Het weesmeisje 1 - Het weesmeisje

Afbeeldingen

Inkijkexemplaar

Artikel vergelijken

  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789401611602
  • 12 september 2019
  • 512 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

De prachtige roman Het weesmeisje van Anne Jacobs probeert Marie als keukenmeid haar plek te vinden tussen het personeel van de rijke familie Melzer. Voor de lezers van Lucinda Riley en Corina Bomann.

In Het weesmeisje, het eerste deel in de Weesmeisje-serie van bestsellerauteur Anne Jacobs, speelt zich af in Augsburg, 1913. Het jonge weesmeisje Marie voegt zich als keukenmeid bij het personeel van het imposante landhuis van de familie Melzer, die in de textiel hun fortuin hebben verdiend. Tussen de hardwerkende bedienden probeert Marie haar plek te vinden. Katharina, de mooie, jongste dochter van de Melzers, bereidt zich op datzelfde moment voor op het balseizoen. Eindelijk zal ze aan de buitenwereld worden voorgesteld. Haar broer Paul, de erfgenaam van de familie, lijkt zich afzijdig te houden en geeft de voorkeur aan zijn studentenleven in München... totdat hij Marie ontmoet.

Het weesmeisje van Anne Jacobs is een heerlijke reis naar een prachtige villa uit de vorige eeuw, waar tussen de keurig gedekte tafels en de chic geklede dames liefdes, intriges en geheimen broeien. Voor de lezers van Lucinda Riley en Corina Bomann.

‘Het verhaal zit vol romantiek, intriges en geheimen en is goed voor heel wat uurtjes pure ontspanning.’ – Nederlands Dagblad

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
Paperback
Oorspronkelijke releasedatum
12 september 2019
Aantal pagina's
512
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Hoofdauteur
Anne Jacobs
Hoofduitgeverij
Xander Uitgevers B.V.

Vertaling

Eerste Vertaler
Sylvia Wevers
Tweede Vertaler
Sylvia Wevers
Originele titel
Die Tuchvilla

Overige kenmerken

AI-gegenereerd
Ja
Dyslexievriendelijk
Nee
Editie
1
Extra groot lettertype
Nee
Product breedte
141 mm
Product hoogte
38 mm
Product lengte
215 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
141 mm
Verpakking hoogte
38 mm
Verpakking lengte
215 mm
Verpakkingsgewicht
560 g
eWaste
Nee

EAN

EAN
9789401611602

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Beschikbaarheid
Leverbaar

Reviews

Gemiddelde van 56 reviews
32
17
3
3
1
  • Een boek om niet meer weg te leggen

    Positieve punten

    • Spannend
    • Meeslepend verhaal

    Geweldig mooi boek, vanuit verschillende kanten belicht. Van de rijke familie tot de keukenhulp. Je wil blijven lezen en kan het boek met moeite weg leggen

    Vond je dit een nuttige review?
    20
    0
  • Niet weg te leggen

    Positieve punten

    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Negatieve punten

    • Moeilijk in te komen

    In het begin was het lastig om in het verhaal te komen, veel verschillende namen van wie ik niet precies wist wie, wie was. Maar vanaf hoofdstuk 9 of 10 heb ik het boek in 1 keer uitgelezen

    Vond je dit een nuttige review?
    16
    0
  • Heerlijk boek

    Positieve punten

    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Wat een fijn boek. Leest makkelijk weg. En een heel mooi verhaal. Niet alleen de hoofdpersoon maar ook de andere personen doen echt mee in het verhaal.
    Ik heb echt genoten van dit juweeltje.

    Vond je dit een nuttige review?
    14
    0
  • Schitterend

    Positieve punten

    • Meeslepend verhaal

    Prachtig geschreven moeilijk om het boek aan de kant te leggen je zit gelijk in het verhaal

    Vond je dit een nuttige review?
    7
    0
  • Graag gelezen!

    Positieve punten

    • Fantasierijk
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    • informatief
    • informatief
    Toon alleen de eerste 3 punten

    De auteur weet heel mooi de sfeer te beschrijven van de tijd waarin het verhaal zich afspeelt (Augsburg, herfst 1913). Ze heeft een soepele schrijfstijl waardoor het boek heerlijk leest en je jezelf tijdens het lezen in die tijd waant. Ook de locatie wordt goed beschreven.

    Al snel wordt duidelijk dat een groot geheim bewaard moet worden, al weten we nog niet precies hoe de vork in de steel zit. Wat is de reden dat Marie bij de familie Melzer is gekomen en wat heeft dat met haar afkomst te maken? De lezer wordt hier even op het verkeerde been gezet.

    Vooral het klassenverschil tussen bedienden en de autoriteit in huis is heel duidelijk neergezet en je voelt goed hoe Marie zich verbaast over de luxe en vanzelfsprekendheid van handelen door de heersende klasse, in een voor haar onbekende wereld.
    Behalve de hoofdpersoon Marie worden ook de andere personages voor de lezer levensecht tijdens het lezen. De familie Melzer heeft een fortuin in de textiel verdiend; ze staan hoog op de maatschappelijke ladder. Marie werd in huis gehaald om als keukenmeisje voor hen te werken deze enorme villa!

    Marie is dankbaar, maar zeker niet onderdanig. Ze is trots en loopt met opgeheven hoofd; dat wordt niet door iedereen gewaardeerd.
    Je kijkt door de ogen van de betrokken personages mee naar de gebeurtenissen die zich afspelen in een drukke tijd vóór het uitbreken van WO I.
    In deze historische roman wordt goed duidelijk gemaakt hoe het personeel en de familie die ze in die tijd dienden van elkaar afhankelijk waren; als er een uitviel, was er een grote kans dat alle plannen in duigen vielen. Daarom moesten de bedienden elkaar zo goed mogelijk kunnen vervangen.
    Je kunt niet anders dan respect krijgen voor de werkende klasse.

    De verschillen in karakter van de kinderen worden ook heel realistisch weergegeven door de auteur. De een is afgunstig op iedereen die mooier is dan zijzelf, en dat is bijna iedereen, terwijl de ander alleen de mooie dingen van mensen en dingen ziet. De zoon doet wat van jongens verwacht werd in die tijd maar hij is niet de doorsnee zoon die klakkeloos gehoorzaamt. De ene keer sluit je iemand in je hart, terwijl je van de ander zelfs geen vriendschapsverzoek op Facebook zou accepteren.

    Ik heb deze historische roman graag gelezen en kijk uit naar een vervolg van dit verhaal vol geheimen en intriges, dat zich afspeelt in een omgeving waar gevaren ook voor de bedienden op de loer liggen.

    De vijfhonderdtwaalf bladzijden van 'Het weesmeisje' smaken naar meer!

    Vond je dit een nuttige review?
    18
    8
  • De familie Melzer

    Negatieve punten

    • Saai
    • erg landradig

    Ik vind het boek tegenvallen. Een derde van het boek is goed, de rest is een hoop onnodige tekst. Veel te veel over de fabriek, de familie Melzer en om over de beschrijving van de omgeving en dergelijke maar te zwijgen. Marie, het weesmeisje, is voor mij maar een onderdeel in het verhaal.

    Vond je dit een nuttige review?
    13
    5
  • Aanrader

    Positieve punten

    • Goede kwaliteit

    Je leest het boek achterelkaar uit!!

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • mooie historische roman

    Positieve punten

    • Goede kwaliteit
    • duurzaam

    Negatieve punten

    • prijzig

    Ik vind het mooi om te lezen hoe het vroeger er aan toe ging en dan vooral de verhoudingen van arm tot rijk.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Oppervlakkig

    Positieve punten

    • gedetailleerd
    • redelijke goede verhaallijn

    Negatieve punten

    • Voorspelbaar
    • Geen diepgang

    Ik had hoge verwachtingen en die werden bij aanvang redelijk waargemaakt doordat gedetailleerde beschrijvingen werden gegeven van de gang van zaken binnen een huishouden begin twintigste eeuw en doordat veel personages geïntroduceerd werden. Echter kregen deze personages niet veel diepgang gedurende het hele boek, wat ik erg jammer vond. Ook was naar mijn mening 'het grote geheim' al heel snel duidelijk en verloor het boek ook aan spanning. De schrijfster beschrijft veel langdradige details en andere zaken die je als lezer juist wilt weten worden in enkele bladzijden kort beschreven en komen vaak terloops uit de lucht vallen. Dit geldt tevens voor enkele personages; die verdwijnen op een gemakkelijke manier of er komen plots nieuwe personsges bij.
    Al met al een aardig boek voor wie van wat oppervlakkige lectuur houdt. Als fan van de Cazalets-reeks vond ik dit echter een grote tegenvaller.

    Vond je dit een nuttige review?
    4
    2
  • Kom er niet doorheen

    Negatieve punten

    • copycat

    Ik ervaar dit boek alsl een Duitse remake van Downton Abbey, maar dan mislukt. Ik had hoge verwachtingen want ik lees dit genre heel graag. Ik ben nu halverwege het boek en ga het niet eens uitlezen, jammer

    Vond je dit een nuttige review?
    5
    3

Prijsinformatie en bestellen

De prijs van dit product is 12 euro en 99 cent.
Op voorraad
Select
Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis
Verkoop door bol
In winkelwagen
  • Gratis verzending door bol vanaf 20 euro
  • Ophalen bij een bol afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Meer boeken inspiratie

We verzamelen de nieuwste boeken, tips vanuit collega's en actuele thema's op de Boeken Inspiratie pagina.

Alle bindwijzen en edities (4)

  • 11,99
    Direct beschikbaar
  • 14,99
    Direct beschikbaar
  • 12,99
    Op voorraad. Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis Tooltip
  • 22,95
    Op voorraad. Voor 23:59 uur besteld, dinsdag in huis Tooltip

Over de serie Het Weesmeisje

Vaak samen gekocht

Lijst met gekozen artikelen om te vergelijken

Vergelijk artikelen