• Nederlands
  • Hardcover
  • 9789029093187
  • Druk: 1
  • januari 2021
  • 224 pagina's
Alle productspecificaties

Tomasz Jedrowski

Tomasz Jedrowski is geboren in West-Duitsland, heeft Poolse ouders en studeerde rechten aan de Universiteit van Cambridge. Zwemmen in het donker is zijn debuutroman.

Samenvatting

Polen, 1980. Ludwik Gowacki is met de rest van zijn klas op kamp. Hier ontmoet hij Janusz en samen brengen ze een droomachtige zomer door met zwemmen, het lezen van verboden boeken en verliefd worden.

Krachtig, universeel vraagstuk: geef je je principes op voor de liefde of niet?

Voor de lezers van Benedict Wells, Noem me bij jouw naam van André Aciman, en Hanya Yanagihara’s Een klein leven.

Polen, 1980. De angstige, gedesillusioneerde Ludwik Gowacki, die binnenkort afstudeert aan de universiteit, is samen met de rest van zijn klas naar een landbouwkamp gestuurd. Hier ontmoet hij Janusz. Samen brengen ze een droomachtige zomer door met zwemmen in afgelegen meren, het lezen van verboden boeken en verliefd worden.

Maar als de zomer voorbij is, gaan de twee noodgedwongen terug naar Warschau, naar de harde realiteit van het leven onder de communistische partij. Verbannen uit het paradijs moeten Ludwik en Janusz beslissen hoe ze zullen overleven, en door hun verschillende keuzes worden ze uit elkaar gedreven.

Zwemmen in het donker is een onvergetelijke roman over jeugd, liefde en verlies – en de offers die we brengen om een zinvol leven te leiden.


In de pers

‘Meesterlijk.’ Trouw

‘Als lezer blijf je geroerd en stil achter.’ Zin

‘Een aangrijpende en ongebruikelijke romance, met een politieke ondertoon. Jedrowski schrijft elegant en zet het gevoelsleven van de twee geliefden af tegen de grimmig repressieve machinerie van de Poolse Verenigde Arbeiderspartij.’ The Guardian

‘Indrukwekkend en aangrijpend, een groot literair talent aan het werk.’ Sebastian Barry

‘Stel je voor dat Call Me By Your Name zich in het communistische Polen zou afspelen en je krijgt een idee over Jedrowski’s ontroerende debuut over een verterende liefdesaffaire te midden van een land dat uit elkaar wordt gerukt.’ O, The Oprah Magazine

‘Elegant, meeslepend en vol melancholische schoonheid.
Deze nieuwe moderne klassieker hoort in het rijtje van Alan Hollinghurst en Edmund White.’ Evening Standard

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
Hardcover
Druk
1
Verschijningsdatum
januari 2021
Afmetingen
Afmeting: 21,8 x 14,5 x 2,6 cm
Aantal pagina's
224 pagina's
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Tomasz Jedrowski
Uitgever
J.M. Meulenhoff

Vertaling

Originele Titel
Swimming in the Dark

EAN

EAN
9789029093187

Overige kenmerken

Gewicht
437 g
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
145 mm
Verpakking hoogte
26 mm
Verpakking lengte
218 mm

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
Gemiddelde van 10 reviews
4,9

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

9
1
0
0
0
  • Meeslepend
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Geschreven bij Zwemmen in het donker

    Prachtig verhaal, dat onder je huid kruipt. Hoewel ik eigenlijk niets gemeenschappelijk heb met de hoofdpersoon, heb ik me zelden zo verbonden gevoeld als met deze jongen.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Ontroerend echt en herkenbaar menselijk liefderijk
    • Spannend
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn
    • tot verbeelding sprekend
    Toon alle punten Toon alleen de eerste 3 punten

    Een prachtig boek waarin Narciss en Goldmund, Brokeback Mountain en Noem me bij jou naam op een zeer gevoelig omschreven en uiterst zorgvuldig geschreven manier samen komen; de pijn van het ‘niet samen kunnen zijn’ is de harde en tevens eerlijke waarheid die deze boeken allen ten toon spreiden. Jedrowksi geeft er een extra dimensie aan door de Poolse haat jegens homo’s én de Poolse tijd gedurende het Ijzeren Gordijn erin te vervlechten.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Alles in één
    • Meeslepend verhaal
    • hedendaagse thema’s

    Een boek met twijfels, vastberadenheid en onzekerheid. Mooie thema’s aangehaald met een overkoepelend thema, homoseksualiteit en daarmee te leven in het socialistische Polen. Ongelofelijk mooi geschreven en de details doordacht en gedetailleerd beschreven. Je wilt doorlezen tot je het uit hebt. Eveneens liet het mij niet direct los na het te hebben gelezen.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Geweldig!
    • Het boek neemt je mee en laat je niet meer los

    Hoe ontzettend mooi, ontroerend, aangrijpend is dit verhaal!!
    Uitgelezen op 2 avonden omdat ik gewoon niet meer kon en wou stoppen.
    Mooie mix van liefde, politiek, geschiedenis...
    Prachtig debuut!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Poolse Call me by your name
    • Meeslepend verhaal

    Wat een heerlijk boek om te lezen. Dit is gewoon de Poolse Call me by your name.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Prachtig boek

    Prachtig, hartverscheurend liefdesverhaal, en zoveel meer...

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Zwemmen in het donker
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Geeft perfect aan hoe beklemmend intolerantie kan zijn en hoe mentaal sterk je moet zijn om dit te overwinnen

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Leesplezier
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Mooi boek, leest lekker snel weg en is goed geschreven.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    1
  • Mooi, heel mooi

    Geschreven bij Zwemmen in het donker

    Mooi, aangrijpend, ontroerend... Een prachtig boek.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
  • Zwemmen in het donker
    • Meeslepend verhaal
    • Goede verhaallijn

    Geschreven bij Zwemmen in het donker

    Prachtig boek, betoverend geschreven. Neemt je mee terug in de tijd. In een keer uitgelezen, kon het niet weg leggen. Veel belovend debuut.

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
21 99
Op voorraad
Select
Voor 23:59 uur besteld, maandag in huis
Verkoop door bol.com
  • Prijs inclusief verzendkosten, verstuurd door bol.com
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Vaak samen gekocht

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen