Jonathan Safran Foer's Extremely Loud and Incredibly Close was made into a major film starring Tom Hanks and Sandra Bullock, released in 2012.Jonathan Safran Foer was born in 1977. He is the author of Everything is Illuminated, which won the National Jewish Book Award and the Guardian First Book award, and Eating Animals, and the editor of A Convergence of Birds.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Engels
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
april 2006
Afmetingen
Afmeting: 18,1 x 11,1 x 2,8 cm
Aantal pagina's
368 pagina's
Illustraties
Met illustraties

EAN

EAN
9780141025186

Overige kenmerken

Gewicht
265 g
Studieboek
Nee
Taal handleiding
Nederlands
Verpakking breedte
112 mm
Verpakking hoogte
37 mm
Verpakking lengte
179 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Engels
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Nieuw of tweedehands
Tweedehands

Reviews

94 reviews
4,5
van de 5
61
25
5
2
1
  • Oskar's wereld
    • Fantasierijk
    • Meeslepend verhaal

    ‘I read the first chapter of A Brief History of Time’ when Dad was still alive, and I got incredibly heavy boots about how relatively insignificant life is, and how, compared to the universe and compared to time, it didn’t even matter if I existed at all.’

    Oskar is negen, leest Stephen Hawkins en praatte daarover graag met zijn vader, die hij verloor in de aanslag op de Twin Towers. Hij vindt in een vaas een envelop met een sleutel en herkent daarin een puzzel zoals zijn vader die voor hem maakte. Zijn zoektocht brengt hem in contact met een hele stoet aan mensen met dezelfde naam en met zijn eigen afkomst.

    'Extremely Close' heeft iets van een thriller, waarin het toneel wordt geschetst waarop de puzzel wordt gevonden en moet worden opgelost. Gaandeweg wordt duidelijk dat het vooral de wereld van Oskar is waar het om draait; wat hij meemaakt en voelt en beschrijft in zijn eigen taal – enerzijds terughoudend en onzeker met heavy boots aan zijn plaats gevonden – anderzijds energiek, vol goede zin en moedig op zoek naar de oplossing van de laatste door zijn vader achtergelaten puzzel, de verlenging van hun leven samen, waar hij energie en troost aan ontleent.

    Hoe is het om je vader te verliezen, je grootste vriend en je held, op een leeftijd dat je samen nog een eigen wereld hebt en de werkelijke nog te groot voor je is? Het lijkt me niet dat je daar dichterbij kunt komen dan Jonathan Safran Foer in dit boek.

  • WOW! It moved me to my core. It hurt my soul.

    It moved me to my core, it hurt my soul. Het boek staat me nu, na het een driekwart jaar geleden gelezen te hebben, nog steeds helder voor de geest (en ik lees veel). Het gebruik van het visuele materiaal, voegde voor mij echt heel veel toe. Vooral dat wat op het eerste gezicht niet duidelijk is, wordt later zo pijnlijk helder. Deze staccato stijl is ook in zijn andere boek te zien: everything is illuminated (ook briljant, vanwege de woordgrapjes, maar wees gewaarschuwd: ver gevorderde kennis van het engels is daar noodzakelijk). Deze schrijver laat veel ruimte om je eigen emoties in zijn verhaal in te vullen, onder andere door soms wat afstandelijk te zijn. Staat in de top 10 van boeken die ik ooit gelezen heb.

  • Poeh...

    Meestal lees ik thrillers en detectives, dus dit genre ben ik niet 'gewend'. Een heel diep en ontroerend boek, erg goed geschreven. Niet alleen het visuele materiaal maar ook de schrijfstijl (met name de verschillende schrijfstijlen van de 3 personages) maakt het erg realistisch. Echt een boek om te koesteren. Jammer dat het uit is...!

  • Prachtig verhaal
    • Fantasierijk
    • Meeslepend verhaal
    • Grappig
    • Spannend
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Ik vond het een prachtig en ontroerend boek. Ik heb het met veel plezier en soms met een traantje het boek gelezen. Ik ben heel enthousiast over de schrijfstijl. Je wordt echt in de huid van de personages getrokken. Ook de bijzondere grafische elementen in het boek dragen bij aan het verhaal. Dit boek is echt een aanrader!

  • Ongehoord vreemd maar goed

    Het is een absurd boek. Een verhaal over een jongen welke een sleutel vind in een envelope, in een vaas, op de kast, in de kamer, van zijn overleden vader. Maar op welk slot zal deze sleutel passen? Dat is de vraag welke de hoofdpersoon gaat uitzoeken. Maar in New York zijn behoorlijk wat sloten. Tijdens zijn zoektocht ontmoet Oskar, de hoofdpersoon, veel nieuwe mensen welke allemaal een ander levensverhaal te vertellen hebben. Ook zijn, zijn oma's en het levensverhaal van zijn opa komen aan bod. Deze drie verhalen lopen door elkaar heen, in het begin verwarrend, maar naar mate het boek vorderd wordt het allemaal duidelijk. De manier van schrijven is mooi, Oskar heeft jong gemakkelijk taalgebruik, zijn oma ouderwets, en zijn opa schrijft alles in brieven. In conclusie, het is een mooi boek over verschillende mensen welke leren omgaan met dezelfde situatie, het verlies van een dierbare. Het boek is zeker het lezen waard.

  • READ THIS!
    • Goede verhaallijn
    • Meeslepend verhaal
    • Interessant onderwerp
    • ontroerend
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    I'm not sure how to set in words how amazing this book is. It is clever, interesting, moving. The whole story is told from different points of views, which makes it even deeper and better. I've read this book twice now and I'm absolutely sure it won't be the last time.

  • 9-11 en WO II in 1 verhaal

    Geschreven bij Extremely Loud and Incredibly Close

    J. S.F. vertelt het verhaal van een 9 jarig jongetje in New York die zijn vader verloren heeft op 9-11. Hij vindt een sleutel bij de spullen van zijn vader en gaat op zoek naar het bijbehorende slot. Het verhaal geeft een mooi beeld van de hele familiegeschiedenis van het jongetje. Het springt van het heden; post 9-11 trauma's, regelmatig terug naar de tweede wereldoorlog; de tijd waarin zijn grootouders elkaar ontmoet hebben. Elk personage wordt uitgebreid omschreven met alle eigenaardigheden. Het is mooi geschreven met een goede dosis humor. Het geheel is goed doordacht en past goed in elkaar. Het gebruik van foto's, kleuren en andere typografische kunstjes maakt het een grappig en onorthodox boek om te lezen. Een aanrader

  • Ontroerend grappig liefdevol boek

    Ik heb het boek net uit. Toen ik ermee begon zat ik in de trein en ik moest zo hard lachen dat mensen me waarschijnlijk een beetje vreemd aankeken. Het is een heerlijk boek en je leeft heel erg mee met wat Oscar (i'm ok) allemaal doet om achter de grote sleutel vraag te komen. Dit is zeker een aanrader voor iedereen die kan lezen ;p

  • Extremely Wonderful & Incredibly Good

    Geschreven bij Extremely Loud and Incredibly Close

    Dit is zowiezo één van de mooist geschreven boeken die ik ooit heb gelezen. En ik heb er heel wat gelezen. Het verhaal begint en na pakweg 5 alinea's laat het boek je al niet meer los. En dat blijft zo tot de allerlaatste regel. Ik zelf heb het boek daarna gewoon nog een keer gelezen omdat het echt een ontdekkings reis is. Je blijft nieuwe dingen tegenkomen. Grappige dingen, inspirerende dingen en ontroerende dingen. Dit klinkt vrij cliché maar dat moet dan maar want dat is hoe het is. De manier waarop de schrijver de personages elk een eigen schrijf stijl mee geeft is werkelijk wonderbaarlijk te noemen. Je kan bijna niet anders dan met de personen in het boek meeleven. Er staan een aantal stukjes in die me sprakeloos maakten en nog steeds maken. Stukjes die een ongelukkig mens voor heel even gelukkig kunnen maken. Dit zijn grote woorden maar naar mijn mening 100% waar. Extremely loud & incredibly close is een kunstwerk, dat werd mij al erg snel duidelijk. Een geweldig boek! En als je nu nog niet begrijpt dat dit een aanrader is weet ik het ook niet meer...

  • Extremely Touching and Incredibly Good
    • Goede verhaallijn
    • Meeslepend verhaal
    • Grappig
    • aangrijpend
    • origineel vormgegeven
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Haha sorry voor de cheesy titel, moest wat verzinnen. Maar man, is het een goed boek!? Ik heb het in één keer uitgelezen. Het was grappig, zielig en aangrijpend over een jochie die zijn vader verliest en sommige geheimen niet aan zijn familie kan verrellen. Het verhaal heeft meerdere lagen, verhaalt over één kleine familie and hun geschiedenis. Het gaat niet alleen over 9/11 maar ook over WW2, en over trauma, bombardementen en het verliezen van geliefden. Maar het gaat ook over het maken van vriendschappen, vertrouwen, hoop en doorzettingsvermogen.
    Het boek is prachtig mooi geschreven, met de aparte weergave over sommige bladzijden die het verhaal ondersteunen op een geweldige manier.
    Zeker een boek dat ik nog een keer ga lezen.

10 49
Op voorraad
Voor 23:59 uur besteld, vrijdag in huis
Verkoop door bol.com
  • Gratis verzending door bol.com vanaf 20 euro
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Alle bindwijzen en edities (10)

  • 8,09
    Direct beschikbaar
  • 8,99
    Direct beschikbaar
  • 20,96
    Direct beschikbaar
  • 11,49
    Direct beschikbaar
  • 7,79
    Op voorraad. Voor 23:59 uur besteld, vrijdag in huis Tooltip
  • 11,49
    Uiterlijk 23 oktober in huis Tooltip
  • 10,49
    Op voorraad. Voor 23:59 uur besteld, vrijdag in huis Tooltip
  • 10,79
    Uiterlijk 2 november in huis Tooltip
  • 24,89
    2 - 4 weken Tooltip
  • 91,25
    1 - 2 weken Tooltip

Vaak samen gekocht

  • Waar wil je dit mee vergelijken? Je kan in totaal vijf artikelen kiezen. Er is nog plaats voor andere artikelen. ander artikel.