Soms sneeuwt het in april Ebook Tooltip

Afbeeldingen
Inkijkexemplaar
Artikel vergelijken
  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026355172
  • 06 april 2022
  • 244 pagina's
  • Adobe ePub
Alle productspecificaties
  • Je leest ebooks gemakkelijk op je Kobo e-reader, of op je smartphone of tablet met de bol.com Kobo app. Let op! Ebooks kunnen niet geannuleerd of geretourneerd worden.

Janneke Siebelink

Janneke Lidewij Siebelink werd in 1974 geboren in Ede, in een huis vol verhalen. Na haar studie aan de Frederik Muller Academie in Amsterdam schreef ze familiegeschiedenissen in opdracht, werkte ze bij verschillende uitgevers en richtte ze lees.bol.com op voor de online boekwinkel van bol.com. Ze organiseerde en presenteerde vele lezingen en events voor ouderen en jongeren, waaronder het jaarlijkse pre Kinderenboekenweekfeest en interviewde talloze auteurs en bekenden, waaronder Phil Collins, Ruby Wax, Paulien Cornelisse, Elizabeth Gilbert, Jeff Kinney, Jamie Oliver, Jimmy Nelson, Deepak Chopra, Tatiana de Rosney. Zij schreef over boeken voor onder meer voor LINDA., Margriet, WENDY., KPN, schoof regelmatig aan aan bij Tijd voor Max, had zitting in de Boekenraad van de Volkskrant en in verschillende jury’s. Op 1 april 2022 verscheen haar debuutroman Soms sneeuwt het in april. Een jaar later, in april 2023 publiceerde zij December slaan we even over, waarin ze verslag doet van ontroerende en leerzame ontmoetingen in een hospice waar zij wekelijks kookt. Verhalen over wat mensen in hun laatste levensfase ons kunnen bijbrengen over het bestaan.

Samenvatting

Soms sneeuwt het in april van Janneke Siebelink is een prachtige debuutroman, gebaseerd op een waargebeurd verhaal, voor de lezers van Susan Smit en Judith Fanto.

Katharina en Peter staan op een beslissend punt in hun relatie. Na twintig jaar hadden ze niet meer op Katharina’s zwangerschap gerekend en ze vragen zich af of ze dit wel willen samen. Midden in een zomerse nacht op Texel spreken ze hun twijfels uit, in de auto, langs de kant van de weg. Terwijl ze praten dringt het verleden van Katharina zich op. Haar vader en oma overleden toen zij twaalf was, haar moeder Helena bemoeide zich nauwelijks met haar en Katharina voelde zich nergens thuis. Later kwam ze erachter dat haar familie nog een andere geschiedenis kent, een die terugvoert naar de Tweede Wereldoorlog.

In Amsterdam-Zuid werkt Helena op feestjes van de Duitse bezetter. Ze is voortdurend alert, want hoe later het wordt, hoe openhartiger de hoge heren praten over de toestand in de stad. Helena speelt de informatie door, maar wanneer ze in de gaten loopt moet ze de stad ontvluchten. Haar bestemming wordt het relatief vredige Waddeneiland Texel, maar ook daar ontkomt ze niet aan de oorlog.

Soms sneeuwt het in april vertelt het verhaal van een meisje dat opgroeit met het gewicht van haar moeders oorlogstrauma op haar schouders. Een aangrijpende en meeslepende geschiedenis die gebaseerd is op ware gebeurtenissen.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
E-book
Oorspronkelijke releasedatum
06 april 2022
Aantal pagina's
244
Ebook Formaat
Adobe ePub
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Hoofdauteur
Janneke Siebelink
Hoofduitgeverij
Ambo|Anthos

Lees mogelijkheden

Lees dit ebook op
Android (smartphone en tablet) | Kobo e-reader | Desktop (Mac en Windows) | iOS (smartphone en tablet) | Windows (smartphone en tablet)

Overige kenmerken

Editie
1
Studieboek
Nee

EAN

EAN
9789026355172

Je vindt dit artikel in

Boek, ebook of luisterboek?
Ebook
Taal
Nederlands
Beschikbaar in Kobo Plus
Beschikbaar in Kobo Plus
Periode
ca. 1950-1999

Reviews

Gemiddelde van 10 reviews
10
0
0
0
0
  • Kopen en lezen

    Een boek dat je niet loslaat
    Prachtig hoe de verschillende jaren waarin het boek zich afspeelt elkaar omarmen
    Qua inhoud, zowel in de breedte als in de diepte met grote zorg geschreven,
    verweven met wondermooie beeldspraken
    Kortom grote klasse!

    Vond je dit een nuttige review?
    11
    0
  • Prachtig boek! Indringend verhaal, knap geschreven.

    In 1 keer uitgelezen, een echte aanrader!
    Het verhaal is heel bijzonder, zeker omdat het gebaseerd is op een waargebeurd verhaal.
    Prachtige scenes komen tot leven terwijl je leest, uitmuntend oog voor detail.

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    0
  • Prachtig boek!

    Prachtig boek! Mooi geschreven. Een echte aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    8
    0
  • Een indrukwekkend verhaal over een verzwegen verleden.

    Soms sneeuwt het in april is een mooi geschreven spannend verteld debuut over de kracht van gegeneraliseerd oorlogstrauma.Het maakt nieuwsgierig en houd je aandacht van het begin tot het eind vast.

    Vond je dit een nuttige review?
    7
    0
  • prachtig

    Prachtig geschreven. Al lezend komt de onzekerheid en angst van oorlog tot leven vanuit verschillende generaties. Een verhaal over hoe liefde en trauma een modus van overleven creëren, tijdens en daarna. Je voelt de pijn en twijfel en begrijpt steeds beter de littekens. Ik kon het niet wegleggen.
    Ps. Als Amsterdammer en/of Texelaar extra herkenning qua buurten, straten en plekken.

    Vond je dit een nuttige review?
    7
    0
  • Aanrader!

    Positieve punten

    • Page turner

    Meeslepend, bescheiden en oprecht. Dit prachtige verhaal heeft me weten te boeien van het begin tot het einde. Ik zou het aan iedereen willen aanbevelen!

    Vond je dit een nuttige review?
    6
    0
  • Prachtig geschreven

    Positieve punten

    • Mooi
    • Meeleven
    • Terug in de tijd

    Dit boek brengt je terug in de tijd. De tijd van de oorlog en kou. Het neemt je mee in problemen en verhalen die we vergeten zijn. Onwijs mooi geschreven, waardoor het voelt alsof jij de hoofdpersoon bent.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Prachtig boek.

    Positieve punten

    • erg goed

    Negatieve punten

    • geen minpunten

    Ik raad iedereen aan om dit prachtige boek te lezen.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Goed en krachtig debuut

    Soms sneeuwt het in april is mooi en spannend geschreven. Over de kracht van gegeneraliseerd oorlogstrauma. Het maakt nieuwsgierig en houd je geboeid van de eerste t/m de laatste bladzijde.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    1
  • Prachtig

    Positieve punten

    • Meeslepend

    Prachtig meeslepend verhaal! Ontzettend goed geschreven! Mooi die verschillende tijdslijnen, die samen het plot vormen. Aanrader!

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    2

Waarom een goede keuze?

Wij vinden dit artikel een goede keuze, want het heeft positieve eigenschappen vergeleken met soortgelijke artikelen, zoals keur- of kenmerken op sociaal en ecologisch gebied.

Keur- of kenmerken

  • E-book
Lees meer over ons Goede Keuze-label
Prijsinformatie en bestellen
De prijs van dit product is 13 euro en 99 cent.
Direct beschikbaar
Verkoop door bol
Ebook
  • E-book is direct beschikbaar na aankoop
  • E-books lezen is voordelig
  • Dag en nacht klantenservice
  • Veilig betalen
Houd er rekening mee dat je downloadartikelen niet kunt annuleren of retourneren. Bij nog niet verschenen producten kun je tot de verschijningsdatum annuleren.
Zie ook de retourvoorwaarden

Alle bindwijzen en edities (4)

  • 13,99
    Direct beschikbaar
  • 14,99
    Direct beschikbaar
  • 15,00
    Op voorraad. Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis Tooltip
  • 23,99
    Op voorraad. Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis Tooltip

Vaak samen gekocht

  • Daar waar de rivierkreeften zingen
    4,99
    Verkoop door bol
  • Violeta
    12,99
    Verkoop door bol
  • Toen was ze weg
    9,99
    Verkoop door bol
  • De postbezorgster van Parijs
    7,99
    Verkoop door bol
  • Het huis met de rode luiken
    9,99
    Verkoop door bol
  • De geheimen van de kostschool
    4,99
    Verkoop door bol