Memento EBOOK Tooltip

Memento
Memento
Auteur: Emelie Schepp
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026136443
  • Druk: 1
  • november 2015
  • 285 pagina's
  • EPUB met digitaal watermerk
Alle productspecificaties
  • bol.com Kobo LeesappEbooks lezen is heel makkelijk. Na aankoop zijn ze direct beschikbaar op je Kobo e-reader en op je smartphone of tablet met de gratis bol.com Kobo app.

Emelie Schepp

De Zweedse thrillerauteur Emelie Schepp brak in Nederland door met 'Memento'. Dit werd, evenals haar daarop volgende thrillers, met lovende recensies beoordeeld.

Samenvatting

'Memento' van Emelie Schepp is een Scandinavische thriller voor de liefhebbers van Lars Kepler, Stieg Larsson en Jo Nesbø.Zomer 1986. Vluchtelingen, Chili, Zweden en een verborgen verleden zijn de ingrediënten van deze ijzersterke thriller. Een jong meisje wordt wakker in het ziekenhuis. Ze heeft geen idee hoe ze daar terecht gekomen is. 2012: In Zweden wordt het hoofd van de immigratiedienst vermoord. Alle sporen leiden naar een kind als dader. Officier van justie Jana duikt in de zaak en dat brengt bij haar gruwelijke herinneringen aan haar eigen verleden boven. Wat gaat er schuil achter de nu zo sterke Jana? En is zij eigenlijk wel te vertrouwen? 'Memento' was direct na verschijnen een grote hit in Zweden.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
E-book
Druk
1
Verschijningsdatum
november 2015
Aantal pagina's
285 pagina's
Ebook formaat
EPUB met digitaal watermerk
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Emelie Schepp

Vertaling

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)
Ebook formaat
EPUB met digitaal watermerk

EAN

EAN
9789026136443

Overige kenmerken

Studieboek
Nee

Je vindt dit artikel in

Boek, ebook of luisterboek?
Ebook
Taal
Nederlands
Beschikbaar in Kobo Plus
Beschikbaar in Kobo Plus
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
33 reviews
4,1
van de 5

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

11
17
2
2
1
  • Prima debuut van een serie

    Geschreven bij Memento

    Voordat Emelie Schepp fulltime auteur werd, werkte ze tien jaar als projectmanager in de reclame-industrie. Omdat ze meer wilde schrijven dan alleen verslagen en informatieteksten volgde ze een cursus tot scenarioschrijver, schreef twee scripts, maar omdat een regisseur de financiering van zijn film niet rond kon krijgen, besloot ze om, in plaats van voor films, een boek te schrijven. Dat werd Memento, haar thrillerdebuut, dat in 2013 bij de door haar en haar man opgerichte uitgeverij verscheen en binnen zes maanden werden er 40.000 exemplaren van verkocht. Het boek kwam in 2015 in Nederland op de markt.

    Nadat ze thuiskwam trof Kersten Juhlén haar man Hans dood op de grond aan. Neergeschoten. Hans was hoofd van de immigratiedienst en alles wijst erop dat hij door een kind is vermoord. Het rechercheteam en Officier van Justitie Jana Berzelius onderzoeken de zaak. Niet veel later wordt er een vermoorde jongen gevonden en bij zijn lichaam treft de politie het moordwapen aan. Als bij de autopsie blijkt dat er een naam in zijn nek gekrast is, krijgt Jana een flashback naar haar eigen verleden. Ze herinnert zich dingen, kan ze niet plaatsen en start een eigen onderzoek. Maar gaat dit allemaal wel volgens de regels?

    Veel verhalen hebben een aanloop nodig voor ze op gang komen. Memento is anders, want al vanaf de eerste zin wordt de lezer bij het verhaal betrokken en zit er daardoor meteen in. Niet eerst het soms ellenlange voorstellen van de personages, dat gebeurt tijdens de plot waarin je stukje bij beetje meer over hen te weten komt. Deze opzet zorgt er voor dat er gedurende het verhaal een constante, enigszins onderhuidse, spanningsboog is, die de lezer nieuwsgierig maakt naar de achtergrond van de belangrijkste hoofdrolspelers.

    Het verhaal zelf speelt zich in een redelijk kort tijdbestek af. Het begint op zondag 15 april, de hoofdstukken worden van een datum voorzien, en eindigt op dinsdag 1 mei. Binnen deze hoofdstukken de kleinere, en afzonderlijke, verhalen vanuit het perspectief van diverse personages. Daardoor gebeurt het regelmatig dat binnen zo’n dagverhaal diverse cliffhangers voorkomen. Daarnaast zijn er korte, in cursief weergegeven delen die vanuit het perspectief van een 7-jarig meisje worden verteld. Deze gedeelten spelen zich, in tegenstelling tot de rest van het verhaal, in het verleden af. Hoewel je als lezer al snel in de gaten hebt welke rol dat meisje in het heden heeft, blijft het boeiend om te weten te komen wat haar destijds overkomen is, maar ook hoe ze daar in haar huidige hoedanigheid mee omgaat.

    Hoewel Memento alweer een paar jaar geleden geschreven is, zijn de thema’s die in dit boek naar voren komen nog steeds actueel. Misschien op een wat andere manier, maar dat zijn slechts details. Feit is in ieder geval dat barbaarse handelingen als mensensmokkel en het opleiden van kindsoldaten ook nu nog voorkomen. Beide trieste thema’s heeft Schepp in een goed leesbare en niet zware thriller verwerkt. Het verhaal heeft, zeker in de tweede helft van het boek, voldoende snelheid om de lezer de aandacht erbij te laten houden. Door het toenemende tempo in dat tweede gedeelte gaat de spanning omhoog en nemen de plotwendingen toe. Daardoor wint Memento in kracht. Al met al heeft de auteur een prima debuut geschreven en geeft hiermee een aanzet naar een serie die succesvol kan worden en zeker interessante personages kent.

    Vond je dit een nuttige review?
    5
    0
  • Spannend
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goed plot

    Spannend tot aan de laatste bladzijde!

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Tegenvaller
    • Voorspelbaar plot
    • Saai

    Na de lovende recensies te hebben gelezen, viel dit boek mij erg tegen. Niet spannend genoeg en hier en daar te langdradig. Er wordt teveel verklapt van de plot waardoor deze voor mij voorspelbaar werd.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Spannend en leest makkelijk
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal

    Boeiend van begin tot het eind. Ook het vervolg Narcotica is spannend. Kijk uit naar haar volgende boek

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Spannend!
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal

    Meeslepend en spannend boek! Enige minpunt zijn de vele personages waar je kennis mee maakt. Op een gegeven moment wist ik niet meer wie wie was. Voor de rest goed geschreven en zeker een aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Hoe verder je bent, hoe sneller je gaat lezen
    • Spannend
    • Goed plot

    Meteen vanaf de eerste bladzijden van ‘Memento’ is je nieuwsgierigheid gewekt. Als je dan op een rijtje hebt wie er precies aan de zaak werken, zit je helemaal in het verhaal. Wat is er allemaal precies gebeurd? En wat hebben de schuingedrukte passages met de rest van het boek te maken?

    Emelie Schepp geeft in kleine hoeveelheden informatie. De lezer gaat als het ware mee op onderzoek uit met de politie. Maar je weet als lezer wel wat meer dan de politie, alleen weet je niet meteen alles in de juiste context te plaatsen.

    Naarmate je dichterbij de ontknoping bent, wordt het steeds spannender. Schepp zorgt er onbewust voor dat je steeds sneller gaat lezen in ‘Memento’. Wanneer komen bepaalde zaken uit? En hoe zal het gaan aflopen? Je krijgt telkens meer informatie totdat vrijwel alle puzzelstukjes op hun plek vallen. Dat heeft de auteur knap voor elkaar gekregen. Ze laat ruimte open om het verhaal rondom Jana nog verder uit te werken.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Spannende thriller
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goed plot

    Fijn boek om te lezen. Tot het eind toe spannend.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • spannend boek!
    • Goed plot
    • Meeslepend verhaal
    • Spannend

    Een hele spannende thriller. Leest vlot, goed verhaal en blijft spannend. Ben benieuwd naar het volgende boek van Emelie Schepp.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Geweldig spannende thriller
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goed plot

    Een betrekkelijk nieuwe thrillerschrijfster uit Scandinavië. Een die haar vak uitstekend verstaat. Een goed opgebouwd verhaal met spannende dubbellijnen die langzaam toegroeien naar een geweldig plot.

    Een aanrader dit boek!

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    1
  • Mooi debuut

    Ik heb het boek net uut en heb er echt van genoten. Ben benieuwd naar het vokgende boek, die zou ik zeker aanschaffen.

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    2
9 99
Direct beschikbaar
Verkoop door bol.com
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen

Alle bindwijzen en edities (4)

  • 9,99
    Direct beschikbaar
  • 14,99
    Direct beschikbaar
  • 14,99
    Op voorraad. Voor 15:00 uur besteld, zaterdag in huis Tooltip
  • 12,35
    Uiterlijk 25 januari in huis Tooltip

Vaak samen gekocht

Vergelijk
  • Waar wil je dit mee vergelijken? Je kan in totaal vijf artikelen kiezen. Er is nog plaats voor andere artikelen. ander artikel.