Bu Çağa Rapor
Auteur: Nureddin Yildiz
  • Turkstalig
  • Paperback
  • 9786055271480
  • 184 pagina's
Alle productspecificaties

Samenvatting

On dört asırdan beri insanlık bu ümmetin önderliğinde insanlığın hazzını yaşarken içinde bulunduğumuz bu yüzyılda ne yazık ki derinlik açısı büyüyen olaylar karşısında mümin insanların kalp dünyalarında oluşan yaraların kanaması git gide artarak devam etmektedir.
Gelen her gün yeni bir sorun yumağı ile gelmektedir. Dinimizin umudumuz olması gerekirken sorun nedenimiz olabileceği evhamı insanları kuşatmıştır. Bu da insanların iman ettikleri Kur'an ve sünnetin etrafında bilinçli-bilinçsiz tereddütler oluşturmasına sebep olmaktadır.
Bütün zamanlar ve mekânlar Allah'ındır. Onun otoritesinin cari olmadığı bir zaman ve mekândan söz edilemez. Bu zamanı ve bu zamandaki gelişmeleri yaratan Allah'tır. Dini olan İslam'ı ve o dinin kitabı Kur'an'ı bu zamana ve zamanın nesline yetecek şekilde gönderen de odur.
Sorunlar ve sıkıntılar ne olursa olsun bu zamanda dinimizi ve dinimizin kaynaklarını bize yeter görmemiz mümin olmamızın zorunlu şartıdır. Her ne kadar insanlar bunun aksi bir iddiada bulunmuyorlarsa da zihin dünyamızdaki bulanıklıklar iyi okunduğunda böyle bir durum işlenebilmektedir.
Zamanı ve şartları okuyabilmeyi, mümince yorumlayabilmeyi, abdest ve namaz gibi öğretmeyi 'din eğitimi' olarak görmemiz gerekmektedir. Dinimizi bütün zamanların ve bütün mekânların dini olarak bilmemizin sonucudur bu.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Turkstalig
Bindwijze
Paperback
Aantal pagina's
184 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Nureddin Yildiz

Vertaling

Originele Titel
ja

EAN

EAN
9786055271480

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee

Je vindt dit artikel in

Categorieën
Taal
Turks
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Snelle bezorgopties
Gratis verzending
Nog geen reviews
Bindwijze: Paperback
10 33
Uiterlijk 12 mei in huis Tooltip
Verkoop door Berceste 9.6
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door Berceste
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Wettelijke garantie via Berceste