Parade's end

Het originele boek waarop de tv-serie gebaseerd is
Auteur:  | 
Parade's end
Bindwijze: Other Formats

Samenvatting

Auteur: Ford Madox Ford

Uitgever: Lannoo

  • Nederlands
  • 713 pagina's
  • Lannoo
  • februari 2013
Alle productspecificaties

Een buitengewoon krachtig verhaal over liefde, verraad en desillusie, nu verfilmd door BBC/HBO. De klassieker van Ford Madox Ford, waarop de gelijknamige bbc/hbo-reeks Parade's End is gebaseerd, is nu voor het eerst in het Nederlands vertaald. Parade's End vertelt het epische verhaal van een driehoeksverhouding tegen de achtergrond van de Eerste Wereldoorlog en een maatschappij waarin de waarden en normen op een keerpunt staan. Centraal staan de Engelse aristocraat Christopher Tietjens, diens mooie, maar wrede vrouw Sylvia en Valentine Wallop, een jonge suffragette op wie hij hopeloos verliefd wordt.

Het boek waarop de prestigieuze BBC/HBO-reeks Parade's End is gebaseerd. Voor de liefhebbers van Ken Follett en Downton Abbey.
Deze tetralogie is opgenomen in de Modern Librarys lijst van de 100 beste Engelstalige romans uit de 20ste eeuw

Ford Madox Ford (1873 - 1939), de kleinzoon van de kunstschilder Ford Madox Brown, was een van de invloedrijkste Engelse auteurs uit het begin van de 20ste eeuw. Tussen 1924 en 1928 schreef hij zijn magnum opus Parade's End. De vroege romans die Ford vanaf 1892 publiceerde, schreef hij samen met Joseph Conrad.

Recensie(s)


Eerste Nederlandse vertaling van de vuistdikke semi-autobiografische epische tetralogie (1924-1928) van de herontdekte Engelse schrijver (1873-1939) over een driehoeksverhouding vol liefde, verraad en desillusie in het Engeland van schuivende morele waarden voor, tijdens en na de Eerste Wereldoorlog. Net als zijn andere meesterwerk The Good Soldier (1915) is het een klassieker en de gelijknamige vijfdelige serie van de BBC en VRT is erop gebaseerd (foto’s daarvan staan op voor- en achterflap). In de soepel vertaalde bundel is de Engelse aristocraat Christopher Tietjens een ouderwetse Tory die staat voor ‘monogamie en kuisheid. En voor er niet over praten’. De hyperintelligente statisticus op het rijksdepartement is vervreemd van en tegelijk veroordeeld tot zijn mooie, maar notoir ontrouwe vrouw Sylvia. Deze houdt eigenlijk nog van hem, maar probeert hem aldoor in de wielen te rijden (zelfs aan het front), zeker als ze ontdekt dat hij genegenheid opvat voor een bitse suffragette. Het boek is het meest geschikt voor de lezers die vertrouwd zijn met andere modernistische romans (Woolf, Joyce), daar nogal wat van de gebeurtenissen via herinneringen van de verschillende personages worden verhaald en deze vaker a-chronologisch door de vertelde tijd worden gestrooid. Zeer kleine druk.

J. Hodenius

Review Parade's end

De reviews worden geladen.

Productspecificaties

Productinformatie

Auteur Ford Madox Ford
Overige betrokkenen Monique M.C. Nederveen, Huub Stegeman
Taal Nederlands
Vertaald door Monique Nederveen, Huub Stegeman
Afmetingen 240x236x156 mm
Gewicht 943,00 gram
Druk 1
ISBN10 940140688X
ISBN13 9789401406888
Product breedte 160 mm
Product hoogte 50 mm
Product lengte 240 mm

Je vindt dit boek in

Categorieën Literatuur > Romans
Verschijningsjaar 2013
Trefwoord Engeland

Review Parade's end

De reviews worden geladen.

23,95

2-3 werkdagen

8.8
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Gratis verzending
  • 14 dagen bedenktijd
  • Gratis retourneren
Zet op verlanglijstje

Anderen bekeken ook:

Parade's End
Benedict Cumberbatch
11,87
Parade's End
Ford Madox Ford
5,35
Made in Sicily
Giorgio Locatelli
34,95
De bakkersdochter
Sarah McCoy
14,50
Bekijk de hele lijst

Vergelijk prijzen nieuw & tweedehands

Tweedehands
8.7
Voordeelboekenonline

Conditie: Als nieuw

17,75

inclusief verzendkosten,
exclusief € 1,99 servicekosten

8.8
Janneke Verheul

Conditie: Als nieuw

15,00

inclusief verzendkosten,
exclusief € 1,99 servicekosten

7.6
Amethist bibliotheek

Conditie: Als nieuw

16,50

inclusief verzendkosten,
exclusief € 1,99 servicekosten

Vragen en antwoorden

Vragen en antwoorden worden geladen.

Recent bezochte artikelen

Naar boven