Neurie als je de woorden niet kent

EBOOK
Tooltip
  • bol.com Kobo LeesappEbooks lezen is heel makkelijk: na aankoop zijn ze direct beschikbaar op je Kobo e-reader; en op je smartphone of tablet met onze gratis ebook app.
Auteur: Bianca Marais
Uitgever: The House of Books
  • Nederlands
  • 1e druk
  • 9789044352467
  • november 2017
  • E-book
  • 367 pagina's
  • EPUB met digitaal watermerk
Alle productspecificaties

Bianca Marais

Bianca Marais holds a Certificate in Creative Writing from the University of Toronto’s SCS, and her work has been published in World Enough and Crime. Before turning to writing, she started a corporate training company and volunteered with Cotlands, where she assisted care workers in Soweto with providing aid for HIV/AIDS orphans. Originally from South Africa, she now resides in Toronto with her husband.

Samenvatting

De negenjarige Robin groeit op in een welvarend blank gezin in Johannesburg ten tijde van de Apartheid. In hetzelfde land, maar een wereld van verschil, woont Beauty, een Xhosa vrouw. Ze woont in Transkei waar ze haar kinderen alleen opvoedt. Hun paden kruisen elkaar door de gewelddadige studentenopstand in Soweto, waarbij Robins ouders omkomen en Beauty's dochter wordt vermist. Beauty wordt ingehuurd als Robins kindermeisje. Bij haar vindt Robin de liefde en genegenheid die ze van haar ouders nooit kreeg. Wat zal er gebeuren als Beauty haar eigen dochter terugvindt?

Lees de eerste pagina's

4.9
van de 5
7 reviews
0
0
0
1
6
3
  • Goede kwaliteit
    1
  • Meeslepend verhaal
    1
  • Goede verhaallijn
    1
0
  • de impact van de opstanden dringen nu pas tot me door
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    • indrukwekkend
    • tragikomisch
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Geschreven bij Neurie als je de woorden niet kent

    Robin groeit op in haar eigen kleine wereld, samen met haar ouders en haar ingebeelde tweelingzusje heeft ze een goed leven in Zuid Afrika. Dan valt van het ene op het andere moment alles uit elkaar. Haar ouders zijn op de verkeerde tijd op de verkeerde plek en worden vermoord door de zwarte bevolking tijdens de studentenopstand in Soweto De hulp die altijd voor Robin zorgde en eigenlijk een 2e moeder is verdwijnt ook onverwacht van het toneel
    In diezelfde dagen gaat Beauty op zoek naar haar dochter, zij is vermist sinds de studentenopstand in Soweto
    Hun verhalen lopen parallel naast elkaar en ik kon niet wachten tot hun wegen elkaar zouden gaan kruisen. Dat vergt wel even geduld van de lezer. Ondertussen lees je dat Robin opgevangen wordt door het enige familielid dat ze nog heeft, haar tante Edith. Die moet alles opgeven voor de zorg voor Robin en mist natuurlijk ook haar zus heel erg. Ze raakt in een depressie en zorgt niet goed voor Robin. De kinderbescherming ligt op de loer dus probeert Robin op een tragikomische manier te zorgen dat het lijkt alsof er goed voor haar gezorgd wordt. Samen met haar buurjongen Morrie komt zij de dagen door. In tegenstelling tot Edith lijkt ze niet zoveel verdriet te hebben om het verlies van haar ouders. Ze had geen hechte band, werd opgevoed door een kindermeisje Mabel die ze wel mist.
    Ondertussen probeert Beauty haar dochter te vinden en dan zie je hoeveel verschil je huidskleur kan maken in een land als Zuid Afrika. Als de twee hoofdpersonen elkaar ontmoeten ontstaat er een band tussen hen en samen proberen ze hun leven weer op te pakken.
    De reactie van Robin; ”zwarten slapen niet bij ons binnen” geeft keihard weer hoe sommige blanken tegen de zwarte bevolking aankreeg. Ze moet zich in de situatie schikken want Edith moet werken Hoe het verder gaat moet je echt zelf gelezen hebben, dat is niet na te vertellen zonder teveel te vertellen.

    Het boek is echt ontroerend en confronterend. De gevolgen van de taalwet in Zuid Afrika, de opstanden en het bloedbad dat zich toen afspeelde in de townships worden in dit boek op persoonlijk niveau aan de lezer verteld. Ik ben in Zuid Afrika geweest, heb door soweto gelopen en heb bij het monument gestaan. Ik heb in dezelfde grote kerk gezeten als Beauty en het verhaal over de opstand gehoord van een gids die er zelf bij was geweest en er nog steeds niet zonder tranen over kon praten. De impact van deze gebeurtenissen drongen pas echt tot mij door tijdens het lezen van dit boek, Het is zo mooi.
    beschreven, vanuit de personen zelf. De werelden van Robin en Beauty komen bij elkaar, de verschillen worden heel duidelijk weergegeven en dan wordt duidelijk dat alles draait om de liefde, de melodie en dan vallen woorden weg. Dat is ook te danken aan de mooie beschrijvende zinnen met Zuid Afrikaanse woorden erin verwerkt. Echt een aanrader voor liefhebbers romans die je bijblijven.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Deze moet je lezen
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Geschreven bij Neurie als je de woorden niet kent

    Een van de mooiste boeken die ik de afgelopen jaren heb gelezen, zeker wanneer je hart bij Zuid afrika ligt moet je deze lezen. Vanaf het begin leef je mee met de verschillende personages, maar het boek zet je ook aan het denken dat er nog veel stappen gezet moeten worden tov discriminatie.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Je wilt doorlezen, zo goed !
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Eerst, mijn excuus aan Spijk uit Spijkernissen. Ik heb per ongeluk ongepast ingevuld en dat was zeker niet de bedoeling. Het is een geweldig boek, zeker als je er van op de hoogte bent wat er “ allemaal “ in Zuid- Afrika heeft plaats gevonden en helaas nog plaats vindt. Het boek beschrijft dat duidelijk ,maar door hier en daar toch iets grappigs er tussen te zetten is het prima te lezen en houd je al die afschuwelijke gebeurtenissen vol.
    Niet alleen de rassenhaat maar ook de homohaat met al de angst komt langs.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Emotie in een conflict
    • ontroerend
    • Meeslepend

    Geschreven bij Neurie als je de woorden niet kent

    Neurie als je de woorden niet kent geeft een emotionele twist aan de Apartheid en de studentenopstand in Soweto in 1974. Je weet dat een conflict zich afgespeeld heeft maar door de personages zo goed tot leven te brengen als Bianca Marais weet je pas wat voor effect dit gehad moet hebben op mensen die betrokken waren bij deze gebeurtenissen. De pijn, verdriet en blijdschap spatten van de bladzijdes en de twee verschillende perspectieven zorgen ervoor dat allebei de kanten belicht worden.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Schrijnend prachtige roman
    • ontroerend
    • Meeslepend

    Geschreven bij Neurie als je de woorden niet kent

    Een onvergetelijk verhaal dat zich afspeelt tijdens de Apartheid in Zuid-Afrika. De auteur groeide op in Johannesburg en dit boek is geïnspireerd op haar eigen jeugd en een eerbetoon aan het dienstmeisje dat haar opvoedde. Aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Schrijnend prachtige debuutroman
    • Spannend
    • Grappig
    • ontroerend
    • Meeslepend
    • Verrassend
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Geschreven bij Neurie als je de woorden niet kent

    Intens verhaal over de Apartheid in Zuid-Afrika. De auteur groeide op in Johannesburg. Deze roman is deels geïnspireerd op haar eigen jeugd en een eerbetoon aan het zwarte dienstmeisje dat haar destijds opvoedde. Dramatisch en onvergetelijk mooi. Voor de liefhebbers van The Help en The Secret Life of Bees.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?
  • Aanrader over de Apartheid!
    • Goede kwaliteit

    Prachtig boek over de apartheid. Vanuit verschillende perspectieven
    blank - zwart en kind - volwassenen belicht en beschreven.

    Vond je dit een nuttige review?
    0 0 Ongepaste review?

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
E-book
Verschijningsdatum
november 2017
Druk
1e druk
Aantal pagina's
367 pagina's
Ebook formaat
EPUB met digitaal watermerk
Illustraties
Nee
ISBN13
9789044352467

Betrokkenen

Auteur
Bianca Marais
Uitgever
The House of Books

Vertaling

Vertaald door
Mariette van Gelder

EAN

EAN
9789044352467

Overige kenmerken

Gemiddelde leestijd
11 h

Je vindt dit artikel in

Categorieën
Studieboek of algemeen
Algemene boeken
Nieuw of tweedehands
Nieuw
Gemiddelde leestijd
10 tot 15 uur
Ebook-abonnement
Beschikbaar in Kobo Plus
4, 99

Vanaf 5 november t/m 2 december zijn veel ebooks tijdelijk 4,99.

Bekijk meer titels

Adviesprijs€ 9,99
Je bespaart 50%
Direct beschikbaar
Verkoop door bol.com
  • Start direct met lezen
  • Digitaal lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen

Beschikbaar in Kobo Plus

Onbeperkt lezen met het Kobo Plus ebook-abonnement.

Bekijk het Nederlandstalige aanbod

Vaak samen gekocht

Vragen en antwoorden (0)