• Nederlands
  • Paperback
  • 9789400510760
  • Druk: 1
  • juni 2020
  • 384 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

Een intelligente, verrassende thriller van een nieuwe auteur om rekening mee te houden. Voor de liefhebbers van Gillian Flynn, Karin Slaughter en Lisa Gardner en de Netflixserie YOU.

Toen Angela Wong, een van de populairste meisjes van de school, 16 jaar oud was, verdween ze van de een op de andere dag spoorloos. Niemand weet wat er met haar is gebeurd, noch Geo, haar beste vriendin, noch Kaiser, die bevriend was met beide meisjes.

Veertien jaar later worden Angela’s stoffelijke resten gevonden in de bossen bij Geo’s ouderlijk huis. Kaiser, nu rechercheur in Seattle, lijkt de zaak eindelijk te kunnen oplossen. Angela was een van de slachtoffers van de beruchte seriemoordenaar Calvin James.
Destijds was Calvin Geo’s eerste liefde. Ze droeg zijn duistere geheimen met zich mee tot het bewijs rond zijn daden haar in de gevangenis deed belanden.
Maar net nu ze op het punt staat te worden vrijgelaten, duiken er opeens nieuwe lichamen op. Ze zijn op exact dezelfde wijze omgebracht als Angela.
Het is overduidelijk: de moordenaar is op weg naar Geo en met elke moord komt hij dichterbij. Maar de waarheid is nog verontrustender dan iedereen had kunnen bedenken.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
juni 2020
Afmetingen
Afmeting: 21,5 x 14 x 3,1 cm
Aantal pagina's
384 pagina's
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Jennifer Hillier

Vertaling

Vertaald door
Els van Son

EAN

EAN
9789400510760

Overige kenmerken

Gewicht
500 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
140 mm
Verpakking hoogte
31 mm
Verpakking lengte
215 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken
Select-bezorgopties
Gratis verzending

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
Gemiddelde van 5 reviews
4,0

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

2
1
2
0
0
  • Elke bladzijde is spannend
    • Spannend
    • Goed plot
    • pageturner eerste klas

    Ik ben een echte thrillerlezer maar deze staat toch wel echt bovenaan mijn lijstje van beste thrillers van de afgelopen jaren. Kon 'm amper wegleggen en de ontknoping zag ik totaal niet aankomen. Fantastisch verhaal!

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Ziet zij wie, en wat, hij is?

    Zestien jaar was Angela toen ze plotseling verdween. Terwijl niemand wist waar ze was en wat er met haar was gebeurd, droeg tenminste één persoon een geheim met zich mee. Een geheim waarvoor je in de gevangenis kan belanden.

    Één van Angela’s beste vrienden lijkt, veertien jaar later, de zaak eindelijk op te kunnen lossen. En dan blijkt de dader niet alleen een seriemoordenaar te zijn, Calvin James is ook het ex-vriendje van Angela’s beste vriendin, Geo. Een beste vriendin die het vreselijke geheim van haar ex al die tijd met zich heeft meegedragen, en daarvoor een gevangenisstraf van vijf jaar krijgt opgelegd.

    “Haar hart stond stil. De kamer begon te draaien en haar knieën voelden plotseling week. Ze zocht steun bij de tafel. De vergaderruimte, een paar seconden geleden nog koel en fris, was opeens warm en benauwd. De rechercheur zag haar reactie en lachte spottend.” Jennifer Hillier

    Kort voor de vrijlating van Geo, worden er opnieuw moorden gepleegd, die lijken op de manier waarop Angela om het leven is gebracht. Toeval? Of heeft de moordenaar gewacht tot Geo weer op vrije voeten is?

    Zie mij van Jennifer Hillier is een boeiende thriller, waarin ook het hoofdpersonage een duister randje met zich meedraagt.

    Al vanaf het begin van het boek is duidelijk dat Geo meer weet van de verdwijning van, en moord op, Angela. Je zou kunnen denken dat daarmee de angel uit het verhaal is gehaald, maar dat is zeker niet het geval. Door het verhaal heen, en via wisselingen tussen heden en verleden, leer je steeds meer over wat er is gebeurd. Hierdoor behoudt het boek een verwachtingsvolle spanning.

    Jennifer Hillier vertelt het verhaal zowel vanuit Geo als vanuit Kaiser, die in het heden als rechercheur op de zaak zit. Dat Geo en Kaiser in het verleden beste vrienden waren, geeft een bijzondere, soms wat gespannen, dynamiek aan hun interacties. Geo is een gelaagd personage, waarvan niet meteen duidelijk is hoe ze echt in elkaar steekt. Wat ik erg leuk vind, is dat je er het grootste deel van het boek over doet om daar meer duidelijkheid over te krijgen.

    Zie mij is niet de eerste thriller van Jennifer Hillier, maar wel de eerste die in het Nederlands is verschenen. Na het lezen van Zie mij kan ik alleen maar hopen dat het in ieder geval niet de laatste zal zijn. Meer Nederlandstalige boeken van haar hand zijn, wat mij betreft, van harte welkom. Zie mij geef ik 4 sterren.

    Deze recensie schreef ik voor, en is terug te vinden op, de blog In de Boekenkast: https://indeboekenkast.com.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Acceptabel, maar ook enigszins onbevredigend

    De Canadese schrijfster Jennifer Hillier is nog onbekend in Nederland, maar toch heeft ze al een aantal thrillers op haar naam staan. Misschien dat aan haar onbekendheid nu een eind gaat komen, want in juni 2020 verscheen Zie mij, haar eerste boek dat door Els van Son in het Nederlands vertaald is en waarvoor ze een jaar eerder de ITW-prijs voor de beste thriller gewonnen heeft. Ze debuteerde echter al in 2011 met Creep, het eerste deel van een serie met Sheila Tao. Ze is tevens columnist bij The Thrill Begins, een online platform voor beginnende thrillerauteurs.

    Veertien jaar na haar verdwijning worden de lichamelijke resten van de toen zestienjarige Angela Wong gevonden. Ze was het eerste slachtoffer van de latere seriemoordenaar Calvin James. Zowel hij als zijn toenmalige vriendin Geo worden voor de moord berecht. Geo wordt vijf jaar later vrijgelaten, maar vlak daarvoor vindt de politie een aantal lichamen, waarvan één op dezelfde wijze is omgebracht als Angela. Het heeft er alle schijn van dat de moordenaar het op Geo gemunt heeft. Heeft ze destijds wel de waarheid verteld en wordt er nu wraak op haar genomen?

    Een artikel over de vrouw van een seriemoordenaar die uit de gevangenis werd ontslagen en haar leven opnieuw uitvond, vormde voor Hillier de inspiratie voor Zie mij. Dit, en de Pacific Northwest, een regio in het noordwesten van Noord-Amerika, zijn de enige elementen in het boek die aan de werkelijkheid ontleend zijn. De rest is fictie. Afgezien daarvan geeft een deel van het verhaal wel een beeld van hoe het er in een vrouwengevangenis aan toe kan gaan. Dat ligt, ondanks dat er ook het een en ander aan haar fantasie ontsproten is, voor een groot deel aan de research die de auteur hiernaar gedaan heeft. Hoe Geo de gevangenis ervaren heeft, komt daardoor behoorlijk realistisch over.

    Het verhaal begint met een summiere weergave van het proces tegen Geo en deze start is zonder meer aardig en zorgt er eveneens voor dat de lezer meteen al een aantal vragen heeft. Deze vragen worden gedurende de plot steeds meer beantwoord en komt er ook duidelijkheid van zich tijdens Geo’s tienerjaren precies heeft afgespeeld. Hillier doet dit door verhalenderwijs veelvuldig gebruik te maken van flashbacks, die vervolgens tot gevolg hebben dat het mysterie van destijds stukje voor stukje verhelderd wordt en de lezer uiteindelijk te weten komt wat er daadwerkelijk gebeurd is. Hierdoor ontstaat er een lichte spanningsboog, want je wordt immers wel nieuwsgierig gemaakt.

    De personages die ertoe doen en het verhaal maken, en dat zijn er niet zo heel erg veel, zijn redelijk goed uitgewerkt. De lezer krijgt ruim voldoende over ze te weten om zich een goed beeld over hen te kunnen vormen. Dan merk je ook dat ieder van hen, dus Geo, Angela en Calvin, zijn duistere kant heeft. Wellicht dat dat er de reden van is dat hun achtergrond in zekere zin wel boeiend is. Dat geldt in principe ook wel voor het verhaal zelf, vooral omdat het je van begin tot eind immers wel bezighoudt. Desondanks bevat het ook wel een aantal licht voorspelbare situaties, waaronder één in de ontknoping. Die zijn echter dusdanig dat het geen enkele invloed heeft op de beleving ervan.

    Hoewel het verhaal een afgerond geheel is, blijft de lezer na afloop nog wel met een aantal onduidelijkheden zitten. Hillier komt aan het eind van de plot namelijk met enkele kleine wendingen waarop geen antwoord gegeven wordt en ofschoon Zie mij een alleszins acceptabel Nederlandstalig debuut is, laat dit wel een onbevredigend gevoel achter.

    (Dit boek heb ik eerder voor Hebban gerecenseerd.)

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Vakantieboek

    Het boek 'Zie mij' is zeker een page turner en belooft ook de nodige spanning en verknipte personages. Vooral de personages maken dit boek, want bijna allemaal zijn ze beschadigd, niet sympathiek en vooral erg duister. Een band opbouwen of sympathie krijgen voor een persoon zit er dan ook niet in maar dat is in dit geval een pluspunt. Gaande weg het boek krijg je wel meer een inkijkje in de karakters en groeien ze in het verhaal.
    Dat het verhaal begint met het heden en terugblikt naar het verleden, om daar de oplossing te vinden, is goed gedaan. Verschillende plotwendingen proberen de lezer steeds op een verkeerd been te zetten maar toch zit er een bekend schrijverspatroon in en daardoor zal de doorgewinterde thrillerlezer voorbij de helft door hebben wie de dader nu echt is. Het wordt daardoor minder spannend en lees je het op de automatische piloot uit. Toch zullen er genoeg lezers niet zo doorgewinterd zijn en er deze zomer een heerlijk spannend vakantieboek aan hebben.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Meeslepend
    • prettige "voorleesstem"
    • Boeiende personages
    • boeiende verhaallijnen
    • Spannend
    • prikkelend
    • afwisselend
    • origineel
    • Verrassend
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Geschreven bij Zie mij

    Ik heb dit boek praktisch in 1 x uitgelezen. Vanaf het begin tot het einde is het meeslepend, boeiend en kun je alleen nog maar nieuwsgierig zijn naar het verdere verloop. Hoe verder je in het verhaal komt, hoe meer je te weten komt over wat er precies gebeurd is, door wie en waarom en hoewel de gebeurtenissen achteraf gezien soms best voorspelbaar zijn werd ik toch steeds verrast en geprikkeld om verder te lezen. Boeiende personages, boeiende verhaallijnen en een boeiende schrijfstijl waardoor ik helemaal in het verhaal zat en toch ook wel empathie voelde met de 2 slechte personages. Eva Damen heeft het verhaal goed overgebracht met haar stem en manier voor "voorlezen".

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
12 99
Uiterlijk 30 mei in huis
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door Boekenkraam.nl
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Wettelijke garantie via Boekenkraam.nl

Vaak samen gekocht

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen