Uitgever: Volt

Auteur: Nele Neuhaus
  • Nederlands
  • Paperback
  • 9789021434940
  • 07 oktober 2021
  • 416 pagina's
Alle productspecificaties

Nele Neuhaus

Nele Neuhaus (1967) is een van de populairste Duitse thrillerauteurs van dit moment. Ze groeide op in het Duitse Paderborn, onder haar meisjesnaam Cornelia Löwenberg. Neuhaus heeft rechten, geschiedenis en Duits gestudeerd, maar gaf na een tijdje het studeren op om te gaan werken voor een reclamebureau. In 1995 trouwde ze met Harald Neuhaus en in 2010 brak ze als Nele Neuhaus door met de thriller 'Schneewittchen muss sterben'. Voor ze bij een uitgever terecht kwam heeft Neuhaus twee boeken in eigen beheer uitgegeven. ‘Unter Haien’ publiceerde ze in 2005 en na vele positieve reacties besloot Neuhaus een tweede boek te schrijven en uit te geven: ‘Eine unbeliebte Frau’. Het derde boek dat ze schreef trok de aandacht van de uitgever Ullstein en sindsdien geeft ze haar boeken daar uit. 'Schneewittchen muss sterben' is het derde deel in Neuhaus’ succesvolle thrillerserie over Oliver von Bodenstein en Pia Kirchhoff.
Naast thrillers schrijft Nele Neuhaus ook jeugdboeken over amazones en paarden. Ze heeft hierin twee succesvolle series, ‘Elena – ein Leben für Pferde’ en ‘Charlottes Traumpferd’.

In 2011 scheidde de schrijfster van haar man, maar behield de naam Nele Neuhaus, wat immers de naam is waaronder ze bekend is geworden. Ze woont nu samen met haar partner in Vordertaunus. Op bol.com vind je alle boeken van Nele Neuhaus, waaronder het nieuwste boek van Nele Neuhaus.

Samenvatting

Een meeslepende familiesaga voor liefhebbers van Jojo Moyes, Anne Jacobs en Corina Bomann.

Ik vond dit eerste deel van de serie zo leuk dat ik meteen de volgende twee delen heb gekocht!’ ***** Goodreads

‘Meeslepend geschreven. […] Een familiesaga met een bijzondere heldin.’ ***** Goodreads

De zestienjarige Sheridan Grant leeft met haar adoptiegezin op een boerderij tussen de uitgestrekte maïsvelden van Nebraska. Hoewel Sheridan barst van de levenslust en beschikt over vele talenten lijdt ze onder het eentonige boerenleven en het strikte regime van haar adoptiemoeder, die de uiterst muzikale Sheridan zelfs verbiedt piano te spelen. Ze is nieuwsgierig naar haar afkomst, waar ze weinig van weet, en besluit op zoek te gaan naar haar echte moeder.
Tijdens haar zoektocht wordt Sheridan geconfronteerd met de harde werkelijkheid van het leven en worstelt ze met romantische gevoelens, verdriet, afscheid en bedrog.

Productspecificaties

Inhoud

Taal
nl
Bindwijze
Paperback
Oorspronkelijke releasedatum
07 oktober 2021
Aantal pagina's
416
Illustraties
Nee

Betrokkenen

Hoofdauteur
Nele Neuhaus
Hoofduitgeverij
Volt

Vertaling

Eerste Vertaler
Michael de Wee

Overige kenmerken

Editie
3
Gewicht
639 g
Product breedte
151 mm
Product hoogte
33 mm
Product lengte
233 mm
Studieboek
Nee
Verpakking breedte
151 mm
Verpakking hoogte
33 mm
Verpakking lengte
233 mm

EAN

EAN
9789021434940

Je vindt dit artikel in

Taal
Nederlands
Boek, ebook of luisterboek?
Boek
Studieboek of algemeen
Algemene boeken

Reviews

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

Gemiddelde van 4 reviews
3,5

Negatief, positief, neutraal: we zetten een review altijd online. We controleren wel eerst of ’ie voldoet aan onze reviewvoorwaarden en niet nep is. We controleren ook of ’ie is geschreven door iemand die het artikel heeft gekocht via bol.com en zetten dit er dan bij. De controles gebeuren automatisch, al kijken er soms mensen mee. Bol.com betaalt niet voor reviews. Als een reviewer door een andere partij is vergoed, staat dit in de review zelf.

1
1
1
1
0
  • Geen thriller maar een familiesage
    • Mooie verhaallijn

    Nele Neuhaus publiceerde eerst twee boeken in eigen beheer voordat ze bij een grote uitgeverij doorbrak met de spannende thriller ‘Sneeuwwitje moet sterven’ met als hoofdpersonages Oliver Bodenstein en Pia Kirchhoff. Inmiddels zijn er meerdere delen in deze serie verschenen. Sindsdien publiceerde ze meerdere internationale bestsellers, waaronder inmiddels drie in Duitsland ongekend populaire delen in de reeks rond het personage Sheridan Grant. ‘Zomer van de waarheid’, het eerste deel in deze reeks, is eerder verschenen onder het pseudoniem Nele Löwenberg.

    De zestienjarige Sheridan Grant woont met haar adoptiegezin in Fairfield, Nebraska, op een boerderij tussen uitgestrekte maïsvelden. Sheridan mist de aandacht en liefde van haar adoptieouders. Haar stiefmoeder lijkt haar te haten, ze moet veel werken op de farm en mag niet op de piano spelen terwijl dat haar lust en leven is. Wanneer Sheridan de dagboeken van haar moeder vindt gaat ze op onderzoek uit naar haar ware afkomst. Een groot familiegeheim strekt zich voor haar uit. Waarom hebben haar pleegouders haar nooit de waarheid verteld over haar echte afkomst?

    ‘Zomer van de waarheid’ is nu eens geen thriller maar een familiesage. Heel anders dan haar befaamde thrillers, maar daardoor niet minder mooi om te lezen. De schrijfstijl is vlot en meeslepend, aanvankelijk denk je in een erotische roman beland te zijn door de uitspattingen van de vroegrijpe Sheridan. Ze zoekt haar minnaars namelijk in de wat oudere aantrekkelijke mannen uit haar omgeving. Toch is het niet alleen seks wat de hoofdtoon voert, maar er zit wel degelijk een diepere betekenis achter. Verschillende thema’s passeren de revue: o.a. misbruik, verkrachting, mishandeling en jaloezie. ‘Zomer van de waarheid’ wordt geschreven vanuit het personage Sheridan. We volgen haar en haar familie op de voet. Toch missen we het uitdiepen van de overige personages, ze blijven wat vlak en op de achtergrond. Nele Neuhaus eindigt haar roman met een open eind. Helaas weten we nog weinig over haar biologische ouders maar hopen dat dat in de volgende delen verder uitgewerkt gaat worden.

    ‘Zomer van de waarheid’ is een mooi boek om je in te verdiepen en zeker een aanrader om te lezen.

    Vond je dit een nuttige review?
    2
    0
  • Thrillerschrijver schrijft roman

    Nele Neuhaus neemt ons mee naar het Amerika van de jaren 90. Sheridan Grant is een 16 jarig meisje wat opgroeit bij haar adoptieouders en broers op een boerderij in Nebraska. Met haar adoptievader heeft ze een goede band. Al vanaf het begin wordt duidelijk dat haar adoptiemoeder Sheridan haat. Het waarom wordt in de loop van het verhaal steeds duidelijker. Sheridan is intelligent, verslind boeken en is enorm muzikaal. Allemaal talenten waarmee ze in het gezin waar ze opgroeit niet echt uit de voeten kan. Het leven op de boerderij is hard en eentonig. Sheridan voelt zich een buitenbeentje. Ze doet er van alles aan om te ontsnappen aan het strenge regime van haar moeder, maar deze weet elke keer weer een manier te verzinnen om Sheridan te dwarsbomen. Aanvankelijk voelt Sheridan zich gesteund door haar vader, maar hij trekt zich steeds verder terug uit het leven op de boerderij en is soms weken lang afwezig Sheridan gaat op zoek naar afkomst. Stukje bij beetje ontdekt ze meer. Ze wordt verliefd maar ook in de liefde wordt ze teleurgesteld.
    Uiteindelijk ontdekt Sheridan de waarheid over haar afkomst. Dit heeft hele grote gevolgen voor het hele gezin.

    Het verhaal van Sheridan is een verhaal over liefde, vertrouwen, haat en jaloezie. Ik ken Nele Neuhaus alleen als thriller schrijfster. Het was echt even wennen om nu een roman van haar hand te lezen. Het is echter een roman waarin wel veel misdadig gedrag voor komt. In het begin komen er heel veel personages en namen voor. Lastig om te onthouden wie dan ook weer wie is in het verhaal.Daar komt dan ook nog bij dat Nele Neuhaus er voor heeft gekozen om het boek in de ik-vorm te schrijven. Daardoor worden de karakters van het grote aantal personages ook niet echt uitgediept. Je krijgt alleen een beeld van deze mensen zoals Sheridan ze ziet, en dat is wat mij betreft een minpunt.Ik heb het boek met veel plezier gelezen. Het boek heeft een heel open einde.Ik ben erg benieuwd naar hoe het leven van Sheridan verder verloopt. Ik heb begrepen dat Nele Neuhaus al een vervolg heeft geschreven. Hopelijk komt hier ook een Nederlandse vertaling van. Want ondanks dat ik het boek niet echt een topper vind, ben ik erg benieuwd naar het vervolg. Ik ben weg van de thrillers van Nele Neuhaus, en omdat ik misschien andere verwachtingen had krijgt het boek van mij 3 sterren. Het was een lekker doorleesboek maar geen moment zo spannend dat ik het niet weg kon leggen. De thrillers van Nele zorgen soms voor hele korte nachtjes, de zomer voorbij geeft een paar lekkere ontspannen leesuurtjes en dat is ook prima.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Zeer goed
    • Spannend

    Spannend

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    0
  • Neuhaus blijf bij je leest

    Dit soort verhalen boeit me niet. Ik ben de thrillers gewend en was door de inhoud van dit boek onaangenaam verrast.

    Vond je dit een nuttige review?
    1
    1
15 -
Op voorraad
Select
Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis
Verkoop door bol.com
  • Gratis verzending door bol.com vanaf 20 euro
  • Ophalen bij een bol.com afhaalpunt mogelijk
  • 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
  • Dag en nacht klantenservice
Bezorgopties
  • Doordeweeks ook ’s avonds in huis

Vaak samen gekocht

Recent bezochte artikelen

 
Vergelijk artikelen