De rode dageraad
Afbeelding 1 van 2
  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789022577059
  • Druk: 1
  • januari 2018
  • 384 pagina's
Alle productspecificaties

Simon Sebag Montefiore

Simon Sebag Montefiore is historicus, journalist en gevierd bestsellerauteur van onder andere Jeruzalem, Stalin: De jeugdjaren en Stalin: Het hof van de rode tsaar, waarvoor hij de History Book of the Year won. Zijn boeken worden in maar liefst 48 landen vertaald.

Samenvatting

Meesterlijk geschreven roman van de hand van een gelauwerd historicus, voor de lezers van Sebastian Faulks en Hilary Mantel

De geschiedenis komt tot leven in het schitterende drieluik Sashenka, Een koude winternacht en nu De rode dageraad

De zwarte aarde dampte al, terwijl de zon nog maar net was opgekomen. De mannen klommen op hun paarden en reden over de steppe, in de richting van de vuurrode horizon.

Benya Golden is gevangengezet in de goelag voor een misdaad die hij niet heeft begaan. Hij sluit zich aan bij een strafbataljon, opgebouwd uit kozakken en veroordeelden, om te helpen de nazi’s te bevechten. Benya tekent bij de Russische cavalerie, en op een hete dag in juli 1942 wordt hij achter de vijandelijke linies gedropt. Maar wie kan hij vertrouwen in deze hel, deze haast onmenselijke periode in de geschiedenis?

De rode dageraad is het magistrale verhaal van een gewone man, Benya, zijn strijd op de steppes van Zuid-Rusland en zijn intense liefde voor een Italiaanse verpleegster. Daarnaast biedt het een ongekende inkijk in de plannen van Stalin zelf in het Kremlin, en de romance tussen zijn dochter en een journalist aan het oostfront. De personages worden op meesterlijke wijze vervlochten met de geschiedenis en vormen zo een prachtig meeslepend boek over passie, moed en overlevingsdrang.


De pers over de boeken van Simon Sebag Montefiore

'Montefiore heeft veel kennis van zaken. En hij slaagt er meesterlijk in de spanning over het lot van zijn heldin tot bijna de laatste pagina te bewaren. Het romandebuut van Montefiore is zonder meer geslaagd... Een aangrijpende kennismaking met een wereld vol willekeur, angst en moed.’ NRC Handelsblad

‘Meesterlijk… Hoe Montefiore een totaal paranoïde samenleving creëert, waarin niemand elkaar nog kan vertrouwen, hoe zijn spionnen alles over iedereen te weten komen en hoe hij genadeloos afrekent met zogenaamde tegenstanders, zonder oog voor de verwoestende gevolgen. Een verslavende historische roman.’ Metro

‘Een hartverscheurend verhaal vol passie en verraad.’HP/De Tijd

‘Méér dan een briljant verteld verhaal dat meesleurt, het is ook een belangrijk boek.’ Elsbeth Etty in NRC Handelsblad

‘Leest als een spannende roman […] Gefascineerd uitgelezen.’ Arie Storm in TROS Nieuwsshow

‘Gaan zitten, lezen en heel, heel erg genieten.’ Libelle


Lees de eerste pagina's

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
Druk
1
Verschijningsdatum
januari 2018
Afmetingen
Afmeting: 23 x 15 x 3,5 cm
Aantal pagina's
384 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Simon Sebag Montefiore
Uitgever
Boekerij

Vertaling

Vertaald door
Merel Leene Merel Leene
Originele Titel
Red Sky At Dawn

EAN

EAN
9789022577059

Overige kenmerken

Extra groot lettertype
Nee
Gewicht
616 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
150 mm
Verpakking hoogte
35 mm
Verpakking lengte
230 mm

Je vindt dit artikel in

Categorieën
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Periode
Tweede Wereldoorlog
Nieuw of tweedehands
Tweedehands
Select-bezorgopties
Vandaag Bezorgd, Vandaag Ophalen, Avondbezorging, Zondagbezorging, Gratis verzending
4,2
van de 5
6 reviews
0
0
2
1
3
  • Oorlog op de Russische steppen

    Het zal je maar overkomen. Je bent een getalenteerd historicus met meerdere bestsellers op je naam, maar het grote publiek kent je als ‘de man van’. Dat is het lot van Simon Sebag Montefiore, echtgenoot van Santa Montefiore, de vrouw die met haar feelgoodromans hoge toppen scheert. De mannelijke Montefiore heeft de moderne geschiedenis van Rusland als specialiteit, getuige daarvan zijn succesvolle biografieën over Stalin. Ook in zijn romantrilogie, waarvan De rode dageraad het afsluitende deel is, komt zijn liefde voor Rusland tot uiting. Eerder verschenen Sashenka en Een koude winternacht (eerder uitgegeven als Serafima). Alle boeken zijn los van elkaar te lezen.

    Het woord vooraf bevat onmisbare informatie, het zorgt ervoor dat de lezer het verhaal meteen historisch kan kaderen. Er wordt verwezen naar juni 1941, het moment van Hitlers Operatie Barbarossa. Hitler valt de door Stalin geregeerde Sovjet-Unie binnen, de Russen worden volkomen verrast, maar weten de Duitsers terug te drijven. Toen de Russen in 1942 een nieuwe aanval op Moskou verwachtten, kwam Hitler echter met een offensief dwars door de Oekraïne, over de uitgestrekte grasvlakten van het zuiden van Rusland, met als uiteindelijke doel de Kaukasus. De nazi’s werden hierbij geholpen door een Italiaans leger, gestuurd door Mussolini.

    Het is tegen deze achtergrond dat we het hoofdpersonage Benja volgen. De rode dageraad vertelt over tien dagen uit het leven van deze Joodse schrijver. We krijgen, dankzij een proloog en zeldzame flashbacks, te horen hoe Benja in deze oorlog verzeild is geraakt. Hij werd (onterecht) schuldig bevonden aan samenzwering tot moord op Stalin, maar zag zijn terechtstelling omgezet in tien jaar goelag. Hij krijgt de kans mee te vechten in de oorlog tegen de nazi’s en zo zijn vrijheid af te kopen.

    Wat volgt, is een gedetailleerd verslag van gevechten, vijandelijke linies, bondgenoten en vijanden. Er worden tientallen personages opgevoerd, waarvan de meeste echter oppervlakkige deelnemers aan het verhaal blijven. Er is te weinig emotie, je slaagt er als lezer niet in om mee te leven met Benja en de anderen. In de eerste helft van het boek is te merken dat Montefiore vooral als geschiedschrijver zijn strepen verdiende. Te veel beschrijvingen, niets weet de lezer echt te raken, die staat buiten de gebeurtenissen in plaats van er deel van uit te maken.

    Uiteindelijk krijgt het verhaal wel de nodige peper: verraders en complotten op de Russische steppen zorgen daarvoor. Niet alles is kommer en kwel, een belangrijke rol is weggelegd voor de twee vrouwen die voor de menselijke kant van het verhaal zorgen. Allereerst is daar Svetlana, de dochter van Stalin. Zij wordt als 16-jarige verliefd op een veertiger en is zielsgelukkig tot papa Stalin achter de affaire komt. Daarnaast is er Fabiana, de Italiaanse weduwe die op een bepaald moment de verpleegster van Benja wordt en zijn hart weet te veroveren.

    De rode dageraad is een goed verhaal dat in het begin drama en emotie mist. Een verhaal dat daarna echter weet te overtuigen en een geslaagde inkijk geeft in het leven van mensen in tijden van oorlog. Een verrassende epiloog breit een einde aan dit boek en daarmee ook aan de ‘Moskoutrilogie’. Opvallend is dat de drie boeken niet door dezelfde vertaler onder handen genomen zijn. Na Mireille Vroege en Richard Kruis ging dit keer Merel Leene aan de slag. Zij zorgde voor een verzorgde, Nederlandse versie van Red sky at noon.

    De rode dageraad is, zoals auteur Montefiore het zelf zegt, een roman over liefde, overlevingsdrang, moed, leven en dood op een ongelooflijk verschrikkelijk moment in de geschiedenis van de mensheid.

    * Deze recensie verscheen eerder op hebban.nl

  • hartverscheurend verhaal
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    • soms wat ongeloofwaardig

    Bij het zien van de ruiter op zijn paard die rustig door een weiland loopt op de cover en de titel, verwacht je niet dat er een heftig verhaal achter zit. Je verwacht eerder het tegendeel, maar schijn bedriegt.

    In het woord vooraf en in de noot van de auteur kom je meer te weten over de operatie Barbarossa. Je leest welke stukken op waarheid berusten en welke stukken fictie zijn, welke personages echt bestaan hebben en wie fictie zijn. Ook vertelt de auteur hoe hij het boek heeft geschreven, waar hij de ideeën vandaan haalde.

    De personen, dieren en omgeving worden kort, maar krachtig omschreven, soms zelfs haast poëtisch.

    Tijdens het lezen van de proloog word je nieuwsgierig naar het verhaal, naar het verleden van Benja, je wilt weten wie hij echt is en als je het boek uit hebt, heb je hem in je hart gesloten. Je wordt meegesleurd in een hartverscheurend verhaal vol emoties, ongeloof, liefde, overleven en onwerkelijkheden. Je leest hoe het is om continu te leven in angst, de verschrikkingen van de oorlog, onmogelijke keuzes die gemaakt moeten worden zoals bijvoorbeeld om iemand te vermoorden omdat hij jou anders vermoord, waarom sommigen overlopen, wie je wel en wie je niet kan vertrouwen, waar de normen en waarden totaal anders zijn dan in tijden dat het geen oorlog is.

    Het verhaal kent vele onverwachte wendingen die je niet ziet aankomen, je wordt geregeld op het verkeerde been gezet. Soms is het verhaal wat ongeloofwaardig en dan met name zo vaak als Benja van de dood is gered en ook het slot verhaal van Fabiana & Ippito komt wat ongeloofwaardig over, maar dat is niet storend.

    Ondanks dat het een hartverscheurend verhaal is, moet je toch af en toe lachen zoals bijvoorbeeld bij een stukje waar iemand is overleden en dat Benja aan de beroemde stop-zin 'Ik zeg het maar' van de overledene moet denken.

    Ook kom je erachter hoe het is om de dochter van Stalin te zijn, wat de voor- en nadelen zijn. Hoe het meisje snakt naar de liefde van haar vader, naar vertier, haar eerste echte liefde en wat Stalin daarvan vindt. Hoe ze reageert als ze de waarheid over het overlijden van haar moeder hoort.

    Kortom; dit is een hartverscheurende roman over de Tweede Wereldoorlog, Het is raadzaam om dit boek niet vlak voor het slapen gaan en tijdens het eten te lezen, zeker niet als je niet beschikt over een stalen maag. Dit in verband met de vele bloederige stukjes.

  • Mooi en aangrijpend verhaald deel van de Russische geschiedenis!
    • Meeslepend!

    Geschreven bij De rode dageraad

    Mooi laatste deel van de Sashenka-trilogie! Ik vond deze en deel 1 Sashenka de mooiste boeken, deel 2 ging wel. Kan ze iedereen met een beetje interesse in de (Europese) geschiedenis aanraden. Je leert er veel van maar verliest je tegelijk in het fictieve verhaal van de hoofdpersonen (hoewel gebaseerd op waargebeurde feiten). Jammer dat ik ze uit heb :)

  • Leven en liefde in Rusland
    • Spannend
    • ik vind het een talentvolle schrijver!

    Het verhaal geeft goed weer hoe in Rusland
    Een streng regime heerst(e).
    Alles is heel realistisch verteld en laat indruk achter!

  • Als geschiedenis roman goed geschreven, maar gruwelijke werkelijkheid
    • Goede kwaliteit
    • prijzig

    Geschreven bij De rode dageraad

    Dat de schrijver zich zeer diepgaand in het onderwerp: WW2 aan het Russische front “ heeft verdiept. Ikzelf vind de details te gruwelijk en heb het boek daardoor niet uitgelezen.

  • Vriendschap en bedrog in Russische oorlog op prachtige manier verteld.
    • Goede kwaliteit

    indrukwekkend verhaal

17 99
Op voorraad
Select
Voor 23:59 besteld, morgen in huis Tooltip
Verkoop door Librituris 8.8
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Gratis verzending door bol.com vanaf 20 euro
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Wettelijke garantie via Librituris

Bezorgopties

  • Vandaag nog in huis (bestel doordeweeks voor 13:30, bezorging tussen 18:00 en 22:00)
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis
  • Ook zondag in huis (bestel voor za 23:59)
  • Vandaag nog bij afhaalpunt (bestel voor 12:00, ophalen vanaf 17:00)
Bekijk alle bezorgopties

Vaak samen gekocht