Auteur: Ingrid de Vries
  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789026354304
  • Druk: 1
  • april 2021
  • 288 pagina's
Alle productspecificaties

Ingrid de Vries

Ingrid de Vries is journalist en werkte mee aan verschillende televisieprogramma’s.
Verder is er niemand is haar eerste roman.

Samenvatting

Schijnvrucht van Ingrid de Vries is een meeslepende roman over een liefde die niet mag en toch ontstaat. Voor de lezers van Machteld Siegmann en Bernhard Schlink.

Schijnvrucht van Ingrid de Vries is een gelaagde vertelling over de subjectiviteit van de waarheid en de grilligheid van geluk.

‘Ik denk aan die nacht, lang geleden. Aan dat meisje in het smalle bed op haar zolderkamertje. Het is er donker, door het verduisterde dakraam komt geen licht. Achter de schuifwand klinkt zacht geritsel en gekraak. Verder is het stil. Ze ligt daar zo alleen dat ik haar wil troosten, en ik probeer in haar huid te kruipen. Maar het is mijn eigen huid, mijn eigen lijf, het zijn mijn eigen tranen.’

Op een zomermiddag in 1940 – ze is dan dertien jaar – ontmoet ze de man die haar leven zal bepalen. Hij is kunstenaar, twintig jaar ouder en getrouwd. Wanneer haar vader ontdekt dat ze elkaar opzoeken, krijgt ze huisarrest. Maar niets kan haar tegenhouden. ’s Nachts sluipt ze haar ouderlijk huis uit en gaat ze naar zijn atelier; drie kwartier lopen door een verduisterde stad. Die nachtelijke ontmoetingen – fysiek gevaar en angst voor ontdekking spelen op de achtergrond – wekken bij haar grootse verwachtingen van een voortdurend innig samenzijn. Wanneer ze na de oorlog trouwen, is de werkelijkheid anders. Vage aanwijzingen groeien in haar hoofd uit tot een verpletterende zekerheid. Ze stopt die weg en praat er met niemand over.

Schijnvrucht van Ingrid de Vries is gebaseerd op een familieverhaal. Voor de lezers van Machteld Siegmann en Bernhard Schlink.

'Schijnvrucht is een aangrijpend boek dat lang nazingt. De auteur trekt je met haar zintuigelijke stijl de wereld van haar ouders binnen en laat je die bijna ruiken en voelen.' - Nouveau

‘De roman wisselt de ‘romantische’ verhalen uit het verleden af met episodes uit het leven van de zeventigjarige moeder in de tegenwoordige tijd. De schilder, het meisje, hun dochter en de ouderdom komen samen in de verrassende, mooi opgebouwde.’ – NRC

‘Dit is een verhaal over een leven dat liep zoals het liep. Met romantische herinneringen, kleine heldendaden en menselijke fouten. […] Melancholie is het sterkste gevoel dat bijblijft uit het bijzonder warm geschreven boek. De familie wordt heel even de jouwe en je kunt niet anders dan gefascineerd zijn door dat dappere meisje dat alles doet om de man van haar dromen te krijgen.’ - Marion Florusse, Nouveau

'De Vries is een fantastische schrijfster. Ze stopt al haar zinnen vol met dubbele betekenissen, stilistische hoogstandjes en emotie.' - 8weekly

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
april 2021
Afmetingen
Afmeting: 21,4 x 13,7 x 2,6 cm
Aantal pagina's
288 pagina's
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Ingrid de Vries
Uitgever
Ambo|Anthos

EAN

EAN
9789026354304

Overige kenmerken

Gewicht
410 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
137 mm
Verpakking hoogte
26 mm
Verpakking lengte
214 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
Gemiddelde van 5 reviews
4,8

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

4
1
0
0
0
  • Ontroerend mooi.

    Een taboe-doorbrekende liefdesgeschiedenis, mooi en meeslepend geschreven en bovendien gebaseerd op ware gebeurtenissen. Dit boek is een verrassende litteraire ontdekking.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Prachtig boek!!

    Een controversieel onderwerp, met erg mooie afwisseling van perspectief, vanuit een jonge en een oude vrouw, erg knap gedaan. Het leest heel spannend. De landschapsbeschrijvingen vind ik ontroerend mooi, Er spreekt veel liefde uit.
    Schitterend Nederlands in vloeiende, natuurlijk overkomende zinnen. Erg goed gedaan!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Aanrader

    Wat een prachtig boek! Een bizar liefdesverhaal gebaseerd op het leven van de moeder van de schrijfster. Een verhaal dat nog lang in je hoofd blijft zitten.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Het loopt anders af, dan je denkt!
    • +++

    Zoals de titel zegt: schijnvrucht: van buiten lijkt een vijg al een mooie vrucht, maar als je binnen in kijkt is er veel meer. Het leven van Anna lijkt heel mooi, maar is het dat ook? Er is meer....
    Een boek om aan te bevelen!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Het loopt anders af, dan je denkt!

    Geschreven bij Schijnvrucht

    Zoals de vijg op de omslag: het loopt anders dan je denkt. Een zeer lezenswaardig boek!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
21 99
Op voorraad
Select
Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis
Verkoop door bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol.com
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Vaak samen gekocht

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen