De wensdagen

een jeugd in de Jordaan

  • Nederlands
  • 1e druk
  • 9789024570638
  • april 2016
  • 448 pagina's
Alle productspecificaties

Patricia Wessels

Patricia F. Wessels (1966) is journalist, moeder van twee dochters en geboren en getogen in de Amsterdamse Jordaan. De wensdagen is haar debuut. Het is het autobiografische verhaal van haar hippiejeugd. Tegenwoordig woont Wessels in Schoorl. Op bol.com vind je alle boeken van Patricia Wessels, waaronder het nieuwste boek van Patricia Wessels.

Samenvatting

De wensdagen van Patricia F. Wessels is het autobiografische verhaal van haar hippiejeugd. Dit prachtige familieportret is een aanrader voor liefhebbers van Judith Koelemeijer en Geert Mak.

Patricia Wessels groeide op in de volkse Jordaan, in het Amsterdam van de jaren 70. In die tijd zijn haar ouders hippies. Het leven van Patricia en haar broertje Lukas zit vol avontuur, maar ook vol onzekerheden en onveiligheid. Na de scheiding van haar ouders blijkt Patricia's moeder zeer creatief in het leven in armoede. Haar vader komt elke twee jaar een paar maanden 'thuis' en speelt zijn rol als vader en held dan met verve. De illusie van een gezin wordt met zorg in stand gehouden.
Wanneer er weer rust en regelmaat komt als haar moeder een nieuwe liefde vindt, vraagt Patricia zich echter af waar haar loyaliteit ligt.

'Beeldend geschreven, hilarisch en ontroerend portret van een hippiejeugd.' Judith Koelemeijer

'De Jordaan. Amsterdam, de wilde jaren zeventig. De ogen van een kind. Ja, zo was het!' Geert Mak

Patricia F. Wessels (1966) is journalist, moeder van twee dochters en geboren en getogen in de Amsterdamse Jordaan. De wensdagen is haar debuut. Het is het autobiografische verhaal van haar hippiejeugd. Tegenwoordig woont Wessels in Schoorl.

Recensie(s)

Journaliste Patricia Wessels (1966) groeide op in de Jordaan, de Amsterdamse volkswijk met karakteristieke huisjes en kleine straatjes. Als kind, in de jaren zeventig, zag ze hoe de buurt veranderde. Van huisvrouwen die de hele dag uit het raam hingen om alles en iedereen in de gaten te houden naar een deel van de stad waar veel studenten woonden. Vervolgens kwam de verkrotting en daarna werd het een plek waar yuppen graag woonden. Wessels is een kind van hippieouders. Zij schrijft daar met veel gevoel voor decor over. Het boek is zo aantrekkelijk vanwege de naturel geformuleerde dialogen. Dat levert ontroerende situaties op, vooral wanneer haar ouders aan haar en haar broertje uitleggen waarom ze gaan scheiden. De wereld van de hippies, de oude Jordaan en hun wijze van samenleven wordt een heel boek lang door de ogen van een klein meisje beschreven.

Hans Renders

Lees de eerste pagina's

4.1
van de 5
12 reviews
2
1
0
0
9
17
  • Meeslepend verhaal
    6
  • Grappig
    4
  • Goede verhaallijn
    4
  • Spannend
    1
  • levendig
    1
  • echt gebeurd
    1
5
  • langdradig
    1
  • Voorspelbaar
    1
  • Saai
    1
  • Geen diepgang
    1
  • gebabbel
    1
Toon meer punten Toon alleen de eerste 3 punten
  • 'De wensdagen' humoristich, ontroerend, schrijnend, kwetsbaar.

    Als Patricia 6 jaar is vertrekt haar vader naar Indonesië om arme kinderen te helpen, laat zijn gescheiden vrouw met 2 kinderen in armoede achter in een vijandige Jordaan van de jaren 60. Patricia en haar broertje genieten een vrije opvoeding, trekken er veel op uit en beleven allerlei avonturen.
    Een zeer verdrietige moeder blijft lang doen voorkomen dat het gescheiden gezin weer herenigd zal worden.
    Uiteindelijk ontmoet moeder een nieuwe liefde, voor Patricia onverteerbaar.

    Vond je dit een nuttige review?
    3 0 Ongepaste review?
  • Een aanrader!
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Ik vind het een prachtig boek, mooie realistische beschrijving van de hippie tijd in de jaren 70.Voor de mensen die in de jaren rond de 18- 20 waren, een feest van herkenning, ware het niet dat het in de stad allemaal gebeurde, op het platteland was het vast niet zo extreem. Maar elke bladzijde van dit boek is een feestje, ik wacht met spanning op het tweede exemplaar, daar dit het debuut was van de schrijfster, het smaakt naar meer! Leest ook lekker vlot weg,en geeft een heel mooi beeld van de Jordaan in de seventy's . Ook de emotionele achtbaan waarin de twee kinderen opgroeien, is heel mooi beschreven, ze hunkeren naar wat hun ouders zouden noemen " burgerlijkheid"

    Vond je dit een nuttige review?
    6 0 Ongepaste review?
  • Een kindertijd in de jordaan
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Je blijft dit boek lezen, het verhaal is boeiend en houdt je in de greep. Het is een prachtig portret van een hippie leven in de stad vanuit kinderogen, maar ook een 'coming of age' verhaal waarin de hoofdpersoon de onschuld van haar kindertijd verliest en haar eigen plaats in de wereld moet bepalen.

    Vond je dit een nuttige review?
    7 1 Ongepaste review?
  • Langdradig
    • langdradig

    In De wensdagen volgen we Patricia van haar zesde tot ongeveer haar dertiende. Ze woont met haar moeder en broertje Lukas in hartje Jordaan. Patricia en Lukas zijn anders dan andere kinderen, omdat ze hippie ouders hebben. Ze leven daardoor vrijer dan de kinderen uit hun buurt. Hun vader woont in Indonesië, terwijl hun moeder het in Nederland alleen moet zien te rooien. Ondanks dat vader heel af en toe naar huis komt, blijft moeder hem trouw. De grootste wens van Patricia is dan ook dat haar vader voor altijd bij hen blijft en niet meer teruggaat. Maar dat is nou net een wens die ze niet aan haar vader kan vragen.

    Het verhaal kabbelt gedurende het hele boek een beetje voort. Als lezer heb je wel snel door dat Patricia niet in een normale gezinssituatie opgroeit. Doordat haar moeder het moeilijk heeft met de afwezigheid van haar grote liefde, staan Patricia en haar broertje er vaak alleen voor als hun moeder weer eens dagenlang in bed ligt. Uiteindelijk komt vader voorgoed terug naar Nederland, maar betekent dat ook eind goed al goed?

    Het is een behoorlijk dik boek wat bij tijd en wijle langdradig is. Het verhaal had naar mijn idee sneller verteld kunnen worden.

    Er gebeurd vrij weinig in het boek, pas vanaf het moment dat vader terugkeert, begint er wat vaart in het verhaal te komen. Dat komt denk ik ook doordat
    Patricia ouder wordt en je als lezer merkt dat ze zich aan het ontwikkelen is. Niet alleen fysiek, ook emotioneel.

    Als de auteur haar verhaal in minder dan de huidige 448 pagina's had verteld (en dat moet lukken aangezien er niet veel gebeurd in de zeven jaar dat je als lezer Patricia volgt), was het boek voor mij 3 sterren waard geweest. Want ondanks dat het verhaal voortkabbelt, is het geen straf om dit autobiografische verhaal te lezen. Alleen jammer dat het zo dik is.

    Vond je dit een nuttige review?
    1 0 Ongepaste review?
  • Prachtig
    • Meeslepend verhaal

    Een mooi boek over een niet alledaags gezin, vaak ontroerend.
    Ook veel over de Jordaan in de jaren 70
    Een aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    1 0 Ongepaste review?
  • Meeslepend
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • levendig
    • echt gebeurd
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Ik lees elke zomervakantie slechts één boek. Dit keer, op aanraden van mijn vrouw, De Wensdagen gelezen. Geen moment spijt van gehad. Het leest als een trein, je voelt erg mee met de hoofdpersoon / hoofdpersonen en ik herkende ook nog van alles uit die tijd (ik ben van 1957). Ik zou wel graag een vervolg willen lezen over de jaren erna van de auteur, maar heb gelezen dat ze aan een ander soort vervolg bezig is.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Gezemel
    • Voorspelbaar
    • Saai
    • Geen diepgang
    • gebabbel
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Eindeloos geleuter over vreemde hippie-eenden in de Jordaan-bijt. Beschrijft een quasi-romantische , "vrije" opvoeding, volkomen contrair aan het wezen van de Jordanees. Assimilatie met de woonomgeving wordt nauwelijks gezocht en dus ook niet beschreven. Meer een feuilleton voor een damesblad.

    Vond je dit een nuttige review?
    1 1 Ongepaste review?
  • Geweldig boek!!!
    • Spannend
    • Grappig
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Het is een prachtig boek. Het leest makkelijk en zit vol humor en ( haast verborgen) tragiek. Onbegrijpelijk dat dit een debuut is. Patricia: veel meer schrijven hoor! Je doet t fantastisch!!!

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Jammer van mijn geld;weggegooid
    • Saai
    • gezeur
    • langdradig
    • gewild interessant
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Geschreven bij De wensdagen

    Wat een egotripperig langdradig gezeur en gezemel.Helaas herken ik er ook nog dingen uit. Maar het is meer een erg beroerd "teken des tijds" volgens mij.
    Moet talloze kinderen vreselijk ongelukkig hebben gemaakt!
    Héél jammer van mijn geld.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Prachtig boek
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    • boeiend

    Bijzonder boek over tijdsbeeld en aparte jeugd. Prachtige dialogen. Leest als een trein.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • de wensdagen
    • ontroerend
    • Verrassend

    het is een prachtig en boeiend boek. Knap geschreven vanuit het kind dat zij was.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Zeer goed

    Fatastisch en leuk beschreven!0

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Verschijningsdatum
april 2016
Druk
1e druk
Afmetingen
21,6 x 14,1 x 3,6 cm
Aantal pagina's
448 pagina's
Kaarten inbegrepen
Nee
Illustraties
Nee

EAN

EAN
9789024570638

Overige kenmerken

Bindwijze
Paperback
Extra groot lettertype
Nee
Gemiddelde leestijd
11 h
Subtitel
een jeugd in de Jordaan

Je vindt dit artikel in

Categorieën
Type boek
Biografieën
Uitvoering
Boek
Nieuw of tweedehands
Tweedehands
Verschijningsvorm
Paperback
19, 99
Op voorraad
Voor 16:00 uur besteld, morgen in huis Tooltip
Verkoop door partner van bol.com BoekXL.nl
  • Gratis verzending
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
Andere verkopers (13)

Vaak samen gekocht

Vragen en antwoorden (1)

  • wat houdt"ebook plus" in?
    Login om deze vraag te beantwoorden