Parade's end

het originele boek waarop de tv-serie gebaseerd is
Auteur:  | 
Bindwijze: Paperback

Samenvatting

Auteur: Ford Madox Ford

  • Nederlands
  • 768 pagina's
  • Lannoo
  • februari 2013
Alle productspecificaties

Een buitengewoon krachtig verhaal over liefde, verraad en desillusie, nu verfilmd door BBC/HBO. De klassieker van Ford Madox Ford, waarop de gelijknamige bbc/hbo-reeks Parade's End is gebaseerd, is nu voor het eerst in het Nederlands vertaald. Parade's End vertelt het epische verhaal van een driehoeksverhouding tegen de achtergrond van de Eerste Wereldoorlog en een maatschappij waarin de waarden en normen op een keerpunt staan. Centraal staan de Engelse aristocraat Christopher Tietjens, diens mooie, maar wrede vrouw Sylvia en Valentine Wallop, een jonge suffragette op wie hij hopeloos verliefd wordt.

Het boek waarop de prestigieuze BBC/HBO-reeks Parade's End is gebaseerd. Voor de liefhebbers van Ken Follett en Downton Abbey.
Deze tetralogie is opgenomen in de Modern Librarys lijst van de 100 beste Engelstalige romans uit de 20ste eeuw

Ford Madox Ford (1873 - 1939), de kleinzoon van de kunstschilder Ford Madox Brown, was een van de invloedrijkste Engelse auteurs uit het begin van de 20ste eeuw. Tussen 1924 en 1928 schreef hij zijn magnum opus Parade's End. De vroege romans die Ford vanaf 1892 publiceerde, schreef hij samen met Joseph Conrad.

Recensie(s)


Eerste Nederlandse vertaling van de vuistdikke semi-autobiografische epische tetralogie (1924-1928) van de herontdekte Engelse schrijver (1873-1939) over een driehoeksverhouding vol liefde, verraad en desillusie in het Engeland van schuivende morele waarden voor, tijdens en na de Eerste Wereldoorlog. Net als zijn andere meesterwerk The Good Soldier (1915) is het een klassieker en de gelijknamige vijfdelige serie van de BBC en VRT is erop gebaseerd (foto’s daarvan staan op voor- en achterflap). In de soepel vertaalde bundel is de Engelse aristocraat Christopher Tietjens een ouderwetse Tory die staat voor ‘monogamie en kuisheid. En voor er niet over praten’. De hyperintelligente statisticus op het rijksdepartement is vervreemd van en tegelijk veroordeeld tot zijn mooie, maar notoir ontrouwe vrouw Sylvia. Deze houdt eigenlijk nog van hem, maar probeert hem aldoor in de wielen te rijden (zelfs aan het front), zeker als ze ontdekt dat hij genegenheid opvat voor een bitse suffragette. Het boek is het meest geschikt voor de lezers die vertrouwd zijn met andere modernistische romans (Woolf, Joyce), daar nogal wat van de gebeurtenissen via herinneringen van de verschillende personages worden verhaald en deze vaker a-chronologisch door de vertelde tijd worden gestrooid. Zeer kleine druk.

J. Hodenius

Review Parade's end

De reviews worden geladen.

Productspecificaties

Productinformatie

Auteur Ford Madox Ford
Overige betrokkenen Huub Stegeman, Monique M.C. Nederveen
Soort Met illustraties
Taal Nederlands
Afmetingen 53x236x156 mm
Gewicht 945,00 gram
Druk 1
ISBN10 940140688X
ISBN13 9789401406888

Je vindt dit boek in

Categorieën Literatuur > Romans
Locatie Europa
Trefwoord(en) 1900-1919 , Driehoeksverhouding , Engeland
Gerelateerd Roman

Review Parade's end

De reviews worden geladen.

11,90 + € 1,99 servicekosten

Alleen tweedehands

Conditie: Als nieuw

1-8 werkdagen

Verkoop en levering door: anneke van den vd hoek van vliet
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • 14 dagen bedenktijd
Zet op verlanglijstje

Anderen bekeken ook:

De bakkersdochter
Sarah McCoy
10,00
Hotel aan zee
Maeve Binchy
12,50
Safe haven
Nicolas Sparks
15,00
Stoner
John Williams
19,95
Bekijk de hele lijst

Vergelijk prijzen nieuw & tweedehands

Tweedehands
anneke van den vd hoek van vliet

Conditie: Als nieuw

11,85

inclusief verzendkosten,
exclusief € 1,99 servicekosten

In winkelwagentje
De Boekenstal

Conditie: Als nieuw

11,90

inclusief verzendkosten,
exclusief € 1,99 servicekosten

In winkelwagentje
Cavadino, A.

Conditie: Als nieuw

17,50

inclusief verzendkosten,
exclusief € 1,99 servicekosten

In winkelwagentje
Naar boven

Ga naar het hoofdmenu Ga naar het paginamenu Ga naar het begin van deze pagina