Fluisternetwerk
Fluisternetwerk
Auteur: Chandler Baker
  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789400511217
  • Druk: 1
  • september 2019
  • 336 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

‘Als je maar naar ons had geluisterd,’ vertellen de vrouwen op de eerste bladzijde van Fluisternetwerk, ‘dan zou dit allemaal niet gebeurd zijn…’

Razendspannende roman voor liefhebbers van Liane Moriarty en Big Little Lies

Sloane, Ardie, Grace en Rosalita werken al jaren bij Truviv, Inc. Het plotselinge overlijden van de directeur betekent dat hun baas, Ames, waarschijnlijk de leiding over het hele bedrijf zal overnemen. Ames wordt al jaren omringd door geruchten over hoe hij vrouwen behandelt. Deze geruchten zijn altijd genegeerd, onder de tafel geveegd door degenen hogerop.
Maar de wereld is veranderd, en de vrouwen bezien zijn promotie nu in een ander licht. Deze keer, als ze ontdekken dat Ames zich ongepast gedraagt, zullen ze het niet zomaar laten gaan. Deze keer zullen ze besluiten dat het genoeg is geweest.
Het besluit van Sloane en haar collega’s zet een catastrofale beweging in gang in het kantoor. Leugens zullen worden ontmaskerd. Geheimen zullen worden onthuld. En niet iedereen zal het overleven. Al hun levens – als vrouwen, moeders, echtgenotes, vriendinnen, zelfs als tegenstanders – zullen dramatisch veranderen.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
september 2019
Afmetingen
Afmeting: 21,2 x 14,2 x 3,7 cm
Aantal pagina's
336 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Chandler Baker

Vertaling

Originele Titel
Whisper Network

EAN

EAN
9789400511217

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
579 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
142 mm
Verpakking hoogte
37 mm
Verpakking lengte
212 mm

Je vindt dit artikel in

Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Nieuw of tweedehands
Tweedehands
3,0
van de 5
6 reviews
1
0
3
2
0
  • verrassend en duidelijk maar absoluut niet meelijwekkend

    ''Niets van het bovenstaande zou mogelijk zijn geweest als ik niet het geluk gehad te trouwen met een man die mijn carrière vóór zijn eigen carrière plaatst en die het ‘eerlijk verdelen van de huishoudelijke taken’ niet gelijkstelt aan ‘gezeur’. Het helpt ook dat hij jaren geleden is gestopt met golfen.
    Net als de meeste vrouwen die ik ken, ben ik continu bezig een allegaartje aan oppasadressen bij elkaar te schrapen. In mijn hoofd doe ik vervolgens ingewikkelde, pseudomasochistische sommen om er zeker van te zijn dat ik meer uren doorbreng met mijn dochter dan alle anderen. Ik maak kleuterschooltraktaties in de hoop dat ze niet de allerslechtste traktaties van de klas zijn (mijn doel is steevast de derde of vierde plaats van onderen). Het stoort me dat vaders die hun kind komen ophalen allerlei ‘goeie vader’-lof krijgen toegewuifd terwijl ik elke dag precies hetzelfde doe. (Is dat kinderachtig van me?) Ook als de baby de hele nacht wakker is geweest, ga ik naar mijn werk. Op die lange middagen kan het zijn dat ik even zit te janken op kantoor. (Wie zal het zeggen?)
    Eigenlijk denk ik dat er nog heel wat rimpels zijn glad te strijken voor vrouwen op het werk, maar mijn vriendinnen verzekeren me ervan dat we het al een stuk beter maken voor onze dochters. Gemakkelijker. Minder een mijnenveld. Ik denk hier vaak over na en heb het er veel over met vriendinnen onder het genot van glazen wijn of tijdens onze lunchwandelingen op meegebrachte sneakers. Op een gegeven moment merkte ik dat ik het er zo vaak over had – vooral de laatste tijd – dat ik aan Fluisternetwerk ben begonnen''

    De schrijfster Chandler Baker gebruikt haar eigen ervaring als leidraad voor deze uitdagende, verontrustende en zeer actuele roman. Knap is dat ze het boek zo heeft geschreven dat het niet geheel haar verhaal of verslag is maar een goed lopende, spannende roman met een hoog geloofwaardigheidsgehalte. Al is het soms hier en daar ook wat langdradig.
    Op een zeer vlotte en duidelijke manier weet ze de perikelen tussen de mannen- en vrouwencultuur op de werkvloer bloot te leggen. Met humor en scherpe precisie snijdt ze actuele onderwerpen aan zoals seksuele intimidatie, manipulatie, vriendjespolitiek en doofpot affaires.

    Het boek is verdeeld in verleden en heden. Het heden wordt gekenmerkt door de politieverhoren en getuigenverklaringen. In het verleden kom je achter het hoe en waarom. Uiteindelijk haalt het verleden het heden in en wordt het een mooi sluitend geheel. Ook wordt er elke keer vanuit een ander perspectief geschreven, dit geeft een groter en duidelijk overzicht van de gebeurtenissen zijn complexheid. Toch is het vaak wel even onduidelijk wie er aan het woord is omdat er geen naam boven de hoofdstukken staat.
    De schrijfster weet een aantal goede twisten in te bouwen wat maakt je boeiend verder leest tot de verrassende ontknoping. Wel blijven de personages, ondanks de heftige gebeurtenissen, wat aan de oppervlakte.

    In een wereld waar de #metoo affaires niet meer te negeren zijn weet Chandler Baker een verrassend, duidelijk en geen meelijwekkend boek te schrijven. Het is ook niet zo gek dat Reese Whitherspoon met haar productiebedrijf de rechten voor een tv-serie heeft opgekocht. Ook de liefhebbers van Suits en Big Little Lies zullen smullen van dit verhaal.
    Een aanrader!

    Dit boek mocht ik lezen als onderdeel van een blogtour, gerealiseerd door uitgeverij AW. Bruna. Verschillende bloggers geven hun mening over dit boek. 7 september verschijnt de recensie van Corina van Samenlezenisleuker https://samenlezenisleuker.wordpress.com/

  • Een actueel verhaal
    • traag

    Fluisternetwerk is de eerste roman voor volwassenen van Chandler Baker, die al 5 youngadult boeken op haar naam heeft staan.

    Fluisternetwerk beschrijft de nog steeds scheve verhoudingen tussen mannen en vrouwen op de juridische afdeling van een groot bedrijf. De advocaten Sloane, Ardie en Grace proberen hun nieuwe collega Katherine te waarschuwen voor hun leidinggevende Ames, maar ze wil niet luisteren. Ames wordt waarschijnlijk de nieuwe baas van het hele bedrijf. Over hem gaan al jaren geruchten dat hij zich tegenover vrouwen niet netjes gedraagt. Als dit ongepaste gedrag zich nog een keer voordoet, is voor de dames de maat vol en zorgen ze ervoor dat hij er dit keer niet mee wegkomt. Alleen hebben ze niet kunnen voorzien wat hun besluit tot gevolgen heeft.

    Fluisternetwerk beschrijft een heel actueel onderwerp, mede dankzij #metoo. Hoewel het boek traag op gang komt, heeft het een spannend einde.

  • Een actueel thema

    Het verhaal begint meteen met een getuigen verslag waardoor je in 1 klap in het verhaal zit en heel benieuwd bent naar meer. Gedurende het lezen zwakte dit helaas langzaam af. Doordat het verhaal wat langdradig geschreven was en ik geen klik voelde met de personages had ik soms moeite mijn aandacht erbij te houden. Het duurde voor mijn gevoel best wel lang voordat er weer wat meer actie kwam. Het einde was zeer verrassend en had van mij uitgebreider gemogen. Ik vind de keuze voor het onderwerp wel erg goed en zeker iets wat besproken moet worden gezien de #metoo beweging. Wanneer je graag naar Suits kijkt en houdt van de advocaten wereld dan is dit boek wellicht iets voor jou :)

  • Aanrader voor liefhebbers van Big Little Lies!
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Fluisternetwerk gaat over seksuele intimidatie op het werk. Sloane, Ardie, Grace en Rosalita werken al jaren bij Truviv, Inc. Wanneer de directeur van het bedrijf plotseling overlijdt, wordt het steeds waarschijnlijker dat Ames, die omringd wordt door allerlei geruchten over hoe hij vrouwen seksueel intimideert en manipuleert, de leiding over het bedrijf zal krijgen.
    Wanneer Ames zich weer eens ongepast gedraagt, besluiten de vrouwen er iets aan te doen en dat ontketent een sneeuwbal effect waardoor er steeds nieuwe geheimen naar boven komen. En niet iedereen zal het overleven…

    Ik voelde me met meerdere karakters op verschillende manieren verbonden. Ze lijken een perfect leven te leiden, maar naarmate het verhaal vordert kom je steeds meer over hun tekortkomingen te weten.
    Het boek begint meteen met een verslag van een politieverhoor, en vervolgens wordt je meegenomen naar de 3 weken ervoor. Zo worden er steeds sprongen in de tijd gemaakt.
    Regelmatig wordt je op het verkeerde been gezet en door een nieuwe twist krijgt het verhaal dan opeens weer een hele andere wending.

    Als setting zag ik altijd de serie Suits voor me, met mooie en succesvolle advocaten. Ik moest ook erg denken aan de serie Big Little Lies, het boek (Grote kleine leugens heb ik zelf niet gelezen). Die serie zet de vrouwen ook neer als sterke figuren en het zit vol met geheimen en intriges. Verrassend vind ik het dan ook niet dat Reese Witherspoon met haar productiebedrijf een tv-serie van Fluisternetwerk gaat maken, dit boek leent zich daar perfect voor!

    Ik ben gék op zulke boeken en ik kan het dan ook zeker aanraden. Nu hopen dat we niet al te lang hoeven te wachten op de tv-serie, want die ga ik zeker weten kijken!

  • Niet door heen te komen
    • Moeilijk in te komen
    • Ingewikkeld verhaal
    • Saai

    Ik heb het boek voor mijn verjaardag gekregen en ben er met goede moed aan begonnen. Het is een ander genre als wat ik normaal lees.

    Met hangen en wurgen de eerste 150 blz gelezen, daarna was ik er klaar mee. Aan de ene kant benieuwd hoe het verhaal verder gaat.

    Het is een relevant onderwerp, maar niet voor mij.

  • #meToo krijgt een staartje

    Chandler Baker woont met haar echtgenoot en dochtertje in Austin (Texas), waar ze werkt als bedrijfsjurist. Ze heeft al enkele Young-Adult thrillers op haar naam staan, met Fluisternetwerk schreef ze haar eerste roman.

    Wanneer bij advocatenkantoor Truviv Inc de directeur overlijdt is de kans groot dat Ames Garett, de baas van Sloane, Ardie en Grace aan het hoofd zal komen. Ames heeft geen al te beste reputatie bij de vrouwen die in het bedrijf werken. Samen met poetsvrouw Rosalita beslissen ze om zijn machogedrag vol vrouwonvriendelijkheid en genderdiscriminatie vanaf nu aan te kaarten, want tot nu toe werden alle aanklachten zomaar van tafel geveegd en kwam hij overal mee weg. Maar wanneer er een dode valt, gaat de bal helemaal aan het rollen en komen meer en meer geheimen boven water. Wat is er gebeurd en heeft er iemand iets met dit overlijden te maken?

    Voor mij kwam het boek zeker in het begin heel chaotisch over. Er kwamen veel personages aan bod, die dan nog eens heel veel details vertelden. Hierdoor kwam ik heel moeilijk in het verhaal en vond ik het allemaal wat langdradig en lastig te volgen. Gelukkig had ieder hoofdstuk een open einde en werden de hoofdstukken afgewisseld met processen-verbaal en verklaringen waardoor je nieuwsgierigheid wel voortdurend gewekt werd over wat er precies gebeurd is. Eigenlijk kwam ik pas echt in het boek ongeveer op de helft, wanneer een personage overlijdt. Vanaf hier loopt de spanning op en vallen de puzzelstukjes beetje per beetje bij elkaar.

    Met Fluisternetwerk is Chandler Baker op de #meToo kar gesprongen en heeft ze een heel actueel thema aangekaart. Heel wat situaties zullen voor veel vrouwen herkenbaar voorkomen. Al is het boek geen biografie, de schrijfster schreef het wel uit eigen ervaringen wat toch een andere dimensie aan het boek geeft en je eigenlijk nog maar eens met je neus op de feiten gedrukt wordt hoe verschillend mannen en vrouwen soms nog behandeld worden.

17 95
Op voorraad
Voor 17:00 uur besteld, morgen in huis Tooltip
Verkoop door Veelwijn 9.1
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door Veelwijn
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Wettelijke garantie via Veelwijn

Vaak samen gekocht