Alle verhalen van Olivier B. Bommel en Tom Poes 18 - Allemaal holklap

alle verhalen van Olivier B. Bommel en Tom poes

Uitgever: De Bezige Bij

Auteur: Marten Toonder
  • Nederlands
  • 1e druk
  • 9789023498636
  • september 2016
  • Hardcover
  • 240 pagina's
Alle productspecificaties

Marten Toonder

Marten Toonder (1912-2005) maakte voor het eerst kennis met stripverhalen op zijn zesde jaar, toen zijn vader, gezagvoerder ter koopvaardij, enkele Amerikaanse kranten meebracht. Na het behalen van zijn eindexamen in 1931 reisde Toonder per boot naar Zuid-Amerika. In Buenos Aires leerde hij het werk van de tekenaar Dante Quinterno kennen. Deze vroegere medewerker van Walt Disney gaf een schriftelijke tekencursus uit; van hem leerde Toonder de grondslagen van de tekenfilm- en stripanatomie, waarna hij besloot striptekenaar te worden.

Terug in Nederland trad Toonder als illustrator in dienst bij drukkerij/uitgeverij in Leiden. Na verscheidene pogingen strips te maken voor kranten, kwam in 1941 zijn eerste kans toen hij gevraagd werd een dagelijkse strip te leveren aan De Telegraaf. De toenmalige redacteur wilde onderschriften bij de tekeningen (in plaats van balloons, die leesluiheid in de hand zouden werken) en Toonder verzorgde illustraties en teksten voor zijn nieuwe strip, Tom Poes. Toonder stopte in 1944 maar zette het verhaal voort in de Volkskrant en later NRC Handelsblad. Tot 1986 bleef hij nieuwe afleveringen maken: een totaal van 177 verhalen, die 11.768 dagafleveringen bestreken. De strip werd daarmee een van de langstlopende strips van de hand van één en dezelfde auteur.

Het succes van Tom Poes leidde tot verscheidene andere producties zoals toneelstukken, balletten, composities, films en een grote variëteit aan commerciële artikelen. Om deze te kunnen verwezenlijken zette Toonder de studio voort, die hij in de oorlog had opgericht. In de naoorlogse jaren groeide die uit tot een van Europa's grootste tekenstudio's. Zakelijke activiteiten dreigden zijn creatieve werk steeds meer te verdringen, zodat hij in 1965 besloot om naar Ierland te verhuizen om zich daar aan zijn strip te wijden. Naast Tom Poes ontwierp hij ook andere strips, schreef hij gedichten, autobiografieën en maakte hij illustraties voor diverse doeleinden. Ook produceerde hij korte, vrije films in verschillende technieken.

Samenvatting

'Wil men tot diepere gedachten geraken, dan beveel ik lezing van deze bundel van harte aan. Mij heeft de inhoud recht in het hart gegrepen. Wel wordt de held van dit verhaal door zulk een stortvloed aan onrecht overspoeld, dat de lezer stevig in zijn schoenen moet staan om niet innerlijk verpletterd te worden. Als heer trof mij vooral het lijden van een poëet in zijn strijd met een grove krachtfiguur om de gunst van een edele dame! En hoewel mijn leeftijd mij diep gezonken levenswijsheid bracht, galmde na lezing knagend de vraag: moet een heer altijd de waarheid zeggen, of is het soms beter deze met de mantel der liefde te verbloemen?' - zo meent de heer O.B.B. te R.

Recensie(s)

Dit achttiende deel van 'Alle verhalen van Olivier B. Bommel en Tom Poes' bevat vier verhalen die voor het eerst als krantenstrip verschenen in NRC Handelsblad in 1954 en 1955. Het maakt deel uit van een zestigdelige reeks die in tien jaar zal verschijnen en die alle 177 verhalen over het befaamde tweetal zal bevatten. De verhalen worden in chronologische volgorde opgenomen; alle verhalen zijn voorzien van een korte inleiding door de Stichting Het Toonder Auteursrecht en van bibliografische informatie. De tekeningen zijn gedigitaliseerd en waar nodig gerestaureerd; de teksten zijn ontdaan van fouten en inconsequenties. De basis hiervoor vormt de laatste door Toonder gecorrigeerde versie, zoals verschenen in de veertigdelige 'Heer Bommel : volledige werken : de dagbladpublicaties' (1990-2002)*, de zogenoemde 'hereneditie'. De uitvoering is gelijk aan de in 2006-2007 verschenen achtdelige 'Avonturen van Tom Poes': gebonden in (blauwe) halflinnen band in oblong formaat. De fantasie, het inventieve taalgebruik van Toonder (1912-2005) en zijn tekeningen, die de standaard vormden voor een hele generatie Nederlandse stripauteurs, maken dit tot een tijdloze, klassieke strip, die ook een nieuwe generatie lezers zal boeien.

Redactie

Lees de eerste pagina's

4.8
van de 5
5 reviews
0
0
0
1
4
12
  • Fantasierijk
    3
  • Grappig
    2
  • Meeslepend verhaal
    2
  • Goede verhaallijn
    2
  • Goede kwaliteit
    2
  • Spannend
    1
0
Toon meer punten Toon alleen de eerste 3 punten
  • Gaaf woordgebruik
    • Spannend
    • Grappig
    • Fantasierijk
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    • tijdloze meesterlijke karakterschets
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Heerlijk tijdverdrijf, voor zover tijd verdreven moet worden, met uw welnemen....

    Vond je dit een nuttige review?
    1 0 Ongepaste review?
  • Fantastisch boek
    • Grappig
    • Fantasierijk
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Voor de liefhebbers van Heer Bommel en Tom Poes is dit boek een must. Ik heb alle bekende witte pockets van de bezige bij, en maar 1 van de 4 verhalen staat daarin, de andere 3 waren volkomen nieuw voor me. Het boek is mooi uitgevoerd met een harde kaft en de prijs is erg netjes.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Zeer goed
    • Goede kwaliteit

    Het is een prima boek met leuke verhalen maar je moet er wel van houden.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Zeer goed
    • Goede kwaliteit

    Wat ik goed vind aan dit artikel: goede kwaliteit.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Als je begrijpt wat ik bedoel
    • Fantasierijk

    Een genot om weer te lezen. Terug in mijn kindertijd.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Hardcover
Verschijningsdatum
september 2016
Druk
1e druk
Afmetingen
23,1 x 15,1 x 2,6 cm
Aantal pagina's
240 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Met illustraties

Betrokkenen

Auteur
Marten Toonder
Uitgever
De Bezige Bij

EAN

EAN
9789023498636

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee
Subtitel
alle verhalen van Olivier B. Bommel en Tom poes
Thema Subject Code
XAK

Je vindt dit artikel in

Categorieën
Serie
Alle Verhalen Van Olivier B. Bommel En Tom Poes
Uitvoering
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken
Verschijningsvorm
Hardcover
12, 50
Op voorraad
Nu besteld, zaterdag in huis Tooltip

+ bezorgopties

Verkoop door bol.com
  • Gratis verzending vanaf 20 euro
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Andere verkopers (2)
Snelste levering
Op voorraad. Nu besteld, maandag in huis
Snelste levering

Vragen en antwoorden (0)