Het feest Ebook Tooltip

Afbeeldingen
Inkijkexemplaar
Artikel vergelijken
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026343247
  • 05 juli 2019
  • -6166
Alle productspecificaties
  • Je leest ebooks gemakkelijk op je Kobo e-reader, of op je smartphone of tablet met de bol.com Kobo app. Let op! Ebooks kunnen niet geannuleerd of geretourneerd worden.

Elizabeth Day

Elizabeth Day is journalist en schreef voor onder andere The Evening Standard, The Sunday Telegraph en Elle. Ze groeide op in Noord-Ierland en studeerde geschiedenis aan Cambridge. Momenteel woont ze in Londen en werkt ze voor The Telegraph. Eerder verscheen van haar de succesvolle roman Steen, papier, schaar. Het feest was The Observer Book Of The Year en verkocht in het Verenigd Koninkrijk meer dan 100.000 exemplaren.

Samenvatting

Het feest van Elizabeth Day is een roman over obsessie, verraad, privilege en hypocrisie in het hart van het Britse establishment. Een heerlijke standensatire en een meeslepende thriller ineen.

Het feest van Elizabeth Day is een ontluisterende roman over obsessie, verraad, privilege en hypocrisie in het hart van het Britse establishment, voor de fans van Brideshead Revisited en De verloren geschiedenis.

Martin Gilmour en Ben Fitzmaurice zijn al vijfentwintig jaar beste vrienden, vanaf het moment dat ze elkaar ontmoetten op Burtonbury School. Ze vormen een apart stel: een arbeiderszoon en de golden boy uit een aristocratische familie. Martin weet dat er door anderen vraagtekens worden gezet bij hun vriendschap, maar hij doet alles voor Ben. Hij bewaart zelfs Bens grootste geheim.

Op Bens veertigste verjaardag, omringd door het Britse establishment dat zich laaft aan champagne en drugs, bekruipt Martin voor de zoveelste keer het gevoel dat hij er niet bij hoort. Ook zijn vrouw Lucy, die al vanaf het begin argwaan koestert, voelt dat er onheil in de lucht hangt. Maar Ben zou nooit iets doen om de vriendschap op het spel te zetten. Toch?

Het feest is een vlijmscherpe kritiek op de Britse elite en de ongeschreven wetten van de upper class.

***** ‘Een heerlijke standensatire en een meeslepende thriller ineen, die wel vergeleken wordt met Donna Tartts De verborgen geschiedenis.’ – Judith Eiselin in NRC Handelsblad

**** ‘Een vlijmscherpe fileersessie van de zogenaamde elite, English Style. Je kunt erom lachen. Huilen mag ook.’ – Koen Eykhout in De Limburger

'Wat hebben we zin in deze inkzwarte psychologische thriller over de ongeschreven wetten van de Britse Upper class.' – De VPRO-gids

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
E-book
Oorspronkelijke releasedatum
05 juli 2019
Ebook Formaat
-6166
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Hoofdauteur
Elizabeth Day
Hoofduitgeverij
Ambo|Anthos

Vertaling

Eerste Vertaler
Eefje Bosch
Tweede Vertaler
Eefje Bosch
Originele titel
The Party

Character

Personage
Geen personage

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)

Overige kenmerken

Editie
1
Studieboek
Nee

EAN

EAN
9789026343247

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Ebook
Beschikbaarheid
Leverbaar
Onderwerp of thema
Familie & Relaties

Reviews

Gemiddelde van 23 reviews
8
7
3
3
2
  • Tegenvaller

    Negatieve punten

    • Voorspelbaar

    Vind de lovende kritieken overdreven. Doorsnee thriller

    Vond je dit een nuttige review?
    14
    1
  • Voorspelbaar, clichematig en niet spannend

    Negatieve punten

    • Voorspelbaar
    • Geen diepgang

    In tegenstelling tot de meeste andere recensenten vond ik het boek niet echt spannend. Het beeld dat geschilderd wordt van de upper class is erg cliché en er is wat mij betreft al vrij snel duidelijk wat er aan de hand is. In de media werden vergelijkingen gemaakt met Donna Tartts 'Verborgen geschiedenis', ik heb ook sterk de indruk dat Day zo'n soort roman heeft willen schrijven (Lucy noemt de naam van Tartt zelfs in het boek), maar ze is hier slecht in geslaagd. Vermakelijk, maar geen meesterwerk.

    Vond je dit een nuttige review?
    13
    2
  • Tergend langzaam

    Negatieve punten

    • Saai

    Het verhaal op zich is niets bijzonders alleen wordt het tergend langzaam verteld met in elke hoofdstuk een verwijzing naar wat er op het feest is gebeurd...en dus blijf je doorlezen omdat je het wilt weten. Beetje een afknapper.

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    0
  • Niet erg origineel

    Positieve punten

    • Spannend
    • Meeslepend verhaal

    Negatieve punten

    • Voorspelbaar

    Zeer vlot en goed geschreven en daarom een echte page-turner. Het boek wordt wel vergeleken met andere klassiekers met dezelfde thematiek (Brideshead, Hollinghurst, Donna Tartt) maar is niet van hetzelfde niveau. Daarvoor is het verhaal toch te oppervlakkig en te weinig subtiel.

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • Goed

    Positieve punten

    • Spannend

    Negatieve punten

    • Moeilijk in te komen

    Het gaf associaties met "Brideshead revisited". Ook twee vrienden; de een uit een gegoed milieu, de ander uit een eenvoudig milieu. Al gaande het boek wordt je nieuwsgieriger wat er eigenlijk gebeurd is

    Vond je dit een nuttige review?
    4
    1
  • Pageturner

    Positieve punten

    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Een erg goed geschreven boek over de ingewikkelde vriendschap tussen twee mannen uit verschillende sociale milieus. Vanaf het begin wordt de spanning opgebouwd naar een climax die toch nog onverwachts uitvalt. De stijl is ingenieus, geschreven vanuit de ik-persoon van Martin, afgewisseld met dagboekaantekeningen van zijn vrouw Lucy. Dit werkt wonderwel, tezamen met het steeds weer terugkerende politieverhoor, de flashbacks naar de jeugd van Martin, zijn middelbare schooltijd waarin hij zijn grote weldoener Ben ontmoet, wat ze samen allemaal met elkaar meemaken, hoe Martin hoog opkijkt naar Ben en hem zelfs beschermt van een misdaad. Alleen had ik van het einde meer verwacht, meer vuurwerk in ieder geval. Daardoor is het voor mij net geen vijf sterren waard.

    Vond je dit een nuttige review?
    10
    7
  • niet echt boeiend

    Negatieve punten

    • Voorspelbaar
    • Saai

    Traag verlopend verhaal. Niet spannend en had met 100 pagina's wel verteld geweest

    Vond je dit een nuttige review?
    4
    2
  • WOW!

    Positieve punten

    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Wat een parel van een roman is dit. Prachtig geschreven, toegankelijke en bijzonder mooie zinnen, super uitgewerkt en een feest om te lezen. Niet alles wordt voorgekauwd, waardoor het tempo traag is, maar dat is juist heel prettig omdat het verhaal wisselt door twee vertellende personen en twee locaties, dus vier vertelpunten. Nergens wordt dat lastig. Ik heb genoten van de zinnen, de humor, de bitterheid, en het plot over twee vrienden en hoe vriendschappen soms verlopen en mensen altijd hedonistisch blijven (allebei de vrienden). Prachtroman.

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    9
  • Aardig boek, niet bijzonder

    Positieve punten

    • Voordelige koop

    Negatieve punten

    • Matige kwaliteit

    Valt toch tegen, had meer verwacht nav recensies, maar is niet echt spannend.

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    4
  • aanrader

    Positieve punten

    • Goede kwaliteit
    • Voordelige koop

    Wat aanvankelijk begint als een coming of age verhaal en typisch Engels high society verhaal ontwikkelt zich in een spannende thriller met afwisselend tenenkrommende en hilarische momenten. Blijft tot het einde je aandacht en nieuwsgierigheid naar het vervolg vasthouden.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    3

Waarom een goede keuze?

Wij vinden dit artikel een goede keuze, want het heeft positieve eigenschappen vergeleken met soortgelijke artikelen, zoals keur- of kenmerken op sociaal en ecologisch gebied.

Keur- of kenmerken

  • E-book
Lees meer over ons Goede Keuze-label
Prijsinformatie en bestellen
De prijs van dit product is 8 euro en 99 cent.

Besteed minimaal 15,- aan Nederlandstalige boeken en ontvang het gratis Zomerlezengeschenk

Direct beschikbaar
Verkoop door bol
Ebook
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen
Houd er rekening mee dat je downloadartikelen niet kunt annuleren of retourneren. Bij nog niet verschenen producten kun je tot de verschijningsdatum annuleren.
Zie ook de retourvoorwaarden

Alle bindwijzen en edities (5)

  • 8,99
    Direct beschikbaar
  • 14,99
    Direct beschikbaar
  • 8,99
    Op voorraad. Voor 23:59 uur besteld, dinsdag in huis Tooltip
  • 13,50
    Uiterlijk 26 juni in huis Tooltip
  • 19,99
    Op voorraad. Voor 23:59 uur besteld, woensdag in huis Tooltip

Vaak samen gekocht

  • 't Hooge Nest
    9,99
    Verkoop door bol
  • Het Verhaal van de dienstmaagd
    9,99
    Verkoop door bol
  • Schilderslief
    9,99
    Verkoop door bol
  • Zwarte schuur
    12,99
    Verkoop door bol
  • Steen, papier, schaar
    9,99
    Verkoop door bol
  • Schaduwstad
    9,99
    Verkoop door bol