Soms sneeuwt het in april EBOOK Tooltip

Soms sneeuwt het in april
Soms sneeuwt het in april
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026355172
  • Druk: 1
  • april 2022
  • 244 pagina's
  • Adobe ePub
Alle productspecificaties
  • bol.com Kobo LeesappEbooks lezen is heel makkelijk. Na aankoop zijn ze direct beschikbaar op je Kobo e-reader en op je smartphone of tablet met de gratis bol.com Kobo app.

Janneke Siebelink

Janneke Siebelink (1974) schrijft onder de naam La Storia della Vita familiegeschiedenissen in opdracht. Op een dag kwam een schitterend liefdesverhaal op haar pad. Een verhaal over een liefde die niet mag bestaan, met als decor Amsterdam en het Texel van mei ’44 – mei ’45. Half Nederland is bevrijdt, wanneer op Texel in de nacht van 5 op 6 april de oorlog pas echt begint. In deze helse nacht wordt de basis gelegd voor leven vol leugens voor een nog ongeboren meisje. Momenteel werkt Janneke aan deze eerste roman ‘Noem zijn naam’ die bij Thomas Rap zal verschijnen.

Samenvatting

Soms sneeuwt het in april van Janneke Siebelink is een prachtige debuutroman, gebaseerd op een waargebeurd verhaal, voor de lezers van Susan Smit en Judith Fanto.

  1. Katharina en Peter staan op een beslissend punt in hun relatie. Na twintig jaar hadden ze niet meer op Katharina’s zwangerschap gerekend en ze vragen zich af of ze dit wel willen samen. Midden in een zomerse nacht op Texel spreken ze hun twijfels uit, in de auto, langs de kant van de weg. Terwijl ze praten dringt het verleden van Katharina zich op. Haar vader en oma overleden toen zij twaalf was, haar moeder Helena bemoeide zich nauwelijks met haar en Katharina voelde zich nergens thuis. Later kwam ze erachter dat haar familie nog een andere geschiedenis kent, een die terugvoert naar de Tweede Wereldoorlog.
  2. In Amsterdam-Zuid werkt Helena op feestjes van de Duitse bezetter. Ze is voortdurend alert, want hoe later het wordt, hoe openhartiger de hoge heren praten over de toestand in de stad. Helena speelt de informatie door, maar wanneer ze in de gaten loopt moet ze de stad ontvluchten. Haar bestemming wordt het relatief vredige Waddeneiland Texel, maar ook daar ontkomt ze niet aan de oorlog.

Soms sneeuwt het in april vertelt het verhaal van een meisje dat opgroeit met het gewicht van haar moeders oorlogstrauma op haar schouders. Een aangrijpende en meeslepende geschiedenis die gebaseerd is op ware gebeurtenissen.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
Nederlands
Bindwijze
E-book
Druk
1
Verschijningsdatum
april 2022
Aantal pagina's
244 pagina's
Ebook formaat
Adobe ePub
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Auteur(s)
Janneke Siebelink
Uitgever
Ambo|Anthos

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)
Ebook formaat
Adobe ePub

EAN

EAN
9789026355172

Overige kenmerken

Studieboek
Nee

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Ebook
Periode
ca. 1950-1999
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Schrijf een review Schrijf een review
Gemiddelde van 6 reviews
5,0

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

6
0
0
0
0
  • Kopen en lezen

    Geschreven bij Soms sneeuwt het in april

    Een boek dat je niet loslaat
    Prachtig hoe de verschillende jaren waarin het boek zich afspeelt elkaar omarmen
    Qua inhoud, zowel in de breedte als in de diepte met grote zorg geschreven,
    verweven met wondermooie beeldspraken
    Kortom grote klasse!

    Vond je dit een nuttige review?
    4
    0
  • Prachtig boek!

    Geschreven bij Soms sneeuwt het in april

    Prachtig boek! Mooi geschreven. Een echte aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • Prachtig boek! Indringend verhaal, knap geschreven.

    Geschreven bij Soms sneeuwt het in april

    In 1 keer uitgelezen, een echte aanrader!
    Het verhaal is heel bijzonder, zeker omdat het gebaseerd is op een waargebeurd verhaal.
    Prachtige scenes komen tot leven terwijl je leest, uitmuntend oog voor detail.

    Vond je dit een nuttige review?
    3
    0
  • Een indrukwekkend verhaal over een verzwegen verleden.

    Geschreven bij Soms sneeuwt het in april

    Soms sneeuwt het in april is een mooi geschreven spannend verteld debuut over de kracht van gegeneraliseerd oorlogstrauma.Het maakt nieuwsgierig en houd je aandacht van het begin tot het eind vast.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • prachtig

    Geschreven bij Soms sneeuwt het in april

    Prachtig geschreven. Al lezend komt de onzekerheid en angst van oorlog tot leven vanuit verschillende generaties. Een verhaal over hoe liefde en trauma een modus van overleven creëren, tijdens en daarna. Je voelt de pijn en twijfel en begrijpt steeds beter de littekens. Ik kon het niet wegleggen.
    Ps. Als Amsterdammer en/of Texelaar extra herkenning qua buurten, straten en plekken.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Aanrader!
    • Page turner

    Geschreven bij Soms sneeuwt het in april

    Meeslepend, bescheiden en oprecht. Dit prachtige verhaal heeft me weten te boeien van het begin tot het einde. Ik zou het aan iedereen willen aanbevelen!

    Vond je dit een nuttige review?
    0
    0
5 99
Was € 13,99 Tooltip
Je bespaart 57%
Direct beschikbaar
Verkoop door bol.com
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen

Vaak samen gekocht

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen