Arabian Sands
Arabian Sands
  • Engels
  • Hardcover
  • 9780002170055
  • Druk: New edition
  • januari 9999
  • 368 pagina's
Alle productspecificaties

Wilfred Thesiger

Wilfred Thesiger (1910-2003) was a British explorer and travel writer. He was born at Addis Ababa, Abyssinia (now Ethiopia). Educated at Eton and Oxford, he worked in the Sudan Political Service and later, for a year, as a Political Officer for the Ethiopian Emperor, Haile Selassie. He is best known for two travel books:  Arabian Sands (1959) and  The Marsh Arabs (1964).

Samenvatting

In the spirit of T.E. Lawrence, Wilfred Thesiger spent five years wandering the deserts of Arabia, producing Arabian Sands, 'a memorial to a vanished past, a tribute to a once magnificent people'. The Penguin Classics edition includes an introduction by Rory Stewart.Wilfred Thesiger, repulsed by what he saw as the softness and rigidity of Western life - 'the machines, the calling cards, the meticulously aligned streets' - spent years exploring in and around the vast, waterless desert that is the 'Empty Quarter' of Arabia. Travelling amongst the Bedu people, he experienced their everyday challenges of hunger and thirst, the trials of long marches beneath the relentless sun, the bitterly cold nights and the constant danger of death if it was discovered he was a Christian 'infidel'. He was the first European to visit most of the region, and just before he left the area the process that would change it forever had begun - the discovery of oil.This edition contains an introduction by Rory Stewart discussing the dangers of Thesiger's travels, his unconventional personality and his insights into the Bedouin way of life.Sir Wilfred Patrick Thesiger (1910-2003) was a British travel writer born in Addis Ababa in Abyssinia (now Ethiopia). Thesiger is best known for two travel books: Arabian Sands (1959), which recounts his travels in the Empty Quarter of Arabia between 1945 and 1950 and describes the vanishing way of life of the Bedouins, and The Marsh Arabs (1964), an account of the traditional peoples who lived in the marshlands of southern Iraq.If you enjoyed Arabian Sands, you might like T.E. Lawrence's Seven Pillars of Wisdom, also available in Penguin Modern Classics'Thesiger is perhaps the last, and certainly one of the greatest, of the British travellers among the Arabs'Sunday Times'Following worthily in the tradition of Burton, Lawrence, Philby and Thomas, it is, very likely, the book about Arabia to end all books about Arabia'Daily Telegraph

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Engels
Bindwijze
Hardcover
Druk
New edition
Verschijningsdatum
januari 9999
Afmetingen
Afmeting: 19,5 x 13,1 x 2,4 cm
Aantal pagina's
368 pagina's
Illustraties
Nee

Betrokkenen

EAN

EAN
9780002170055

Overige kenmerken

Gewicht
795 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
163 mm
Verpakking hoogte
37 mm
Verpakking lengte
242 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Engels
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Aanraders
Bestbeoordeeld
Select-bezorgopties
Gratis verzending

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
Gemiddelde van 3 reviews
5,0

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

3
0
0
0
0
  • Prachtig stuk voorbije geschiedenis

    Geschreven bij Arabian Sands

    Tijdens een vakantie in Oman zou ik zeker dit boek meenemen, en dan vooral om je te realiseren hoeveel er in dit land in zo'n korte tijd is veranderd! Het is bijna niet te bevatten. Het nu zo moderne land dat een tiental jaren geleden zich nog in de Middeleeuwen bevond. Thesiger beschrijft het leven van de Bedouinen zo goed en met zoveel liefde en gevoel, je reist het hele boek met hem mee aan zijn zijde. Het is (misschien) jammer dat een dergelijk stuk geschiedenis in die regio is afgesloten, maar het wordt tenminste door Thesiger zo goed gedocumenteerd dat het eigenlijk ook weer nooit meer verloren zal gaan. Echt een aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • boven verwachting

    Geschreven bij Arabian Sands

    Het bestelde boek Arabian Sands van Wilfred Thesinger wat ik ooit had uitgeleend en nimmer had terugontvangen nu weer splinternieuw op tafel .
    Ben er blij mee.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Arabian Sands

    Geschreven bij Arabian Sands

    Misschien wel het mooiste reisboek ooit. De handleiding voor het leven in de woestijn.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
39 95
Op voorraad
Voor 15:00 uur besteld, dinsdag in huis
  • Bestellen en betalen via bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door vanberloboeken
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Wettelijke garantie via vanberloboeken

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen