Vreemdelingen in hun eigen land een reis door rechts Amerika

Vreemdelingen in hun eigen land
Vreemdelingen in hun eigen land
  • Nederlands
  • Hardcover
  • 9789462985735
  • Druk: 1
  • augustus 2017
  • 424 pagina's
Alle productspecificaties

Arlie Russell Hochschild

"Arlie Russell Hochschild (/ˈhoʊkʃɪld/; born January 15, 1940) is an American sociologist and academic. She is professor emerita of sociology at the University of California, Berkeley. Hochschild has long focused on the human emotions which underlie moral beliefs, practices, and social life generally. She is the author of nine books including, most recently Strangers in Their Own Land: Anger and Mourning on the American Right, a finalist for the National Book Award, and The Second Shift, The Managed Heart, and The Time Bind. In the tradition of C. Wright Mills, Hochschild continually tries to draw links between private troubles and social issues.

(Bron: Wikipedia. Beschikbaar onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen.)"

Samenvatting

In 'Vreemdelingen in hun eigen land' verlaat de beroemde socioloog Arlie Hochschild Californië, haar progressief linkse, kosmopolitische enclave vol gelijkgestemden, en trekt vijf jaar op met haar rechtse landgenoten in Louisiana, een van de armste en meest conservatieve staten van Amerika. Daar leert ze mensen kennen die een heel ander leven leiden en er ideeën op nahouden die haaks staan op die van haar. Hochschild raakt bevriend met een automonteur, een aannemer, een telefoonreparateur, een handelsreiziger, een vrachtwagenchauffeur, een conciërge en een gospelzanger, en probeert te achterhalen waarom zij tegen hun eigen belangen in aanhangers zijn van politici als Donald Trump en op hem stemmen. Het blijkt dat de angst voor culturele achterstelling, economische achteruitgang en het gevoel verraden te zijn door de staat doorslaggevend zijn. Tijdens haar zoektocht vindt Hochschild antwoorden op een van de cruciale vragen van de hedendaagse westerse politiek: waarom verzetten mensen zich met hand en tand tegen 'progressieve' overheidsinterventies terwijl zij daar zelf het meest van kunnen profiteren? Een must read voor iedereen die de opkomst van het rechtspopulisme en de alt-right-beweging wil doorgronden.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Hardcover
Druk
1
Verschijningsdatum
augustus 2017
Afmetingen
Afmeting: 21,9 x 14,5 x 2,9 cm
Aantal pagina's
424 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Vertaling

EAN

EAN
9789462985735

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
650 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
145 mm
Verpakking hoogte
29 mm
Verpakking lengte
219 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
3,0
van de 5
2 reviews
0
1
0
1
0
  • Goed boek, verschrikkelijk vertaald
    • Heldere boodschap
    • veel taalfouten en fouten lay-out

    Het boek is geschreven op een verhalende wijze waardoor je door het boek raast. Theoretisch is het dan ook minder zwaar, maar het narratief zorgt voor een dieper, meer contextueel begrip. Kortweg, een aanrader voor al wie geïnteresseerd is in extreemrechts en de klimaatopwarming. Dat terzijde, lees het originele boek, want de VERTALING IS VERSCHRIKKELIJK.

  • Een waarschuwing voor Nederland?
    • goed leesbaar ook voor niet ingewijden.

    Dit boek gaat over een gespleten land (VS); totaal gesegregeeerd en gepolariseerd. Een beweging die zich nu ook in Nederland gaat inzetten. Denk daarbij aan de opkomst van klein/extreem rechts die de confrontatie (in negatieve zin) aangaan met - wat zij - de gevestigde orde noemen.

25 99
Op voorraad
Select
Voor 23:59 besteld, morgen in huis Tooltip
Verkoop door bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol.com
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice

Bezorgopties

  • Vandaag nog in huis (bestel doordeweeks voor 13:30, bezorging tussen 18:00 en 22:00)
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis
  • Ook zondag in huis (bestel voor za 23:59)
Bekijk alle bezorgopties

Vaak samen gekocht